wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa stawu a zgoda sąsiadów
Autor Wiadomość
spoonsorek 
Nowy


Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 1
Wysłany: 2007-05-05, 14:24   Budowa stawu a zgoda sąsiadów

5 lat temu sasiad wybudowal staw o powierzchni okolo 100 m2 w odleglosci okolo 15 metrow od mojego zabudowania gospodarczego. Staw zostal wybudowany bez zadnych pozwolen ani zgody sąsiadów. jesli takowa wogole jest wymagana. Wszytko bylo ok do tegorocznej wiosny kiedy to znacznie podnisol poziom wody. spowodowalo to podtopienie mojej piwnicy. Ugodowe zalatwienie sprawy nie bylo mozliwe dopoki nie zglosilem sprawy do starostwa. Gdy otrzymal pismo o wizycie inspektora budowlanego natychmiast obnizyl poziom wody i zatuszowal wszelkie oznaki wysokiego poziomu wody. Niestety nie pomyslalem aby porobic fotki bo liczylem ze sprawe zalatwi sie ugodowo. Inspektor budowalny przyjedzie w czwartek. prosze o porady jak przygotowac sie do takiej wizyty. Mam pytanie czy na budowe takiego stawu w okolicy budynkow mieszkalnych lub gospodarczych potrzebna jest zgoda sasiadow. prosze o cenne porady i uwagi z gory dziekuje
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-05-05, 15:38   

Myślę że żle trafiłeś tu nikt nie będzie wtrącał się w spory sąsiedzkie popytaj prawnika.
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-06, 19:48   

No raczej trzeba mieć zgodę.
Zbiorniki do 30 m² nie wymagają pozwolenia, a jedynie trzeba zgłosić chęć budowy.
Wszystko co większe wymaga pozwolenia, projektów itp. pierdół!
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-09, 22:58   Re: Budowa stawu a zgoda sąsiadów

spoonsorek napisał/a:
Mam pytanie czy na budowe takiego stawu w okolicy budynkow mieszkalnych lub gospodarczych potrzebna jest zgoda sasiadow. prosze o cenne porady i uwagi z gory dziekuje

Na budowę stawu o powierzchni więlszej niż 30m², potrzebne jest pozwolenie wodno prawne które otrzymuje sie po przygotowaniu Operatu wodno prawnego. Przepisy dotyczące tego pozwolenia znajdziesz TUTAJ oraz TUTAJ
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny