wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-03-21, 21:52
Choroba kwasowa -wołanie o pomoc
Autor Wiadomość
maajaaost 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2009-03-21, 18:44   Choroba kwasowa -wołanie o pomoc

Witam
W moim akwa 700L ryby zaczynają tak jakby ślepnąć.Mają dziwne białe naloty na oczach,powoli przesuwa się też na resztę ciała.Z początku było to delikatnie u okoni,ale teraz plamy na oczach mają także lin i karaś. Jak rozpocząc z tym walkę i co to jest ?
Ryby,które mają plamy na obu oczach przestaja się normalnie zachowywać.
Pływają jak otępiałe.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-03-21, 18:47   

podmień połowę wody i sprawdź pH - u mnie kiedyś było podobnie a jak zrobiłem pomiar okazało się że ryby pływaj a w kwasie - pH=3,5
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
maajaaost 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2009-03-21, 19:29   

AurorA jesteś WIELKI !
Miałeś rację. Moje ph wody miało 4,5.Teraz wymieniłem ok 200L i ryby zaczęły odżywać.Jutro wymienię w ciagu dnia i bedzie dobrze.
 
 
 
maajaaost 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2009-03-21, 20:10   

Teraz byłem sprawdzić stan ph ,bo jakby nie było filtry swoje robią mieszając wode i było 6,5.Może to za krótki okres na badanie,więc jutro zmienię jeszcze raz i ponownie zrobię odczyt.
 
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-03-21, 22:50   

A wiesz od czego mogło tak spaść pH ??
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
maajaaost 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2009-03-21, 23:07   

Od bałaganu z wodą?
 
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-03-21, 23:32   

Nie no chyba jakiś inny czynnik musiał być.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
maajaaost 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2009-03-21, 23:37   

Własnie nie wiem. Filtracja jest cały czas,woda jak kryształ.Ryby ozdobne w akwa obok mają gorszy stan,bo jest ich o wiele wiecej i mają mniejszy akwen.Tez mają filtrację,karmione tym samym jedzeniem co duże.Do tego raki i krewetki.
 
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-03-21, 23:59   

Może jakaś dekoracja, albo wkłady w filtrze, może jakieś drewno??
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-03-22, 00:33   

Ja też do końca nie wiem od czego tak mi spadło pH. Ryby w akwarium się już do niego jakoś przyzwyczaiły, ale każda nowo wpuszczona dostawała warstwy śluzu i po kilku/kilkunastu godzinach zdychała- załatwiłem tak wszystkie najładniejsze młode karasie z jednego rocznika. Podejrzewaliśmy że pH może obniżać microzorium które gęsto zarosło zbiornik, ale przyczyna pozostała nieznana. Aby się ustrzec przed takimi zmianami należy częściej i więcej wody podmieniać.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
maajaaost 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2009-03-22, 11:45   

Podmiana wody bardzo pomogła :) . Dziś ok 9.00 sprawdziłem i było 7ph.
U pielegnic papuzich pojawiły się różnego rodzaju guzki,siedziały na dnie i nie ruszały się-tak było przed wymianą wody.
Karp siedział w ciemności w jednym miejscu i tez nie ruszał się.Okonie były strasznie spokojne,niektróre z białymi oczami.
Po zmianie wody wszystko odżyło.Papuzie pływają,nie mają żadnych narośli na sobie. Ryby zaczęły się ganiać ,nawet okonie.Został mi mały lin 15-20cm z oczami białymi ,ale od wczoraj widac zmiany.Dziś pływa lepiej i dochodzi do siebie.Faktycznie łuski porkyły sie śluzem.Stracił też swoją ciemna barwę i zrobił się jasnobrązowy.
Oznaką niskiego ph, tak jak zauwazyłem po okoniach i linach jest tez rozdwajanie się płetw.
 
 
 
maajaaost 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2009-03-23, 09:32   

Wczoraj zmieniłem kolejne 200-300 litrów wody,do tego dodałem fishtamin.Wlałem 10 kropli na 100L(w ulotce było 6-7/50L) także nie przedawkowałem.Dzis ph
Następne objawy :
Słabsze ryby kładą sie na dnie,okoń próbuje złapać powietrze a cała grupa okoni bardziej otwiera pysk podczas oddychania.
Liny , które mają problem z oczami nie do końca wiedzą co się z nimi dzieje.
Co dalej robić? Czy wyjdą z tego ?
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-03-23, 13:41   

skoro masz już ustabilizowane pH to nie rób tak dużych podmian wody codziennie bo dla ryb duży szok i mogą źle to znosić. Jeśli przyczyna była tylko taka ja pH to z czasem ryby powinny dojść do siebie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
maajaaost 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2009-03-23, 17:21   

Ryby szaleją oprócz karasi,które w najgorszych warunkach wytrzymają.Nie wiem czy nie powoli nie żegnac sie z nimi :(
 
 
 
maajaaost 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Ostróda
Wysłany: 2009-03-23, 22:35   

Może to szalone ,ale dzwoniłem do gościa , od którego kupowałem ryby-zajmuje się rybami od ikry az do dorosłego osobnika.Wyłowiłem swoje z akwa,zapakowałem w pojemnik z wodą, do auta i pojechałem do niego. Było ciemno bo o 19.30 wyruszyłem w droge na 30 km. Zobaczył ryby i białe oko to choroba przyciągnięta z innego akwenu.Dostałem od kolegi racznice i to one mogły być nosicielem choroby.
Choroba jaką zlokalizował jest podobna do Jersiniozy(przewaznie występująca u ryb potokowych)
Ryby zostały wrzucone do kapieli na 30 minut do roztworu siarczan miedzi.Powiedział też,ze to trucizna,ale dawkowana z umiarem może pomóc.Do tego dostałem też Ichtioxan jako antybiotyk.
Ryby po kąpieli wpuszczone z powrotem do duzego akwa połozyły się na dnie i odpoczywały.
Czeka mnie troszke pracy aby odkazić akwen.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny