wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym filtrować 1900 litrów
Autor Wiadomość
tamburyn 
Początkujący


Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 23
Skąd: Oleśnica/Bogusławice
Wysłany: 2007-05-06, 12:55   Czym filtrować 1900 litrów

Witam.
Posiadam oczko firmy Hoppe model T-26 285x235x80 cm 1900 litr. Oprócz tego pompe PFN 3500. Jak pisałem w innym temacie moim filtrem jest Hozelock Ecomax 4500 wyposażony w lampę UV przeznaczony do oczka max 4500 litrów (zalecenia producenta). Filtr ten niestety ma wylot u góry stąd filtrowanie jest dość nietypowe a przerabianie na wylot od dołu wiązałby się z koniecznością zatkania wylotu górnego a nawet bez takich kombinacji filtr jest mało szczelny na łączeniach.

Skłaniałbym się do wymiany na filtr Aquael Decor ze względu na jego złoża filtracyjne oraz lepsze "maskowanie" w porównaniu do mojego filtra ( małe oczko to i źle by wyglądała strerta kamieni zakrywająca filtr ) .

Proszę o jakieś sugestie.
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-08, 10:19   Re: Czym filtrować 1900 litrów

tamburyn napisał/a:

Skłaniałbym się do wymiany na filtr Aquael Decor ze względu na jego złoża filtracyjne oraz lepsze "maskowanie" w porównaniu do mojego filtra ( małe oczko to i źle by wyglądała strerta kamieni zakrywająca filtr ) .
Proszę o jakieś sugestie.


A nie myślałeś o schowaniu filtra w gruncie. TUTAJ masz opis i schemat takiego filtra. Można go dostosować do swoich potrzeb i zamaskować go pomostem, lub wykonać go pod np. altanką w ogrodzie, gdzie w podłodze altanki była by klapa rewizyjna dla filtra.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
tamburyn 
Początkujący


Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 23
Skąd: Oleśnica/Bogusławice
Wysłany: 2007-05-08, 15:30   

Pomysł może i fajny ale nie wiem jak mógłbym dostosować go do moich potrzeb przy oczku z formy a nie folii :) Forma ma dość duży brzeg (około 10 cm)
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-08, 21:39   

tamburyn napisał/a:
Pomysł może i fajny ale nie wiem jak mógłbym dostosować go do moich potrzeb przy oczku z formy a nie folii :) Forma ma dość duży brzeg (około 10 cm)


Nie widzę żadnych problemów, z połączeniem oczka z filtrem, bo o to Ci chyba chodzi, pisząc o 10 cm szerokości brzegu ( w moim przypadku brzeg ma 30 cm szerokości). Wystarczy przewiercić w skorupie oczka otwór o średnicy odpowiadającej średnicy np. przelewu (ok 40 mm) z wanny kąpielowej. Przelew łączysz z filtrem rurą, taką jaka jest wykorzystywana przy połączeniu przelewu wanny z kanalizacją. W zależności od potrzeb (ilość przepływającej wody), można wykonać dwa lub trzy takie przelewy, które będą zasilały filtr. Przelewy instalujesz na wysokości maksymalnego poziomu lustra wody w oczku, tzn. górne krawędzie przelewów na wysokości maksymalnego poziomu lustra wody. W filtrze instalujesz zawór pływakowy, taki od spłuczki sedesowej, który łączysz z instalacją zasilającą oczko w wodę. Odparowana woda z oczka będzie automatycznie uzupełniana utrzymując stały maksymalny poziom w oczku.

Myślę, że o to Ci chodziło, pisząc o tym, że nie wiesz jak to dostosować do oczka z formy. :)
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
tamburyn 
Początkujący


Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 23
Skąd: Oleśnica/Bogusławice
Wysłany: 2007-05-08, 22:36   

Dziękuje za cenne rady ale obawiam się że brak mi zdolności technicznych do wykonania chociaż takiego odwiertu a co dopiero instalacji. Póki co szczytem możliwości będzie dla mnie przerobienie istniejącego filtra żeby dobrze filtrował. Pomijając nie wiem czy chciałbym naruszać strukturę laminatu. Możliwe że aż o takie maskowanie mi nie chodziło :)
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-08, 23:30   

tamburyn napisał/a:
Dziękuje za cenne rady ale obawiam się że brak mi zdolności technicznych do wykonania chociaż takiego odwiertu a co dopiero instalacji. Póki co szczytem możliwości będzie dla mnie przerobienie istniejącego filtra żeby dobrze filtrował. Pomijając nie wiem czy chciałbym naruszać strukturę laminatu. Możliwe że aż o takie maskowanie mi nie chodziło :)


W takim razie, proponuję zatrudnić zaprzyjaźnionego majsterkowicza lub ...hydraulika, oni to zrobią bez problemów. :)
A co do struktury laminatu to gwarantuję, że wiercąc te otwory nie naruszy się tej struktury.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny