wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Artur
2011-01-10, 23:54
Rozmnażanie karpi KOI
Autor Wiadomość
P.H.U. SKALAR 
Początkujący


Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 31
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2007-02-11, 10:19   

znam tylko jedna w Polsce hodowle ryb kolorowych gdzie tarlaki pływają w tarliskach i same się wycierają a różnica miedzy naturalnym wytarciem a sztucznym potem sie ukazuje w wybarwieniach i zdrowotności ryb młodych
_________________
pozdrawiam Mateusz okolice Gdańska
oczko 30tyś litrów wody
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-02-11, 10:26   

sztuczne tarlo nie ma zadnego wplywu na pozniejsza kondycje ryb
najwazniejsze jest odpowiednie wykarmienie narybku
to decyduje o wybarwieniu i kondycji ryb
pozdrawiam
Jacek
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-11, 13:54   

jackon napisał/a:
sztuczne tarlo nie ma zadnego wplywu na pozniejsza kondycje ryb


Oj, trochę ma, jeśli zawodzi człowiek. W latach studenckich miałem raz praktyki na stawach SGGW w Jaktorowie i wiem, że duży wpływ mają umiejętności obsługujących. Np. czy odpowiednio zmieszają ikrę z mleczem, czy zrobią to starannie, czy ryby zostały właściwie hipofizowane, czy hormony przysadkowe były dobrze przechowywane, czy użyto najwartościowego nasienia, czy we właściwym momencie pobrano od samicy ikrę, do jakich warunków przełożono zapłodnioną ikrę, itp itp.
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-02-11, 14:24   

Hubert bralem pod uwage dobrze zrobione tarlo i takie samo w warunkach naturalnych
jezeli ktos nie ma pojecia jak doprowadzic do tarla naturalnego, tez nic nie zdziala
dlatego uwazam,ze nie ma roznicy w materiale wyjsciowym
zabawa zaczyna sie dopiero w wyciagnieciu wylegu do postaci narybku
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-11, 16:29   

jackon napisał/a:
bralem pod uwage dobrze zrobione tarlo


OK, jasne, fachowość ludzi jest kluczowa. Nie raz widziałem jak tarlaki sztucznie wycierane w wyniku ściskania, gniecenia i ogólnie nieprawidłowego obchodzenia się z nimi, już do siebie nie dochodziły i snęły. Co do podchowu narybku (czyli po wchłonięciu przez larwę pęcherzyka żółtkowego) to rzeczywiście często jest problem, bo najlepszy pierwszy pokarm to larwy oczlików + wrotki, a te nie zawsze namnożą się na czas lub jest ich zbyt mało.
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-02-11, 16:56   

mam w osrodku ciekawy patent na podchow narybku
praktycznie wszystko chodzi w automacie
plankton pozyskiwany jest ze stawu stabilizacyjnego oczyszczalni, za pomoca sita i przeplukany woda wodociagowa splywa do stawu z narybkiem
wyleg trzymam w basenach, woda jest pompowana ze stawu wraz z mikroplanktonem w obiegu zamknietym (pompa umieszczona jest w sadzu zrobionego z odpowiedniego rozmiaru tiulu)
wraz ze wzrostem narybku zmieniam grubosc materialu z jakiego zrobiony jest sadz na pompe
w ubieglym roku sprawdzalem to na szczupaku i karpiu koi
wyleg kojaka jest wielkosciowo podobny do wylegu sieji
na fotkach widzieliscie jak wyszly kojaki w basenach
w kwietniu tego roku wrzucam w ten system sieje rzadkofiltrowa
pozdrawiam
Jacek
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-11, 19:07   

jackon napisał/a:
plankton pozyskiwany jest ze stawu stabilizacyjnego oczyszczalni


No to masz super sposób, tylko pogratulować pomysłowości.
 
 
dj...lukas 
Nowy


Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 5
Wysłany: 2007-02-21, 17:53   

Witam co do karpi koi mam stosunkowo małe doświadczenie .Miałem kilka.Ale co do karpi zwykłych to jest zwykła plotka ze sie nie rozmnażaja swego czasu kiedy hodowałem zwykłe kaprpie karasie tołpygi itd karp mi sie bardzo ładnie rozmnazał (bezłuski) I moj stwaek ma ok 17 m długości 8 szerokości i głebokości do 2,7m ale sa miejsca płytsze ok 120 cm i brzegi sa skosne .Co do karpia koi to gadałem z gościem co sprzedawał na giełdzie karpie koi i mu sie bardzo łądnie tarływ stawie .Co do zwykłych karpi warunek jest takiz e staw musi być w nasłonecznionym mijescu zeby woda miała odpowiednia temerature powyzej 20 C .To są moje doświadczenia z mojego skromnego oczka ,ale słyszałem również od innych hodowców karpi (zwykłych) ze im sie nie tra .I nie mogli uwiezyć ze mi sie jakimś cudem to udaje dopiero łapalismy maluszki .zeby udowodnić
A mam jeszcze takie pytanie gdzie na podkarpaciu mozna kupić karpie koi moze jakaś stacja hodowlana albo coś moze być tak samo na małopolskim bo w zoologach co sa koło mnie nie sa za ciekawe i w dosyć słabej kondycji .Pozdrawiam
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-02-21, 21:09   

problem polega na tym,ze nie pisze,ze sie nie rozmnazaja
mowie,ze jest to uzaleznione od wielu warunkow niezaleznych od nas
a w osrodkach hodowlanych nie mozna sobie na to pozwolic
dlatego w hodowlach sztucznie sie wyciera karpie
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
bartek9052 
Początkujący


Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 37
  Wysłany: 2007-05-01, 14:15   sztuczne rozmnażanie ryb

Czy do sztucznego rozmnażania ryb można użyć innej przysadki mózgowej niż Karpia i Leszcza?
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-05-01, 15:03   

co za temat brrr, naturze warto nieco pomagać ale jestem negatywnie nastawiony w manipulowanie, potem są takie skutki że kurczak sklepowy smakuje jak ... właśnie nijak, w porównaniu do kupionego od gospodyni na jarmarku.
 
 
bartek9052 
Początkujący


Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 37
Wysłany: 2007-05-01, 16:19   

Przecież to jest tylko pobudzanie ryb do tarła, stosuje sie to powszechnie w gospodarstwach rybackich. Smak jest taki sam jak u innych ryb. Smak psują pasze którymi są te ryby karmione. Mój znajomy hoduje Bolenie pochodzące z takich gospodarstw na zarybienie jezior dla PZW. 8)
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-05-01, 16:45   

Ja na tych sprawach się nie znam ale i nie lubię experymentów na żywych organizmach stąd brrr. :oops:
 
 
bartek9052 
Początkujący


Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 37
Wysłany: 2007-05-01, 21:48   

Ja tez nie lubię ale każdy chciałby połowić rybki ale wpuszczać już nie ma komu i nie ma co liczyć ze sie same rozmnożą bo trzeba odczekać kilka lat a o rozmnożeniu karpi w przeciętnym stawiku tez nie ma co myśleć, a więc skąd wziąć taką ilość narybku do zarybienia stawu w gospodarstwie rybackim :?: To jest najlepsza metoda, która w żaden sposób nie wyrządza krzywdy rybom (no chyba ze dawcom przysadek mózgowych, ale to może być od wigilijnego karpika albo z kolacyjki) nie wpływa także na jej rozwój czy walory smakowe. Uważam też że człowiek powinien jak najmniej sie ingerować w prawa działające przyrodą, ale postęp cywilizacji doprowadził do takiego stanu rzeczy że jest to nie możliwe i raczej nie zapowiada się na to żeby to sie w najbliższym czasie zmieniło.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-05-01, 22:48   

Bartek ma rację, wstrzyknięcie karpiowi hormonów z przysadki mózgowej po prostu stymuluje je do tarła. Inaczej w polskich warunkach tego sie nie uzyska. Nie znam się czy od innych ryb się nadaje, może Hubert będzie wiedział.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny