wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ODKURZACZ DO OCZKA
Autor Wiadomość
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-17, 16:35   

Jakiś filtr/osadnik cyklonowy z odprowadzeniem wody zabezpieczonym wkładem filtracyjnym do basenów może dałby z tym radę.
Tyle, że odkurzacze zapewne zrzucają brudy cyklicznie?
A tak dla ilustracji, dorabiam sobie takiego vortexa jako prefiltr (F2 to nie będzie taki wkład, tylko bęben z jakiegoś szyfonu). Obrazek z Painta :)
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-07-28, 17:06   

lasoch napisał/a:
jeżeli staw jest naturalny bez żadnej folii , to używanie odkurzacza jest bezsensowne , i tak dno się zamuli , myślę tak jak Aznar, , że lepiej pieniądze zainwestować w filtrację , niż na odkurzacz , bo po co mieć czyste dno , jeżeli i tak go nie widać , ja raz myślałem o odkurzaczu , ale teraz jak pomyślę , że chciałem kupić odkurzacz , to nie wiem do czego on mi służył , wg mnie odkurzacz dobry jest tylko do takich oczek , których właściciele chcą żeby oczka były pedantycznie czyste , bez żadnego brudu z krystaliczną wodą , ale oczywiście żeby takie oczko istniało nie mogą byś w nim ryby no i raczej rośliny



Widzisz i tu można, zarówno z Tobą jak i z Azarem 33, się nie zgodzić. Mam oczko z krystalicznie czystą wodą zarówno ryby jak i doniczki widać na 160cm. Niestety w jednym chyba najgłębszym miejscu gromadzi mi się bród. Dość sporo tego już się uzbierało i jakoś to muszę wyciągnąć, bo czerpnia nie bardzo ma ochotę to wciągnąć dlatego taki odkurzać mnie zainteresował...dodatkowo mogę go wykorzystać do sprzątania dna basenu... :-D
Pewnie jeżeli budował bym nowe oczko to zrobił bym system zbierania tego...no ale mam już oczko i budować od nowa to mi się już nie chce...

Zatem jest to alternatywa....

Zaś co do ilości wypompowanej wody.....jeżeli raz w sezonie podmienisz 3-6m3 wody to wyjdzie tylko z korzyścią dla KOI...Po za tym można zastosować kosz z gąbkami i wodę ponownie puścić do kosza a woda z powrotem trafi do oczka ... potem gąbki wypłuczesz i znowu możesz z nich korzystać
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
wedkarztgk 
Nowy


Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 5
Skąd: wwa
Wysłany: 2013-09-17, 14:09   

Mam trochę naiwne pytanie, otóż mam kilkuletnie małe oczko ok 3x2m, jest głębokie na 85cm, wcześniej miało ponad metr, nagromadziło się niewątpliwie mułu. Mam tam też kilka karasi i zastanawiam się czy przed położeniem na dnie pompy do brudnej wody muszę je wyłowić? Z dna niewątpliwie uwolnią się gazy i mogą zatruć rybki? Boję się, że będzie za płytkie na zimę, mimo napowietrzacza.
 
 
darekb 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 131
Skąd: otwock
Wysłany: 2013-09-17, 16:19   

Karasiom nie zaszkodzą gazy ,ale jeśli pompa (do brudnej wody) jest dość silna, to je może wciągnąć i będą karasie mielone-zabezpiecz wlot do pompy jakąś siatką jeżeli nie ma sitka. Uważaj też ,aby pompa nie uszkodziła folii jeśli takowa tam jest, więc może by najpierw pompę przymocować do np.kawałka styropianu i tak dopiero ją kłaść na dnie.
_________________
pozdr Darekb
Ostatnio zmieniony przez Gosik 2014-03-07, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wedkarztgk 
Nowy


Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 5
Skąd: wwa
Wysłany: 2013-09-18, 13:10   

Dzięki, dzisiaj próbujemy zassać tego mułu z dna :)
 
 
dax900 
Początkujący



Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 25
Skąd: Czarnków, Piła
Wysłany: 2014-03-07, 16:48   

A ja kupiłem odkurzacz Rowi za 300 zł używany i łyka wszystko aż miło :yahoo:
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2014-03-27, 20:13   

Nowy model firmy odkurzacza Jebao - POND CLEANER EC-1 . Zastanawiające jest to ze wydajność wzrosła z 6000 l/h do 9000l/h przy czym moc zmalała z 250 do 120 W. Jak oni to robią :)

_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
waldy 
Nowy


Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 1
Skąd: przeworsk
Wysłany: 2014-05-25, 15:54   

Witam wszystkich
Czy ktos z użytkowników forum może powiedzieć mi o odkurzaczu firmy T.I.P. o mocy 1600W sprzedawany za ok. 500zl na alledrogo lub w kilku innych firmach np. http://www.pitosz.pl/odku...1600w-2737.html
Jest bardzo przystępny cenowo ale może ma jakieś wady dyskwalifikujące go.
 
 
darekb 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 131
Skąd: otwock
Wysłany: 2014-05-26, 14:20   

Na tylko 1 podst szczotkę, trzeba by dokupić za 2 inne.Ja najczesciej uzywam takiej z włosiem jak do odkurzania dywanów .która czysci folie z glonów i od razu zasysa.Mój jest innej firmy psuł sie 2 razy na gwarancji.W tamtym sezonie widziałem podobny w Castoramie za ok 350pln
_________________
pozdr Darekb
 
 
Karol89 
Nowy


Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 5
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-06-10, 11:36   

kurcze, świetny pomysł z tym odkurzaczem, nie wiedziałem ze cos takiego jest:D trzeba się zainteresować koniecznie
 
 
piosurf 
Początkujący


Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-08-03, 13:59   

Zakupiłem Jebao - POND CLEANER EC-1 i powiem tak - generalnie ciągnie jak głupi, jakość samego odkurzacza - dobra. Jednak w trakcie pierwszego odkurzania rozwarstwił się wąż wyrzucający wodę. Oddałem na reklamacji i przysłali nowy lepszy. Odkurzacz nie jest lekki a dodatkowo cały jego ciężar jest w wodzie więc operowanie nim nie jest łatwe ale też nie jest jakieś koszmarnie trudne.
Generalnie z dobrym wężem POLECAM.
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2015-01-18, 14:59   

Na wiosnę mam zamiar zakupić odkurzacz do oczka i w sumie to zastanawiam się nad dwoma:
1.BASS POLSKA - cena ok. 300zł
2.OASE PONDOVAC CLASSIC - cena ok. 900zł

W sumie to zastanawiam się czy warto dołożyć do Oase czy może jednak starczy ten za 300zł?
Odkurzacz głównie ma służyć do usuwania szlamu ze żwiru w strumieniu oraz oczku.

Co sądzicie?
_________________
Pozdrawiam Mateusz
Moje Oczko Wodne
 
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2015-01-22, 18:01   

Jak tylko do czyszczenia szlamu, to po co droższy?, chyba tylko po to, aby powiedzieć że "mam Oase"
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2015-01-23, 11:58   

Gosiu, nie po to żeby powiedzieć, że mam "Oase".
Tylko pytam czy ktoś ma doświadczenie z jednym i z drugim
bo z tego co wiem, to co tańsze potrafi szybko się zepsuć (chociaż nie zawsze).
Przecież po to jest forum, żeby ktoś doradził.
Jeśli ktoś mi powie, że ma ten za 300zł i spisuje się dobrze to to mi wystarczy ;)
_________________
Pozdrawiam Mateusz
Moje Oczko Wodne
 
 
 
darekb 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 131
Skąd: otwock
Wysłany: 2015-01-23, 14:28   

Freakazz napisał/a:
Przecież po to jest forum, żeby ktoś doradził.
Jeśli ktoś mi powie, że ma ten za 300zł i spisuje się dobrze to to mi wystarczy ;)


Ja bym brał ten polski BASS, cena dobra firma też nie obca i pewniejszy masz servis, a w Oase płacisz za firme
Sam uzywam tańszego (Pontec) przez parę lat i jest dość zadowalajacy nie mniej trzeba byc uważnym ,bo to tylko elektryka i potrafi cos nie zadziałac (mi czasem zacina się pływak który wyłącza ssanie wody)
-Uważam ,że 900pln to b.dużo jak na taki nieskomplikowany odkurzacz .

Mi jak ten nawali(a juz chyba pora) to kupie BASS za 300zł napewno

P.S- za filtr gąbkowy do mojego (walec o wys 15 cm i obwodzie 20cm z cienkiej gabki) zapłaciłem 50pln -bo niemiecki oryginalny,za worek filtracyjny 20x20cm życza sobie tez ok 50pln-tak ,że kupuj polski BASS i nie przepłacaj, bo nie warto
_________________
pozdr Darekb
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny