wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy kupić ryby?
Autor Wiadomość
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-22, 23:24   

cos w tym jest
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
olenka 
Bywalec



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2008-03-22, 23:40   

Popieram w 100 % a nawet 110% .
_________________
pozdrawiam Ola
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-23, 01:04   

Tylko ilu oczkowiczów byłoby na nie stać? Ghyba że ze zniżką od jackson'a...
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-03-23, 01:10   

A poza tym to przecież często rybki padają nie koniecznie z naszej winy i to pomimo,że zrobiliśmy wszystko aby im stworzyć dobre warunki do przeżycia. Vide - posty w temacie "zimowe straty" Jak czuliby się Ci wszyscy, którzy stracili w zimę z nie wyjaśnionych powodów cała obsadę oczka i musieliby kupić nowe po 50 zł/szt. Na ile ryb mogliby sobie pozwolić.?
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-03-23, 05:54   

"Co to za tok rozumowania?Ryzyka nie ma bo to z hodowli."
kolego juz odpowiadam
otoz karpie i karasie sa rybami bezproblemowymi, znosza doskonale duza zmiennosc warunkow
jezeli kupujesz z hodowli, ryby wyciagane sa bezposrednio ze zbiornikow, nie sa przetrzymywane w akwariach
na stawach hodowlanych czesto zachodzi potrzeba pewnych manipulacji, zmiany zbiornikow itd
ryby sa przerzucane bez wiekszych strat
pewnie,ze lepiej ryby kupowac przy wyzszych temperaturach, ale nie ma zadnych przeszkod,zeby to zrobic teraz, pod warunkiem,ze beda kupowane bezposrednio z hodowli, wyciagane z zimnej wody
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-03-23, 08:19   

Jacku zgadzam się z Tobą odnośnie torfu,nawet skarpetek teściowej i jeszcze innych rzeczy ale szczerze odradzam kupowanie teraz ryb :) Jesteś facetem który ma spore doświadczenie jeśli chodzi o chodowlę ryb ,ale większość na forum posiada wiedzę podstawową , więc jeśli będziemy ich zachęcać do kupowania ryb w lutym czy marcu to w 95% skończy się na uśmierceniu nowo zakupionych ryb
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-23, 10:59   

do tego dochodzi wiosenne oslabienie ryb, ktore dopiero przed nami. kupujac pod koniec kwietnia lub w maju mamy ten problem z glowy
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
olenka 
Bywalec



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2008-03-23, 12:02   

Witam szanownych dyskutantów .
Problem leży w tym ,że ludzie nie szanują i nie cenią życia innych stworzeń.Chodzi nie tylko o ryby, koty psy ,konie ale o wszystkie.Można je dostać za dormo albo kupić za grosze .Człowiek ma taką wade -że jeżeli coś nic nie kosztuje to znaczy, że jest nic nie warte .Jak wyda kupe kasy na rasową rybke lub kotka to stanie na głowie ,bo przecież nie kupi za kilka dni nowego ----- szkoba mu wydać znowu tyle pieniedzy albo nie bedzie go już stać.Sama przygarnełam wyrzuconą kotkę -bo była kotna ,ze śmietnika na peronie w Gdańsku przyniesiono mi też kociaka,inni robili porzadek na balkonie wiec wywalili gniazdo z pisklakami (uratowałam i wychowałam jednego ) itd , jeszcze było kilka....
to są jedne z nich


Przy okazji tych Świat Wielkanocnych bądzmy lepsi nie tylko dla siebie ale i dla naszych zwierzątek.
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-03-23, 13:34   

olenka napisał/a:
Przy okazji tych Świat Wielkanocnych bądzmy lepsi nie tylko dla siebie ale i dla naszych zwierzątek.

Tak powinno być zawsze, nie tylko w okresie świąt ;)
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-03-23, 16:04   

nie zachecam absolutnie do kupowania ryb o tej porze osobom, ktore nie maja doswiadczenia
chodzi mi po prostu o zupelnie inna sprawe
mowa byla o zakupie ryb bezposrednio z hodowli
dlatego polecam zakup takich ryb, niz tych sprzedawanych w sklepach. plywajacych w akwariach ( to te ryby sa oslabione o tej porze, kilkakrotnie w krotkim okresie czasu zmieniane sa im warunki srodowiskowe)
Olenko nie chodzi tutaj o znecanie sie nad zwierzetami, zaden hodowca nie moze sobie pozwolic na takie straty
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
olenka 
Bywalec



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2008-03-23, 16:15   

jackon napisał/a:
Olenko nie chodzi tutaj o znecanie sie nad zwierzetami, zaden hodowca nie moze sobie pozwolic na takie straty

Nie miałam nic takiego na myśli -było to takie ogólne podsumowanie :) ;) :-D
- pozdrawiam i życze mokrego poniedziałku :pa: :pa: :pa:
 
 
bogdan12121966 
Bywalec


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 263
Skąd: DRAWNO
Wysłany: 2008-03-23, 20:05   

wesołych swiąt
ryby które zakupiłem były kupione z hodowli .własciciel zapewniał że rybom nic nie grozi i oni jako sprzedawcy już sprzedają narybek i inne ryby duże .ryby są odławiane na zamuwienie dzien prędzej sortowane są ,pływają w takich zbiornikach filtrujących i napowietrzających.
ja kupiłem takie 10-15cm za 50 zł miałem 125 sztuk,wiozłem je 30km przeżyły wszystkie ,narazie rzadna nie padła a mam 40000tys lit i duży strumien woda jest napowietrzona i wciągłym ruchu.
co do zakupu to znajomy kupił 200szt w tamtym roku też w marcu a było zimniej i żyją do dzis
nic nie padło
zaufajcie hodowcom wiedzą co robią to jest ich chleb ,gdyby było ryzyko stracili by klientów.
widziałem narybek karpi kolorowych i konsupcyjnych ,szczupaka ,lina a przecierz to na zarybienie a nie do przetwórstwa,wszystko posortowane wylęgami ,ryby zadbane nie było zdechłych pływających razem.
pozdrawiam
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-03-23, 21:20   

Ryby nie muszą od razu zachorować, ale wszelkie zmiany parametrów i odłów stresują je (szczególnie przy niskich temperaturach) co może sie przyczynić do większej podatności na pasożyty i patogeny.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2008-03-23, 22:01   

Arku na hodowlach to robia fachowcy
w sklepach z regoly gamonie :)
nie ma obaw
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-23, 22:07   

ja dalej czegos nie rozumiem - jaka jest zaleta wczesniejszego kupna? chodzi o cene? jezeli tak to trzeba sobie postawic pytanie dlaczego jest taniej? to po pierwsze.
po drugie - mam duze oko - ponad 20000 litrow ale nie wyobrazam sobie wpuszczenia ponad 100 ryb (bez wzgledu na cene). w perspektywie paru lat bedzie z tym problem, zwlaszcza jezeli chodzi o karasie, ktore lubia sie rozmnozyc.
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny