wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Żaby w oczku
Autor Wiadomość
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-06-24, 12:11   

u mnie to samo cześć dała sobie radę a reszta dalej pływa w oku :x tak jak piszesz o tej porze o ile się nie mylę to ich po innych latach nie było
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-24, 13:19   

U mnie wczoraj żaby zielone złożyły skrzek po raz wtóry więc może te mniejsze kijanki są z kolejnych miotów.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-24, 23:20   

AurorA napisał/a:
może te mniejsze kijanki są z kolejnych miotów
też mam taką nadzieję, ponieważ widziałem już jedną małą łażąca po działce (a w okolicy nie ma innej wody). Ale kiedyś to cały proces przeobrażania był jak na dłoni. W tym roku jest jednak coś nie tak. Podejrzewam, że coś łazi i mi je zjada :((
Bajbas
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2007-06-24, 23:53   

Witam :) Jestem tu nowy ;)
mam oczko wodne dość duże (6mx3m). Są w nim żaby zielone. W ogóle jeszcze nie złożyły skrzeku :???: Żab jest coś koło 25 :roll: Samce nawet nie rechoczą :? Co może być tego powodem? Zauważyłem, że ostatnio samce zaczęły sie zachowywać agresywnie i usiłuja sie chwytać. Ale czy to nie za późno na gody?

PS. Może te kijanki ( o których mowa), które jeszcze nie mają nóg są np. ropuchy paskówki lub ropuchy zielonej albo żab zielonych. Jednak stawiał bym na paskówkę, ponieważ o ile sie nie mylę jej czas na składanie skrzeku rozciąga sie nawet do lipca.
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-25, 00:14   

kuba123 napisał/a:
PS. Może te kijanki ( o których mowa), które jeszcze nie mają nóg są np. ropuchy paskówki lub ropuchy zielonej albo żab zielonych. Jednak stawiał bym na paskówkę, ponieważ o ile sie nie mylę jej czas na składanie skrzeku rozciąga sie nawet do lipca.


Nie sądzę, paskówka jest tak rzadkim gatunkiem że najpewniej nikt z forumowiczów takiej w oczku nie ma.

kuba123 napisał/a:
Są w nim żaby zielone. W ogóle jeszcze nie złożyły skrzeku :???: Żab jest coś koło 25 :roll: Samce nawet nie rechoczą :? Co może być tego powodem? Zauważyłem, że ostatnio samce zaczęły sie zachowywać agresywnie i usiłuja sie chwytać. Ale czy to nie za późno na gody?


W wielu oczkach widuję żaby które nie składają skrzeku. Może są zbyt młode albo coś im nie odpowiada. ja mam żaby zielone od lat, a w tym roku pierwszy raz widzę skrzek. Samica która go składa to nowa mieszkanka, bo wcześniej takiej nie widziałem - jest prawie niebieska - ubarwienie niesamowite. Przygruchały ja moje samczyki które tak nadają że słychać je na kilometr.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
puchalsw 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-25, 00:26   

U mnie tez nastepowaly migracje. Przychodzily, odchodzily (w poblizu Kanal Brodnowski). W koncu zostala stala ekipa. Jakies 6 sztuk, z czego dwoch to napewno samce.
W dzien siedza w zbiorniku i sie opalaja, ale wieczorami laza po calym ogrodzie. A jak rusza spryskiwacze, to odrazy wyskakuja z oczka. Czasami dyzuruja w cieple noce przy latarniach. Sporo tam owadow lata, no i miejscowka jak w stolowce :-)
Zauwazylem ze nie sa bardzo plochliwe. Niektore nie reaguja na poszturchiwanie (jakis letarg na sloncu?) inne sa zbyt leniwe aby uciekac. Inna sprawa jak w poblizu pojawi sie nasz terier. A to kawal skubanca. Przy mnie ubil z 5 jaszczurek. Ale jest ich w ogrodzie jeszcze ze trzy razy tyle.
Kianek bylo nawet sporo, ale obawiam sie ze zolw mojej Corki, troche je przetrzebil.
A oto i portrety, Jej Mosci Zab i tego Odmienca (no bo jak przedstawiciele Rodzimego Biotopu moga zapatrywac sie na takiego cudaka) zolwia
Pozdrawiam




_________________
Wojtas
Oczko: wymiary3m x 3m, gl: 1.2m
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2007-06-25, 11:19   

U mnie są trzy bardzo duże i mają kolor ciemno zielony (chyba samiczki). Inne żaby są raczej jasno zielone ;) jednak jeszcze nie widziałem rezonatorów. Ostatnio nawet zaczęły rechotać, jednak bez rezonatorów (tych baloników z boków głowy). Możliwe, że samce są jeszcze za małe. Przeciętnie samiec ma około 5 cm. Samice z ciekawości zmierzyłem ;) i wyszło, że mają około 7-8 cm ;) .
Są w oczku jeszcze karasie, które też sie nie rozmnażają :???: chyba też za małe. :?
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
puchalsw 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-25, 11:50   

U mnie najmniejszy samiec, ma najwieksze rezonatory :hehe:
Moze to smiech, ale taka jest prawda. Widzialem nawet jak innych samcow przeganial spod swojej Cibory
Pozdrawiam
_________________
Wojtas
Oczko: wymiary3m x 3m, gl: 1.2m
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2007-06-26, 21:06   

Musze sie pochwalić, że dzisiaj żaby zielone złożyły 2 niewielki kłęby skrzeku :) 8) .
- Wykluło sie dzis około 50 sztuk narybku karasia :-D
Jednak nie wiem czy ze skrzeku coś bedzie :? Ryby mogą zjeść. Co myślicie o tym, żeby przełożyć skrzek do kotnika dla ryb jajożyworodnych??

Zaobserwowałem też dziwne zjawisko, otóż żabą dopiero dziś pojawiły sie rezonatory. Samce przybierają żółtawą barwę :) Czy to możliwe, że gody się trochę przedłużą?
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-27, 00:31   

Żaby zielone u mnie jak pamiętam rechoczą nawet w lipcu.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2007-06-27, 00:52   

Ja w zasadzie nie mam w oczku żab. Wczoraj i przedwczoraj pojawiła się ropucha.Dziś jednak jej nie widziałam. Mam możliwość przywiezienia od kuzyna który zasypuje dzikie oczko na działce żaby zielone. Ale mam wątpliwości czy warto. Moje oczko nie jest zbyt głębokie.Obawiam się co będzie zimą. A poza tym chciałabym wiedzieć jaka jest rola ( oczywiście pozytywna) żab w oczku.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-27, 01:44   

dachasia, nie przywoź. jak żabom się spodoba same przyjdą.

Oto moje żabki. Jedna nowa co już kiedyś pisałem jest niebieska, na fotce słabo to widać ale żabka jest piękna, choć bardzo płochliwa (zdjęcie z kilku metrów).



Leon jako stały mieszkaniec jest oswojony i można go pstrykać z paru centymetrów. No i jest przyzwoicie zielony.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2007-06-27, 05:24   

Poseł-milioner potrzebuje POMOCY

Czy pomysł zatrudnienia bociana nie jest genialny? ;)
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2007-06-27, 12:59   

Dzisiaj przełożyłem skrzek do drugiego oczka wodnego gdzie nie ma ryb. jednak nie wiem czy ze skrzeku coś bedzie :/ Ponieważ ten staw nie jest duży (3m x 3m) na dodatek jest płytki - 20 cm.
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-06-27, 14:05   

Kurcza piękne te żabki masz Arku ...skąd taki nabytek ????
U mnie dziś wyłowiłem dwie ropuchy..utonęły :(( ...
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny