wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
czysta woda < - > brak prądu
Autor Wiadomość
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
  Wysłany: 2007-04-22, 18:46   czysta woda < - > brak prądu

witam ,
tak jak w temacie napisalem,
mam oczko 2 rok 9m2 ok 6m3 najgłebszy punkt 110cm,
nie posiadam pradu a co za tym idzie nie mam pompy,
woda codziennie jest filtrowana, mimo to stała sie zielona,
oczko obecnie jest po rozbudowaniu i wymianie foli
co mam zrobic aby uzyskac efekt czystszej wody
czytałem dużo o torfie ale jezeli ktos moglby mi powiedziec
jaki to ma byc torf i moze gdzie go dostac na dolnymslasku okolice Legnicy Jeleniej Góry
prosze o odpowiedz
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-04-22, 19:00   

Witaj bez prądu trochę trudniej dojść do równowagi, dobry sposób to duuuużo roślin, koledzy robią tz. strefę bagieną może to w twoim przypadku dobry pomysł, zapewne coś Ci podpowiedzą.

Cytat:
woda codziennie jest filtrowana, mimo to stała sie zielona,

jak filtrowana skoro nie masz energii elektrycznej ?
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-04-22, 19:08   

jakby to powiedziec
dziala to za pomoca praw natury
wode ma ze stawu od wielu lat zarybionego w ktorym jest rownowaga biologiczna,
wiec ciagne wode na "wężyk"* a do oczka dopuszczam wode wlasnie z tego stawu,
polecil mi tak znajomy ktory ma identyczne rozwiazanie
w zeszlym roku to rozwiazanie w zupełnosci wystarczło przejrzystosc wody mialem wysmienitą a i przydała sie woda <do podlewania ogródka>


* wkładam do oczka wąż ogrodowy i ciagne wode drugi koniec weza umieszczam ponizej poziomu wody i mam pompe bez pompy :)
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-04-22, 19:12   

Cytat:
jak filtrowana skoro nie masz energii elektrycznej ?

o to samo pytam :P chyba że masz na myśli żyjątka wodne :)
strefa bagienna bez pompy chyba nie zadziała chodzi tu o przepływ wody przez nią i automatyczne oczyszczanie przez rośliny ,po prostu masa roślin żarłocznych w twoim oku ;) powinna rozwiązać sprawę
a co do torfu to tylko jak masz miękką wodę to ci zadziała :-(
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-04-22, 19:24   

co do roslin to jestem w trakcie dokupywania
obecnie mam 2 duze lilie chyba atraction, pałki szerokolistne kaczeńce, jaks pałke niewiadomej mi nazwy <jak znajde zdjecie to pokaze> oraz dużo rogatka chyba tak sie nazywa, w oczku plywaja 2 małe zlote orfy , i okolo 10 karasi kolorowych rowniez małe nie wiem co spowodowało takie "zaglonienie" wody w zeszlym roku nie mialem takiego problemu :???:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-04-22, 19:28   

W stawie powinien być plankton nałap gęstą siatką i przenieś do oczka, to też dobry filtr i automatycznie pokarm dla rybek.
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-04-22, 19:33   

killer1558 napisał/a:
po prostu masa roślin żarłocznych w twoim oku




przez te zarłoczne rosliny co rozumiesz???



killer1558 napisał/a:
strefa bagienna bez pompy chyba nie zadziała chodzi tu o przepływ wody przez nią i automatyczne oczyszczanie przez rośliny



chociaz strefa bagienna moglaby zadzialac dzieki metodzie na weza
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2007-04-23, 08:52   

iwosek napisał/a:
co do roslin to jestem w trakcie dokupywania
obecnie mam 2 duze lilie chyba atraction, pałki szerokolistne kaczeńce, jaks pałke niewiadomej mi nazwy <jak znajde zdjecie to pokaze> oraz dużo rogatka chyba tak sie nazywa, w oczku plywaja 2 małe zlote orfy , i okolo 10 karasi kolorowych rowniez małe nie wiem co spowodowało takie "zaglonienie" wody w zeszlym roku nie mialem takiego problemu :???:
nIe wiem,czy juz ktos Ci napisał,k ale na moje oko laika masz za duzo ryb po prostu w tak małym oczku. Czesto je karmisz?2 lilie, to tez nie za duzo?
 
 
narcyz 
Nowy


Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 2
Wysłany: 2007-05-17, 12:36   

Roman, czesc. wlasnie przegladalem strony internetowe zwiazane z oczkami wodnymi i wpadlem na to forum ,czytalem pare pana opisow i porad,,i pomyslalem ze moze moglby pan mi pomoc...,a chodzi oczywiscie o glony . tylko ze moj problem jest troche innej natury.Chodzi o to ze obecnie mieszkamy w Chicago ,pare lat temu kupilismy dom ,no i oczywiscie szybka decyzja ,co do budowy oczka ,,teraz juz troche wiemy jak to wszystko funkcjonuje ,ale gdy zaczynalismy budowe bylismy "zieloni " a wiec w skrocie na dzien dzisiejszy ,jest filtr na 10000 litrow,jest lampa,mamy dwie pompy jedna leci na wodospad przez filtr z lampa ,druga z drugiej strony tak dla mieszania dodatkowo wody,,oprocz tego mam pociagniete w dwoch miejscach rurki z powietrzem z tzwanego "brzeczyka"...i wszystko jest niby ok ,,woda jest czysta nabrala nawet tekiego fajnego zlocistego koloru,,,ale te glony ..czyscilismy miesiac temu oczko ,mamy tam kamienie ,swiatla ,i te pompy i wszystko po miesiacu znowu zarasta ,kamieni juz prawie nie widac,,swiatla tez juz slabo swieca .duzo roboty strasznie tak to co miesiac czyscic..to mi zakrawa na "syzyfowa prace'' . Ale nic bo sie rozpisalem ..czytalem o tym kwasnym torfie ..ze mozna by wrzucic worek na dno ..no i ok. tylko ze bylem w sklepach i tu nie widac zeby bylo cos takiego jak ""kwasny torf" moze pan wie jak w Stanach opisuja lub tez jak nazywa sie torf kwasny a moze jest jakis odpowiednik ..Bardzo prosze o pare porad... pozdrowienia z Chicago..narcyz. ps. prosze sie nie smiac tak poprostu mam na imie....
_________________
narcyz
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-05-17, 12:42   

odpowiem tylko jedno
moze i mam za duzo ryb <choc watpie>
wode mam super :-D , zero glonow :yess: widocznosc do dna :yess:
a dzieki czemu???
tak jak wsyscy tu powtarzaja:
rosliny :-D
rosliny :-D
i jeszcze ROŚLINY!!!!!!!
plus worek torfu,
tak wiec mozna uzyskac czysta wode bez uzycia pomp i filtrow, :good:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-05-17, 13:17   

Szanowny kolego (tu wszyscy mówią sobie po imieniu/nicku) trochę mnie przeceniasz ja początkuje w tych sprawach, a co do kwaśnego torfu to ja preferuje moczenie torfu w beczce i wlewanie przecedzonego extraktu do oczka bo z worka zawsze się coś wydostaje i zamula.
Trzeba poszukać torfu o niskim PH.
Z moich postów wynikało że byłem zbyt niecierpliwy, drażniła mnie zieleniejąca mętnawa woda i na początek zastosowałem chemie i nie żałuję tego, teraz mam spokój.
Zeby nie przedłużać nie znam zlotego środka tu każdy experymenuje i dochodzi do sukcesu różnymi metodami, jedni czekają 2-3 lata a inni tacy jak ja krzystają ze zdobyczy umysłu ludzkiego, aby osiągnąć ten sam albo lepszy efekt jak najkrótszym czasie.
Zgodnie z teorią Kopernika ,,dochodzić prawdy jest rzeczą ludzką".
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-05-17, 13:27   

Roman mam nadzieje ze sie nie obraziles :x , oczywiscie ze nie ma zlotego srodka na czysta wode, chcialem po prostu poradzic wszystkim ktorzy podobnie jak ( nie majac pom, filtrow, lamp). jak maja sobie poradzic z problemem glonow, w poprzednim poscie wyrazilem swoj sposob na utrzymanie czystej wody mozliwe ze komus sie to przyda a moze i nie, po porostu to jest moje zdanie
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-05-17, 14:13   

iwosek napisał/a:
Roman mam nadzieje ze sie nie obraziles :x , oczywiscie ze nie ma zlotego srodka na czysta wode, chcialem po prostu poradzic wszystkim ktorzy podobnie jak ( nie majac pom, filtrow, lamp). jak maja sobie poradzic z problemem glonow, w poprzednim poscie wyrazilem swoj sposob na utrzymanie czystej wody mozliwe ze komus sie to przyda a moze i nie, po porostu to jest moje zdanie


daj spokój :piwko: ja obrazić ? a za co ? przecież napisałeś samą prawde rośliny to podstawa bez tego ani rusz.
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-05-17, 14:20   

nie no zaniepokoil mnie twpj ostatni post ja chemi nie uzywam, po pierwsze szkoda mi pieniedzy a po drugie jak to ktos madry napisal "Niech sie dzieje wola nieba z nia sie zawsze zgadzac trzeba" a wiec dla tego uzywam tylko naturalnych sposobow 8)

a co do roslin to prawda, obsade roslin zwiekszylem 3krotnie i efekt widoczny po krotkim czasie
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny