wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ILE RYB W OCZKU
Autor Wiadomość
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2011-07-25, 13:20   

Nie bardzo rozumiem o co ten cały ambaras z glonojadami. przecież rozumowanie Wrodomina jest jak najbardziej poprawne logicznie... nawet jeśli nie do końca uwzględnił on skalę zagadnienia.

Wrodomin - wygooglaj sobie termin "ramshorn sail" (na polski tłumaczy sie to chyba "zatoczek obrzeżony", a na łacinę "Planorbis carinatus"). Gdzieś na ebayu reklamowali te ślimaki jako naturalnych sojuszników w walce z glonami nitkowymi. Jak na razie temat zgłębiłem bardzo pobieżnie zostawiając go sobie na najbliższą przyszłość, więc sam musisz poszperać (jeśli tutaj w międzyczasie bardziej doświadczeni nie napiszą co o tym myśleć).
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-25, 19:14   

Aznar33 napisał/a:

Wrodomin - wygooglaj sobie termin "ramshorn sail" (na polski tłumaczy sie to chyba "zatoczek obrzeżony", a na łacinę "Planorbis carinatus"). Gdzieś na ebayu reklamowali te ślimaki jako naturalnych sojuszników w walce z glonami nitkowymi. Jak na razie temat zgłębiłem bardzo pobieżnie zostawiając go sobie na najbliższą przyszłość, więc sam musisz poszperać (jeśli tutaj w międzyczasie bardziej doświadczeni nie napiszą co o tym myśleć).

Owszem jedzą glony jak większość wodnych ślimaków, z tym tylko że nie wiadomo co im bardziej zasmakuje glony czy delikatne rośliny zanurzone (moczarka, rdestnica itp.) Poza tym ślimaki w oczku potrafią zrobić nawet z dużych liści grzybieni durszlak.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
wrodomin 
Bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: wroc
Wysłany: 2011-07-26, 20:49   

wczoraj ku mojemu zaskoczeniu i radości, pojawiła się w oczku żaba :D taka około 3 cm malutka, zielona. co weszła do wody to ją goniły karasie i musiala na brzeg uciekać.
 
 
wrodomin 
Bywalec


Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 112
Skąd: wroc
Wysłany: 2011-08-07, 12:07   

ostatnio ktoś powiedziałże Orfa zjada wszystko co się rusza...moje obserwacje karasii wskazują, że to samo można powiedzieć włąsnie o nich... wrzucam im komara, muchy, pająki, wszystko wpierniczają...

ponadto zauważyłem że od kiedy są we trójke 2 czerwone i jeden biały to się ciągle gonią, popychają, uderzają.... o czym to świadczy ? wszystkie mają ok. 5-7 cm
 
 
kielich 
Nowy


Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 1
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-12-05, 20:23   

melek napisał/a:
Bez przesady. Duże ilości łowiłem tej ryby na spinning i wiem jakie ma możliwości. Połykały woblera wielkości swojej połowy. Pysk 15cm okonia wystarczy żeby pożreć karasia max. 5cm. A do wiosny to już podrośnie ;)

witam z 2kg okonia wyciąglem 26 cm leszcza:)
 
 
 
DJMazi 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 83
Skąd: OGL
Wysłany: 2012-05-08, 10:57   

Mam oczko o pojemności 6000L mam w nim 5 karpi koi i 18 karasi ozdobnych jest to 2 rok tych ryb w oczku tarła jeszcze nie było. Pytanie czy nie za dużo karasi ?? słyszałem że jeśli jest ich dużo więcej niż koi to karpie nie mają szans na tarło ?? czy na moje oczko mogę dodać np ze 4 Orfy ?? daje foto oczka moje ryby :



I zapytam jakie ryby mogę dorzucić oprócz karasi i koi ?
 
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2012-05-08, 11:53   

Z 18 karasi, jak będzie tarło, zrobi się ponad setka-wpuść 2 orfy-wyjedzą narybek :P
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-05-08, 20:34   

To już sporo ryb jak na to oczko, nie dawałbym więcej. Koi (japoński) potrafi szybko urosnąć do 70cm, orfa też, ale wolniej. Warunków do tarła koi nie masz więc spokojnie, ale karachy namnożą się, bo już tak mają :) Wiele z nich zostanie zjedzonych, niemal wszystkie bo tak jak widzę to nie mają gdzie się chować.

Musisz mieć dobra filtrację bo oczko w słońcu, płytkie, roślin w zasadzie brak. Nie miałeś problemów z zieloną wodą ? Zmieniałeś wodę ?
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
DJMazi 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 83
Skąd: OGL
Wysłany: 2012-05-08, 20:42   

Miałem ale w 2011 od kiedy mam 2 filtry puli co jak widać woda czysta co do roślin trochę mam a i sporo teraz kupiłem więc ok te orfy 2 jeszcze kupię i karani z 5 się pozbede dam jakies inne ryby bo za dużo tych karasi dałem
 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-05-08, 20:56   

Mam 4 orfy po ok 45 cm każda, drugi raz bym nie kupił. Nie pobierają pokarmu, nie podpływają, nie oswajają się ani trochę. Im więcej ryb, tym więcej problemów z czystością wody, a czystej to ci życzę, choć bez lampy UV (no chyba, że masz) przy takiej ilości roślin to nie wierzę, że opanujesz glony.

Teraz przejrzałem twoją galerię, filtr, lampa... dasz radę z czystą wodą, ale roślin też daj więcej. Oczko będzie ładniejsze i jeszcze bardziej czyste.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
DJMazi 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 83
Skąd: OGL
Wysłany: 2012-05-08, 21:58   

Więc bez orfa jak sobie poradzę z karasiami bo pewnie tarlo wnet się zacznie a szkoda mi jakoś te karasie likwidować ładnie moja gromadka zimę przeżyła sam nie wiem może choć jednego żeby w razie w pozadki robił ? Co sądzisz ?
 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-05-08, 22:05   

Karasie też zjedzą ikrę. Ja mam te 4 orfy, a co roku to karachów od groma. Fakt, że u mnie mają się gdzie chować. Odławiam je wędką (haczyk bez zadziorka) i wypuszczam do jeziora lub rzeki. Przy okazji jest frajda z łowienia, a karaś ma wolność.
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
shiftman 
Hobbysta



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 445
Skąd: bestwina
Wysłany: 2012-05-09, 14:22   

Mi po powiększeniu oczka wyszło na liczniku 4895l i ma w nim 2 karpie koi 5karasi i 2 złote linki :)
_________________
Pozdrawiam Kamil:D
 
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2013-04-28, 12:57   

Mam pytanie, czy muszę dokupić jedną Orfę, bo została mi z parki tylko jedna ( kot sąsiadów jest naprawdę łowny). Nie wiem czy w stadzie Karasi, jednej Orfie nie jest smutno? czy to nie ma znaczenia?
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2013-04-28, 13:08   

Gosiu, rozmawialem z hodowcą w mojej okolicy który ma około 40 ha lustra wody i ma te ryby. Mówi ze orfy najlepiej czują się w grupach. Od 5 sztuk.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny