wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ODKURZACZ DO OCZKA
Autor Wiadomość
eldorado82010 
Uczestnik


Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 54
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2013-07-03, 16:15   a czy

a czy warto kupować odkurzacz do naturalnego stawu czy raczej lepsza pompa do brudnej wody nikt nic nie wie o tym aquaelu - znalazłem miejsce gdzie można go kupić za 619 zł ale czy warto go kupować nawet za tak tanio.
 
 
roback 
Początkujący


Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 30
Skąd: Moście Błota
Wysłany: 2013-07-03, 19:09   

ja też szukam jakiegoś odkurzacza ale troche drogi .
Niewiem czy warto kupować te tansze za 700zł
 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-07-03, 19:20   

Ja odkurzacza użyłem raz. Nie sądzę, żeby jeszcze kiedykolwiek się przydał.

Moim zdaniem lepiej te pieniądze zainwestować w system filtracyjny.
 
 
roback 
Początkujący


Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 30
Skąd: Moście Błota
Wysłany: 2013-07-03, 19:32   

Aznar33 napisał/a:
Ja odkurzacza użyłem raz. Nie sądzę, żeby jeszcze kiedykolwiek się przydał.

Moim zdaniem lepiej te pieniądze zainwestować w system filtracyjny.

ale dlaczego raz ? zepsuł się?
czy jest jakiś system filtracyjny który zbiera muł z dna albo zapobiega temu?
jaki masz - miałeś odkurzacz ?
 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-07-03, 20:22   

Nie, nie zepsuł się. Po prostu nie jest potrzebny.
Jak kupiłem dom razem z oczkiem, które było zapuszczone i ze sporą ilością szlamu na spodzie, to się przydał, żeby usunąć szlam i wodę z oczka.
Wtedy jednak miałem mało wiedzy i umiejętności. Dzisiaj pewnie bym to zrobił pompą.

Od tamtego czasu oczko jest czyste i odkurzacz (Oase Pondovac Start) siedzi sobie w szopie.

Filtr działa non stop, a odkurzacz popracował chyba jeden dzień. Dlatego sądzę, że lepiej zainwestować w filtr. Za cenę takiego odkurzacza można coś naprawdę sensownego zmajstrować.
 
 
eldorado82010 
Uczestnik


Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 54
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2013-07-04, 10:03   wszystko ok

no wszystko ok ale jeżeli staw jest naturalny i większy to system filtracyjny kosztuje fortunę a 600 zł na odkurzacz aquael to jednak nie to samo.
 
 
lasoch 
Oczkomaniak
Komplemenciarz forum



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 1851
Skąd: Lasochów - woj. Św.
Wysłany: 2013-07-04, 13:42   

jeżeli staw jest naturalny bez żadnej folii , to używanie odkurzacza jest bezsensowne , i tak dno się zamuli , myślę tak jak Aznar, , że lepiej pieniądze zainwestować w filtrację , niż na odkurzacz , bo po co mieć czyste dno , jeżeli i tak go nie widać , ja raz myślałem o odkurzaczu , ale teraz jak pomyślę , że chciałem kupić odkurzacz , to nie wiem do czego on mi służył , wg mnie odkurzacz dobry jest tylko do takich oczek , których właściciele chcą żeby oczka były pedantycznie czyste , bez żadnego brudu z krystaliczną wodą , ale oczywiście żeby takie oczko istniało nie mogą byś w nim ryby no i raczej rośliny
_________________
https://www.facebook.com/...f_type=bookmark
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-04, 14:26   no niby tak

niby tak ale do mojego stawiku lecą liście i muszę go raz do roku czyścić bo szybko się zamula
 
 
eldorado82010 
Uczestnik


Dołączył: 02 Lip 2013
Posty: 54
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2013-07-04, 14:28   zgadzam się z Art'em

Ja mam tak samo jak Art i też się zastanawiam nad zakupem.
 
 
roback 
Początkujący


Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 30
Skąd: Moście Błota
Wysłany: 2013-07-04, 20:26   

a może ktos powiedzieć czym sie różni albo który lepszy jest odkurzacz nie chodzi mi o firme tylko sa takie że tak powiem z tym wiadrem zbiornikiem 30l http://www.sklep.oczkowod...pondomatic.html czy np; ten http://www.sklep.oczkowod...eaner-pc-1.html chodzi o funkcjonalność , jaka jest różnica w działania.
 
 
 
roback 
Początkujący


Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 30
Skąd: Moście Błota
Wysłany: 2013-07-14, 21:05   

witam
bawiłem się jakiś czas w budowę odkurzacza do oczka z różnymi pompami , efekt mizerny :-( . Zdecydowałem się na zakup odkurzacza - http://www.sklep.oczkowod...cz-cleaneo.html AQUAEL ODKURZACZ DO OCZKA WODNEGO - CLEANEO 250W . he dziwna sprawa ale on naprawdę działa :) nawet kamyki wciąga .
 
 
 
walka 
Początkujący


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 14
Skąd: Opole
Wysłany: 2013-07-16, 12:42   

Ja też kupiłem ten odkurzacz od AQUAEL, niestety ten bezprzewodowy włącznik coś szwankował i obecnie jest u producenta z reklamacją ale jak już udało się go włączyć to fajnie działał. Przydało by się zrobić jeszcze jakiś kosz na muł i syfy z dna tak żeby woda po odkurzaniu mogła wrócić do oczka. Może jakieś pomysły?
 
 
roback 
Początkujący


Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 30
Skąd: Moście Błota
Wysłany: 2013-07-16, 19:48   

a próbowałeś wymienić baterie w tym wyłączniku ? bo ja miałem to samo ale po wymianie baterii zaczęło działać . Jako kosz możesz użyć doniczkę dla roślin do oczka albo zakładasz siatke która przepuszcza wodę .
 
 
 
walka 
Początkujący


Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 14
Skąd: Opole
Wysłany: 2013-07-17, 10:09   

Baterie miałem dwie w komplecie i na obu było to samo. Fakt jest taki, że nie przyczło mi do głowy użycie baterii z innego źródła :oops:
Z koszem na rośliny próbowałem ale o ile dla kamieni i liści się sprawdza to dla szlamu z dna całkowicie nie i prawie cały wraca skutecznie zamulając wodę uniemożliwiając kontynuowanie odkurzania. Kombinowałem z jakąś rajstopom ale ona znowu za szybko się zapycha... Najlepszy pewnie byłby jakiś filtr beczkowy tylko robić go jedynie do tego celu. Chyba jednak woda poleci na trawnik. :?
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2013-07-17, 16:17   

walka napisał/a:
Najlepszy pewnie byłby jakiś filtr beczkowy tylko robić go jedynie do tego celu. Chyba jednak woda poleci na trawnik. :?


Odradzam oba pomysły.
Filtr bardzo szybko się zapcha i z czyszczeniem będzie masakra.
Jak puścisz wodę na trawnik, to ubytek z oczka będzie ogromny.

Jak masz wolne beczki, to możesz puścić do nich wodę z odkurzacza i odstać przez kilka dni a potem zlać wodę znad osadu. Rozwiązanie również bardzo męczące, ale nic lepszego nie przychodzi mi do głowy.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny