wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulepszenie filtra z beczek
Autor Wiadomość
asdawrwd 
Bywalec


Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 101
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2021-05-13, 19:59   Ulepszenie filtra z beczek

Dzień dobry ,
Piszę z zapytaniem o co można by było ulepszyć w filtrze z 3 beczek .
Nie dawno zbudowałem prefiltr i ładnie ściąga glony jest okej, mianowicie w pierwszej beczce posiadam szczotki filtracyjne i tutaj myśle ze ta beczka jest okej .
Głównie chodzi mi o druga beczkę w której od dołu mam 2 gąbki o grubej gradacji i potem 5 x mata japońska , czy tutaj mogę coś zmienić żeby było mniej czyszczenia ?
Trzecia beczka zasypana mutag bio chip (biologia ) i ta myśle ze tez jest okej .

Czy w tej drugiej beczce mogę wymienić wkłady ?
Zmienić ilość wkładów ?
Czy dołożyć jeszcze beczkę dodatkowo z szczotkami ?
Druga beczka mimo prefiltra w miarę szybko się przypycha i szukam jakiegoś rozwiązania .
W dni słoneczne widać dno około 1,5m/1.6m . Woda przejrzysta
Pozdrawiam .
 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-05-14, 07:21   

Mam taki sam filtr z 3 beczek. W drugiej mam też gąbki ale mógłbyś dołożyć pociętego peszla. W 2 beczce 180 litrowej mam go tak 30cm na wysokość. Możesz też jeśli masz dołożyć keramzytu tylko trzeba było by go obciążyć żeby nie wypływał. Ja czyszczę filtr (2 i 3 beczkę )na koniec sezonu a pierwszą tak co 2 tygodnie.
Piszesz, że masz w pierwszej beczce prefiltr. Mógłbyś podesłać jakieś foty jak to u Ciebie wygląda?
 
 
asdawrwd 
Bywalec


Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 101
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2021-05-14, 21:48   

Dzięki za odpowiedz .
Jutro podeślę zdjęcia prefiltra.

To mi się najszybciej przytyka druga beczka .
Jest możliwość ze odpływ z niej mam zbyt mały ? Aktualnie mam 50mm.
Pompa 6700l/h

Mógłbyś podesłać zdjęcia filtra ?
 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-05-15, 04:39   

Ja na początku sezonu podłączam pierwszą beczkę bo ona jest osobno żeby wyczyścić oczko z największych syfów a po 3 tygodniach dokładam 1 i 2 beczkę , które są połączone razem. W pierwszej odpływ mam 2x50mm następnie między 2 a 3 rura 75 i odpływ z 1 beczki do oczka rura 75. W pierwszej od oczka biologia ( kształtki kaldnes 100 litrów plus gąbki gruboziarniste) w drugiej gabki+pocięty peszel w workach na warzywa takie pomarańczowe + szczotki filtracyjne. W 3 beczce gąbki + szczotki . Wszystko pracuje super ale 1 beczkę tak jak pisałem wcześniej czyszczę tak co 2 tygodnie. Dlatego myślę o wykonaniu jakiegoś prefiltra żeby wyłapywał największe nieczystości. Jeśli masz taką możliwość to zmień odpływ na większą średnicę. U mnie całość zasilana jest pompą 6500l + lampa uv. Byłbym wdzięczny za zdjęcia
 
 
asdawrwd 
Bywalec


Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 101
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2021-05-16, 10:20   

A ile masz gąbek w drugiej beczce ?
To dołożyć do drugiej beczki keramzytu ?
Wymienić maty japońskie na gąbki gruboziarniste ?


Tutaj foto prefiltra








 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-05-16, 11:14   

Dzięki za zdjęcia. Będę coś kombinował z tym prefiltrem. Jak zrobię to wstawię fotki. W 2 beczce mam 2 gąbki gruboziarniste 50mm , szczotki filtracyjne, pocięty peszel. W 3 beczce 2 gabki gruboziarniste 50mm i 100 litrów zloża kandles + zeolit. Moim zdaniem lepszy byłby peszel bo keramzyt bedzie trzeba czymś odciążyć żeby nie wypływał. Maty japońskie bym zostawił a jeśli masz jeszcze miejsce to mógłbyś dołożyć gąbki gruboziarniste. Ja narazie nie uruchamiam 1 i 2 beczki do czasu aż wyklaruje mi się cała woda. Już jest prawie ok. Po następnej niedzieli filtracja ruszy całą parą. Wstawię wtedy zdjęcia całego filtra. Jak woda bedzie miała powyżej 12 stopni to podaj bakterie na start. A jaką masz siatkę w tym prefiltrze?

[ Dodano: 2021-05-17, 05:57 ]
Jakie średnice rur zastosowałeś w prefiltrze?
 
 
asdawrwd 
Bywalec


Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 101
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2021-05-17, 21:03   

Siatkę w filtrze zastosowałem 250 mikronów , mogę podesłać linka .

Średnica rur to 100.

Jak będziesz mógł podeślij zdjęcia .

A tam gdzie mam szczotki filtracyjne dorzucić maty?

W drugiej beczce mam i maty japońskie i gąbkę gruboziarnista , to na dno rzucić jeszcze peszel?
 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-05-18, 06:32   

Jeśli nie byłby to kłopot to podeślij linka do siatki.
Ja mam to tak poukładane,że najpierw idą szczotki a później peszel a na końcu gąbki. Generalnie chodzi o to aby największy syf osiadał na szczotkach i nie blokował przepływu wody przez zapchane gąbki, maty itp.
 
 
ichał 
Początkujący


Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 32
Skąd: śląsk
Wysłany: 2021-05-18, 07:56   

pawel1973 wysłałem ci PW w sprawie siatki mam takiej troche i sito na zbyciu bo już nie potrzebuje.
 
 
asdawrwd 
Bywalec


Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 101
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2021-05-18, 08:02   

A czym masz wypełnione szczeliny pomiędzy gąbkami w beczce ?

Tylko w pierwszej beczce gdzie mam szczotki będę miał ciężko upchać jeszcze peszel bo mam cała w szczotkach

W drugiej na samej górze co masz ?
 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-05-18, 08:44   

Gąbki mam docięte na średnice wewnętrzną beczki. W pierwszej beczce nie dawaj peszla. Ja mam w 2 beczce peszel. Na górze dość ciasno ułożone szczotki następnie gąbkę gruboziarnistą, peszel, gąbka. Sprawuje mi się to bardzo dobrze, 1 i 2 beczke jak pisałem wcześniej czyszczę tylko na koniec sezonu.
 
 
asdawrwd 
Bywalec


Dołączył: 10 Kwi 2016
Posty: 101
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2021-05-18, 21:47   

Ja tutaj zamawiałem siatkę LINK


Bo w sumie tak myśle teraz czy w drugiej beczce mam dobrze ułożone wkłady , bo gruboziarnista mam na samym dole, czyli najpierw woda przepływa przez matę kokosowa ?
 
 
pawel1973 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 53
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2021-05-19, 06:51   

link nie działa
Info na PW
 
 
woker666 
Nowy


Dołączył: 16 Kwi 2021
Posty: 1
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2021-06-10, 21:54   

pawel1973 napisał/a:
link nie działa
Info na PW


pamiętaj żeby w linku słowo alledrogo zmienić na nazwę najpopularniejszego serwisu aukcyjnego. Wtedy link działa prawidłowo i prowadzi do siatki filtracyjnej
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny