wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ILE RYB W OCZKU
Autor Wiadomość
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-07-24, 17:58   

Nie. Z 5 karasi po roku będzie 50-karasi.410 l. będzie dla nich za mało, bo po 2 latach będzie 70 karasi.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2011-07-24, 17:59   

Na taką małą skorupę to już te cztery to aż nadto o ile dobrze zrozumiałem że masz dwa karasie i dwie orfy. Czym więcej ryb tym brudniejsza woda. Jeżeli uda ci się je przezimować, to w przyszłym roku będziesz miał swoje karasie pod warunkiem że masz parkę. U mnie pomimo że mam 5 orf i tak mam pełno tegorocznego narybku. Za dwa trzy miesiące te karasie po 5 cm, będą miały już 10.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
wrodomin 
Bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: wroc
Wysłany: 2011-07-24, 18:50   

nie sądziłem że az tak szybko rosną...czytałem w poradniku forumowym że w tak małych oczkach nie będą się rozmanżać. Obecnie mam tylko 2 czerwone karasie ok 4-5 cm,
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-07-24, 19:48   

Orfa musi mieć bardzo dużo przestrzeni, kompletnie nie nadaje się do tego zbiorniczka.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-24, 20:46   

AurorA napisał/a:
Orfa musi mieć bardzo dużo przestrzeni, kompletnie nie nadaje się do tego zbiorniczka.

Nadaje ;)
Na jeden dzień, albo i tego nie. One Ci wyjdą z oczka nawet nie będziesz wiedział kiedy ;)
Po za tym orfy powinno się trzymać w większych stadach.
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
wrodomin 
Bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: wroc
Wysłany: 2011-07-24, 23:08   

a mogę sobie kupić glonojada ?? nie pokłuci się z karasiami ?? jesień bym po prostu oddał na przechowanie sąsiadowi ktory ma akwarium. Jaką ma wydajnośc taki glonojad ? oczyści mi całą skorupę ?? bo widzę że zaczynają sie glony nitkowane pojawiać...
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-07-24, 23:32   

wrodomin napisał/a:
a mogę sobie kupić glonojada ?? nie pokłuci się z karasiami ??Jaką ma wydajnośc taki glonojad ? oczyści mi całą skorupę ??


weź sobie kup młotek, najlepiej gumowy, i puknij się w głowę ;) bo jak czytam twoje posty
to za każdym razem się zastanawiam skąd się biorą tacy ludzie
:piwko:
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
wrodomin 
Bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: wroc
Wysłany: 2011-07-24, 23:37   

dziękuje za fachową poradę i miłą obsługę. Szkoda kolego, że nie wziąłes pod uwagę że nie każdy jest specjalista od ryb, a to forum w teorii przynajmniej miało służyć pomocą, dla osób które się nie do końca orientują i wymianą doświadczeń bardziej doświadczonych.

a kulturą to ty kolego nie grzeszysz...
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-25, 08:26   

wrodomin napisał/a:
a mogę sobie kupić glonojada ?? nie pokłuci się z karasiami ??

A widziałeś glonojada kłócącego się z karasiami, ... nie, bo on od razu daje po pysku karasiowi i ma go z głowy, co tam się będzie z nim kłócił...

Wrodomin, mówi się że myślenie ma przyszłość, czytając Twoje posty coraz bardziej w to wątpię.
Już Ci kiedyś powiedziałem, że chcąc coś hodować trzeba to coś najpierw dobrze poznać. Wpisz sobie do wyszukiwarki hasło "glonojad" i dowiesz się jaką on ma wydajność. Bo tu jest forum gdzie rozmawiamy o rybach zimnowodnych, a nie tropikalnych, chyba że w dziale o akwarystyce.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
tom11 
Hobbysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 433
Skąd: 40 km od Lublina
Wysłany: 2011-07-25, 12:35   

Ciekawe ile trzeba by było glonojadów żeby miały taką wydajność jak I-TRONIC w stosunku do nitkowatych, może by było taniej??? :hehe:
 
 
 
wrodomin 
Bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: wroc
Wysłany: 2011-07-25, 12:54   

po prostu kiedyś czytałem w którymś wątku na forum że ktoś polecał wrzucić glonojada z zastrzeżeniem że tylko na lipiec- sierpień.

Jeśli uraziłem waszą dumę tym pytaniem to przepraszam. Nie każdy sie musi znać, tymbardziej, że w encyklopedii nie dowiem się któe pożyteczne ryby można czasowo chodować w oczku.
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2011-07-25, 13:08   

Wsadź tam ile się da roślin i nie bedzie potrzeby kombinować z glonojadami czy techniką. Już ci ktoś pisał że pistia o tej porze jest za grosze. Ja wymieniałem folię w kwietniu tego roku więc można powiedzieć, że oczko mam świeże. Jeszcze niedawno woda była metna, ale przez ostatnie dwa tygodnie całe oczko zarosło mi azollą karolińską tak, że nie widać było powierzchni wody. Gdy usunąłem azollę, to okazało sie że na ponad metr mam wodę przejrzystą. Nawet w takiej małej skorupie jak twoja można uzyskać efekt czystej wody ale są potrzebne dwa warunki do spełnienia, mało ryb i dużo roślin. Dodam że nie mam żadnych filtrów a pompka pompuje część wody na niewielką kaskadę, a część do mini bajorka pełnego roślin.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
wrodomin 
Bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: wroc
Wysłany: 2011-07-25, 13:34   

z ta pistią to nie wiem czy takie grosze..kupiłem w obi za 13 zł. co prawda juz taka dosyć duza i z jedną młodą odnogą. ale dzieki za rady.
 
 
kordiankw 
Hobbysta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 476
Skąd: Warszawa/Halinów
Wysłany: 2011-07-25, 13:51   

wrodomin napisał/a:
z ta pistią to nie wiem czy takie grosze..kupiłem w obi za 13 zł. co prawda juz taka dosyć duza i z jedną młodą odnogą. ale dzieki za rady.
To straszne zdierstwo w tym Wrocku. U mnie są po 5 zł w ogrodniczym, a u Arka po 3 zeta za sztuke: http://sklep.oczkowodne.n...stratiotes.html
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest
tylu idiotów" Stanisław Lem
 
 
wrodomin 
Bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: wroc
Wysłany: 2011-07-25, 14:00   

No ale u Arka trzeba jescze zawsze doliczac 20 zł za przysylke..wiec opłaca się owszem ale tylko przy większych zamówieniach.

Nie ma własnie we wrocku żadnego takiego sklepu z roślinami wodnymi, i to jest problem. w obi była tylko ta Pistia i rzęsa wodna. obie w tej samej cenie

[ Dodano: 2011-07-25, 14:04 ]
aha no i apropo rybek karasi..to mija juz 2 doba..ale one nadal chowają się w najgłebszych miejscach oczka, i tam ,,medytują''.

Jak są na tej płytszej półce to co podejde to uciekają tam w dół, na rzucenie pokarmu wogole nie reagują, jak odejdę to dopiero podpływają i jedzą. Czy po prostu za mało czasu minęło ?? Bo w tym akwarium co były to tak jak mówie, tylko gościu otworzył pokrywe to juz się nastawiały żeby je karmić, a u mnie takie spłoszone.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny