wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Żaby w oczku
Autor Wiadomość
twister47 
Entuzjasta



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 632
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2014-05-18, 12:52   

A u mnie żaby to chyba są trochę oswojone i lubią zdjęcia.
_________________
Życie jest piękniejsze gdy choć jedna ściana jest zielona.
 
 
 
PIELGRZYM66 
Początkujący



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 32
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-05-26, 20:05   

Witam:)
Widzę bardzo rozwinięty temat :P ....chylę czoła przed osfajaczami,chyba też spróbuje:),ale do rzeczy...jak już kiedyś pisałem,mieszkam w wiekowej leśniczówce na ścianie lasu Puszczy Pszczyńskiej,czyli praktycznie żadnych osobników zwozić nie muszę same przypełzną i przyczłapią.Moimi ulubieńcami są rzekotki,wprawdzie mają rozwrzeszczane mordki,ale idzie się przyzwyczaić.Kilka lat temu
gdy zbudowałem swoje pierwsze oczko z bagienkiem,mogłem nocami przy latarce obserwować ich gody,ile miałem radości gdy wylęgły się złotawe kijanki.....lecz cóż, ryby zrobiły swoje,ponad setka rzekotek poszła sobie na wiecznie zielone łąki,na drugi rok nie było godów .Jak by się zwiedzały że z tego miejsca potomstwa nie będzie.Po gruntownej przebudowie ogrodu w zeszłym roku zrobiłem sobie minioczko,bez morderczych karasi:),wyszło z niego dużo ropuch i rzekotek -sukces.Nie wspomnę o tym że u mnie na ogrodzie nie uświadczysz " bezdomnych"ślimaków-ropuszki robią swoje.I w tym sezonie też nie mam rybek,a wodę kryształ ,bez żadnych filtrów.

....a to moje szczęśliwe ropuchy- http://www.digart.pl/zoom/3441658/Gody.html
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2014-05-29, 09:38   

Pielgrzym66, zajmujesz się fotografią, mieszkasz w leśniczówce, dlaczego nie ma jeszcze Twojej galerii oczka wodnego na forum? :(( , a może jest, tylko ja znaleźć nie mogę, to proszę o link, bo ten co podałeś z żabami, to nie obrazuje Twojego azylu dla ptaków, żab i wszelkich stworzeń :soczek:
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
PIELGRZYM66 
Początkujący



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Mar 2014
Posty: 32
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-05-31, 05:35   

......jak już pisałem wszystko jest w budowie(przebudowie),inaczej,teraz takie modne-w wersji BETA....ale będą fotki,prosze o trochę cierpliwości.Jako fotograf często używam tzw kadrowania:),czyli pokazać to co jest najważniejsze i najładniejsze.......a w większej perspektywie....to ja jeszcze nie mam ładnie:(,ale się staram;)
 
 
KBK_T 
Początkujący


Dołączył: 20 Kwi 2013
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-19, 19:26   

A oto i moje żabki ... jak widać czują się dobrze i sprawują paskudnie - jak to żabki :yahoo:

_________________
Krzysztof
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-06-21, 10:42   

A ja mam takie głupie pytanie. Jak duże rosną kijanki? Bo u mnie to pływają takie olbrzymy większe od co niektórych żab. Mają długość jakieś 7-8cm?
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2014-06-21, 16:09   

To zależy czyje to kijanki- największe są kijanki grzebiuszki ziemnej- dorastają do 9 cm
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-06-21, 21:14   

Podejrzewam że to są kijanki zwykłych żab.
Może to kwestia wody czy jak? To moje główne oczko ale póki co wciąż słabo zagospodarowane. Brak ryb. Mało roślin. Ostatnio wsadziłem trochę, między innymi przęstkę. To te ogromniaste kijanki wpieprzyły każde jej zdziebełko i zostały same badylki. Może są głodne, nie mogą się przepotwarzyć. No i co ciekawe znalazłem 2 martwe żaby, normalne dorosłe w tym oczku.
W którym jak przypominam jest woda deszczowa. Ze dachów pokrytych eternitem i papą :evil: Może ta woda nie służy życiu wodnemu. Także glonom jak zauważyłem. Chociaż mimo to zawędrowały tam traszki i urządzają swoje polowania.
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2014-07-08, 09:16   

Wstawiam parę zdjęć moich kijanek olbrzymów. Chyba jednak zaczynają się przepoczwarzać :)


 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2014-07-11, 21:37   

Wojskowe klimaty w żabim raju :)
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-07-11, 22:08   

Radzionek napisał/a:
Wojskowe klimaty w żabim raju :)

Ależ cudo ropuszka :cmok:
Dziwne widzieć ją w wodzie, z dzieciństwa wspominam zawsze znajdowane w suchym piasku pod demontowanymi przez nas płytami chodnikowymi przy samej ścianie budynku.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2014-07-12, 07:36   

Paweł, masz rację. To typowa antywodna ropuszka, lubiąca pałętać się przy murach w poszukiwaniu pożywienia :) Obskoczy mur i oczyści z paskudztwa, zatem pożyteczna. Ale musiała zażyć kąpieli przed sesją :)
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2014-08-06, 11:15   

Wczoraj podjąłem trzecią, i mam nadzieję że ostatnią próbę przeprowadzki żab z likwidowanych stawków. Nie mam pojęcia co te żaby wyprawiają, że nie chcą nowych siedlisk.
Skubane, nawet nauczyły się skutecznego przechytrzania dwunożnej człekokształtnej małpy :)
Dla odmiany, przedstawiam ropuszą matulkę w błogosławionym stanie, która za miejsce kryjówki upodobała sobie ostróżkę pospolitą przeznaczoną na pozyskanie nasion.
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2014-08-06, 11:21   

Śliczne żabcie ;) Dla mnie ten rok, jeżeli chodzi o żabcie, kojarzy się tylko z ciągłym nocnym wstawaniem i wynoszeniem ich z domu, do ogrodu. Mój kot z dumnie podniesionym ogonem co noc przynosi mi kilka żab, chyba abym lepiej spała :(( Dobrze że nie robi im krzywdy, tylko przynosi i dumny czeka na pochwały, ech, tylko kilka razy co noc biegam po schodach i je wynoszę :-(
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2014-08-06, 19:49   

Ciekawe Ewuś, czy koty mają zielone pojęcie o "zwyczaju" ;) zachowania równowagi w przyrodzie? :)
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny