wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Żaby w oczku
Autor Wiadomość
castleman 
Oczkomaniak



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 1329
Skąd: Tychy p.Moszna 2014
Wysłany: 2008-04-09, 18:09   

Tak to widziałem na zdjęciach, międzi innymi Killera, ale co z pozostałymi żabami,
jak pdróżnić żabę wodną, śmieszkę, jeziorkową, kumaki no i moją ulubienicę, rechotkę drzewną w stadium skrzekowum lub kijankowym?
może ktoś ma zdjęcia? a może link do strony? :-D
_________________
...........\\\ ///
.........( @ @ )
--oOOo-(_)-oOOo----->
A multis animalibus decore vincimur
pozdrawiam Castleman
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-04-09, 18:49   

To nie jest rechotka tylko rzekotka ;) Skrzek rzekotek jest składany partiami. Jedna porcja jest wielkości orzecha włoskiego :P Ropuchy składają w sznurach. Żaby zielone w głębokiej wodzie przyklejając do roślin i często porcjami, czyli po trochę na jedną kupę.
żaby moczarowe składają na dnie lub w pobliżu brzegu i skrzek nie unosi się. Żaby trawne składają na dnie lub na brzegu i później skrzek pęcznieje i unosi się. Skrzek kumaków podobnie jak rzekotki, a grzebiuszki składają skrzek "taśmami" :P Możliwe, ze sie gdzieś pomyliłem ;)
skrzek grzebiuszki
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-04-09, 19:01   

Odnośnie wsiedlenia rzekotek to nie wydaje mi się to możliwe.Skoro się wyniosły to znaczy że środowisko przestało im odpowiadać i zrobią to ponownie.Poza tym podlegają ochronie gatunkowej.a może same wrócą,jeśli są gdzies w okolicy.Ja na przykład od lat ich nie widziałem,ale wiem,ze są gdzieś niedaleko,w maju ich rechot jest bardzo glośny,
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-04-09, 19:13   


A Triturus cristatus - traszka grzebieniasta
B Triturus vulgaris - traszka zwyczajna
D Pelobates fuscus - grzebiuszka ziemna
E Bufo calamita - ropucha paskówka
E Bufo bufo - ropucha szara
E Bufo viridis - ropucha zielona
F Hyla arborea - rzekotka drzewna
C żaby brunatne i żaby zielone

http://images.google.pl/i...ficial%26sa%3DN
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-04-09, 20:06   

Super ilustracje,pomogą odróżnić skrzek krajowych płazów.Oby tylko był,przynajmniej w naszej okolicy z roku na rok żab coraz mniej.
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-04-09, 20:17   

Ja się nie zgadzam z rysunkami jaj traszek. Są one okrągłe i każde osobno jest zawijane w liście.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-04-09, 20:22   

Też mi się te rysunki jaj traszek trochę nie zgadzają :???: Jednak przyznam, że widziałem jak traszki składały jaja w kałuży gdzie była tylko trawa i tam właśnie jaja były ułożone jak na rysunku B.
Skrzek traszek grzebieniastych ma owalną osłonkę. Więc to się zgadza. Po prostu na ilustracji pokazali jak wyglądają te jaja, a nie jak wygląda zawinięty listek ;)
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-04-09, 23:58   

U mnie w oczku, dziś po raz pierwszy odkryłam żabcię. Ale tylko słuchowo. Siedzi pod mostkiem i kracze - dosłownie taki dźwięk jak kraaaaa, albo bardzie kłaaaaaa. Nie wiem co to za żaba, bo niestety nie ujawniła się. Ale przyjemnie ją słyszeć.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2008-04-10, 08:45   

"Skrzek traszek grzebieniastych ma owalną osłonkę. Więc to się zgadza"
Widziałem duże jaj złożonych przez traszki grzebieniaste ale nigdy nie widziałem żeby był składany w takich grupach jak na rysunku.
Natomiast skrzek traszki zwyczajnej to pasuje do kumaka .
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2008-04-10, 09:19   

całą noc w oku rechot ropuch poszedłem rano policzyć pogłowie samych singli 12 szt na szybko :hehe: żona mi powiedziała że w lecie to na ogród nie wyjdzie bo samo gadajstwo będzie łazić :P :hehe:
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-04-10, 12:58   

W oczku parka ropuch w ampleksusie :yahoo: :yahoo: jak na razie to tyle. żadnych singli. pełno żab zielonych i kilka rechotających trawnych.
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-04-10, 14:14   

Tylko patrzeć jak zielone zaczną gody,pewno juz w 2 połowie kwietnia .
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-04-10, 14:35   

Mogą nawet teraz zacząć, bo upał. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wynosiła 23*C w cieniu. Do tego jeszcze słońce grzeje i nagrzewa wodę. Woda w oczku ma teraz 15*C.
Co dziwne przed chwilą kilka żab trawnych zaczęło rechotać. Nauczycielka z biologi dała mi słoik skrzeku, bo nie miała co z nim zrobić ;) Kijanek już w moim oczku sporo, ale jeszcze 9 kłębów zostało z którego jeszcze się nie wylęgają. Moje oczko ma 2 lata, a tyle w nim już żab. Zastanawia mnie co będzie za kilka lat?
W innym oczku, co było zrobione w 1999 roku nigdy nie było tyle skrzeku co w nowym oczku. Oczywiście to chyba powód tego, że wyprowadziłem się z miasta na wieś :P
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-04-10, 14:43   

A u mnie marne 3,9* C i żaby się jeszcze nie pokazały :/
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-10, 14:47   

kuba123 napisał/a:
Mogą nawet teraz zacząć, bo upał. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wynosiła 23*C w cieniu. Do tego jeszcze słońce grzeje i nagrzewa wodę. Woda w oczku ma teraz 15*C.
Co dziwne przed chwilą kilka żab trawnych zaczęło rechotać. Nauczycielka z biologi dała mi słoik skrzeku, bo nie miała co z nim zrobić ;) Kijanek już w moim oczku sporo, ale jeszcze 9 kłębów zostało z którego jeszcze się nie wylęgają. Moje oczko ma 2 lata, a tyle w nim już żab. Zastanawia mnie co będzie za kilka lat?
W innym oczku, co było zrobione w 1999 roku nigdy nie było tyle skrzeku co w nowym oczku. Oczywiście to chyba powód tego, że wyprowadziłem się z miasta na wieś :P

Nie wiem gdzie mieszkasz,ale u mnie jest mniej niż 10st. i ciągle pada deszcz.Temperatura w oczku mniej niż 9st.Ryby to nawet nie myślą jeśc,a żab jak do tej pory nie widziałem.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny