wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
NIc nie jedzą, i cały czas sie chowają
Autor Wiadomość
dolar35 
Początkujący


Dołączył: 17 Kwi 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-05-09, 18:12   NIc nie jedzą, i cały czas sie chowają

Witam. Rybki do oczka wpusciłem 3 dni temu. Przez cały czas ryby chowają sie gdzie tylko mogą, pokazują sie tylko na chwile zeby przepłynąc z jednej kryjówki do innej:( NIc nie chcą jeść. Co mam zrobić rzeby je jakos. Co moge im podawac jesli nie mam specjanej karmy? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-05-09, 18:17   

Daj im czas na odreagowanie stresu podróży, zapoznanie się z nowym oczkiem za tydzień zaczną sią oswajać i coraz częściej pokazywać się.
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-09, 18:21   

dolar35 napisał/a:
Rybki do oczka wpusciłem 3 dni temu. Przez cały czas ryby chowają sie gdzie tylko mogą, pokazują sie tylko na chwile zeby przepłynąc z jednej kryjówki do innej


To typowa reakcja stresowa na odmienne warunki środowiskowe. Ryby przed wpuszczeniem do oczka musiały przebywać w wodzie o krańcowo odmiennych parametrach fizyko (np. temperatura) - chemicznych (odczyn, twardość itp.). Być może też nieprawidłowo przyzwyczaiłeś je do nowej wody. Nie należy ich teraz karmić i trzeba zapewnić im optymalne warunki (poprawa pogody niewątpliwie polepszyłaby ich samopoczucie).
 
 
bartek9052 
Początkujący


Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 37
Wysłany: 2007-05-09, 19:59   

Jeśli są to dzikie gatunki ryb, to będzie bardzo trudno je oswoić. Przywykną trochę do widoku człowieka i słabego hałasu, ale to już zawsze będą dzikie zwierzęta. Chyba że masz je w oczku od narybku to inna sprawa. Co do jedzenia to będą jadły po kilku dniach 8)
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-05-09, 22:02   

W ciągu trzech dni to nawet psa jest ciężko oswoić :hehe: Tak jak napisał Roman, i Hubert, daj im więcej czasu a na pewno przyzwyczają się do nowych warunków, a jak będziesz często do nich zaglądał to jak bardzo Ci zależy to i moga Ci jeść z ręki :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-05-09, 22:16   

Niekiedy tak jest ,stres ,nowe warunki kilka dni i bedą harcowały po całym oczku.W tamtym tygodniu kupiłem kilka ryb i od razu po wpuszczeniu rozglądały się za jedzeniem a wczoraj przystąpiły do tarła i to z powodzeniem dzisiaj wyjąłem część ikry do innego zbiornika.Jak widać ryba rybie nie równa .
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-05-10, 09:33   

Podzielam zdanie przedmówców - oswajanie może trwać nawet miesiąc i dłużej. Zależy to od warunków w oczku i sposobu karmienia. Karm zawsze w tym samym miejscu małymi porcjami. jak nie masz specjalnych karm to podawaj dżdżownice - to rybi smakołyk.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
dolar35 
Początkujący


Dołączył: 17 Kwi 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-05-10, 09:43   

Dzisiaj wykpałem kilka dżdżownic. Rzuciłem rybie prawie pod pysk, a ona nawet nie drgneła. CO te ryby jadły to ja nie wiem, ale zaczynam sie juz denerwować. Jeszcze troche i mi z głodu pozdychają ;(
 
 
dolar35 
Początkujący


Dołączył: 17 Kwi 2007
Posty: 17
Wysłany: 2007-05-10, 09:46   

Dodam jeszcze ze jest ich 3 sztuki (karasie) w tym dwie są chyba pełne ikry. Ale narazie o rozmnażaniu nie mysle, skoro nawet jesc nie chcą. Moze jak dokupie jeszcze ze 2 to szybciej zaczną sie pokazywać?
 
 
Dafra 
Początkujący


Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 28
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2007-05-10, 12:53   

Spokojnie :-D Z głodu to rybki ci nie padną.
Kiedyś do starego oczka wpuściłem karpia, dopiero po 2 miesiącach i to jak byłem super cicho i prawie bez ruchu zaczął podpływać do jedzenia.
Cierpliwości!
 
 
bartek9052 
Początkujący


Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 37
Wysłany: 2007-05-10, 15:26   

JAREK G napisał/a:
W ciągu trzech dni to nawet psa jest ciężko oswoić :hehe:
U mnie ryby jedzą już na drugi dzień po wpuszczeniu ich do oczka, wiec ze swojego doświadczenia wiem że tak sie dzieje a co do oswojenia nie wspominałem że po trzech dniach będzie OK to na pewno bedzie to trwało dużo czasu !
 
 
 
bartek9052 
Początkujący


Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 37
Wysłany: 2007-05-10, 15:39   

A o karasiach to nawet już nie wspomnę, kiedyś łapałem karasie na starym płytkim wyrobisku pożwirowym , wrzucałem je do wiadra to jadły już zaraz po złowieniu w wiadrze :hehe:
 
 
 
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2007-05-15, 14:08   

Ryby są jak ludzie. Jedne są śmiałe inne bojaźliwe. Na razie nie podchodź do oczka niech się przyzwyczają do nowego otoczenia to normalne. Jeśli chodzi o karmienie to się nie martw komary i inne robaki składają do wody wystarczającą ilość jaj
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-05-15, 16:22   

a ja dodam tak ,moje są już 3 rok i tak się boją jak podchodzę ale zdaję mi się że to nie tylko ich wina :) mam kiełbie i słonecznice w oku tak że dzikie z natury i żaby wodne one pierwsze dają znać że ktoś się zbliża :hehe: więc najpierw jest panika a puźniej powoli spokuj
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2007-05-15, 17:04   

Gdzieś czytałem że to zależy od wody chociaż zdaje mi się że to troche naciągane. Moje karasie też różnie się zachowują raz jedzą z ręki a raz nie chcą podpłynąć jakby się obraziły hehe
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny