wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
żaba moczarowa i grzebiuszka ziemna
Autor Wiadomość
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
  Wysłany: 2007-03-25, 19:21   żaba moczarowa i grzebiuszka ziemna

w końcu się udało znaleźć tą żabkę szwagier mnie naprowadził na teren złaziłem trochę ale myślę że nie na darmo :) ,a na koniec się okazało że ma w rowie pod nosem to samo :hehe: a ja burty zdzierałem z żonką :evil: ale wycieczka niezła była ,i muszę stwierdzić że znowu polskie prawo złamałem pokusiłem się o te żabki i o skrzek :-( może się zadomowią a jak nie to zasiedlą moją okolicę :P w sumie odległość między mną a zbiorowiskiem żabek 2 km tylko tam miały stawek a u mnie mokradła :???: teraz foty z wycieczki :pa: i bez nagonki zielonych proszę :hehe: , tak po namyśle za dużo ich :P dam z oka a reszta na fotosik
parka

a poniżej grzebiuszka ziemna :)


już w oku ;)

po powrocie z wypadu na żabki odwiedziłem staw szwagra i jego rów z wodą myślałem że mnie trafi jak zobaczyłem te same żabki w rowie :evil: a tyle się złaziłem fot już nie zrobiłem bo zwiały :P
staw szwagra

w tle szklarenka :hehe:

jak widać woda się przelewa na wiosnę

rów melioracyjny obok szklarni

i moja czarna :hehe: ale mi się dostanie :hehe:

żeby nie męczyć tutaj w naturze żabki ;) ale nie prosta sprawa zrobić foty 4 m od wody a one dyla :hehe: http://1558killer.fotosik.pl/albumy/156819.html
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2008-04-04, 15:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-03-25, 19:26   

Marek :brawo: ,fajne fotki żab :good:

Nie myśleliście ze szwagrem nad zagospodarowaniem tego zbiornika :) .Wody sporo,możliwości duże
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-03-25, 19:31   

na razie się nie wtrącam ma plany budowy domu coś wspomniałem co można by tam zrobić ale szwagier na razie biznes prowadzi reszta później młodszy o 10 lat tak że ma czas na głupoty :hehe:
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
seba 
Hobbysta



Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 361
Skąd: Mielec
Wysłany: 2007-03-25, 20:24   

Schodziłem dzisiaj całą swoją okolice w poszukiwanu tych płazów ale ich nie znalazłem.Chciałem zapodac foty z wyprawy ale pojawia sie komunikat błąd strony moze jutro wejdą :P A ze trzy lata temu jeszcze je widziałem :-(
_________________
pozdrawiam seba
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-03-25, 21:23   

Fajne foty :good: Ty to Marek masz naprawdę dar przekonywanie ;) że te wszystkie płazy tak Cię słuchają i same do tego oczka włażą i jeszcze skrzek przyniosą :P bo w innym wypadku to zielonych miałbyś u siebie jak w banku :hehe:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2007-03-25, 21:36   

Fajne fotki killer1558, porobiłeś. :brawo:
Widzę że nawet krzyżówką żab się zajmujesz :hehe:
Widzę że kaczeniec już u Ciebie kwitnie u mnie dopiero listki młode wypuszcza. :P
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2007-03-25, 21:38   

Większe masz prawdopodobieństwo trafienia 6 w totka niż udaną reintrodukcje.

Jak to wogule sobie wobrażasz z rybami i jeszcze z filtrem wciągającym wszystko ....Tam żadna kjanka nie dożyje nawet do metamorfozy.
Poza tym żaby moczarowe wolą płytsze zbiorniki i takich szukają na wiosne.

A tak na marginesie to na zdjęciu masz grzebiuszke ziemną a nie samice żaby moczarowej jak podpisałeś. Nie wiesz nawet komu robisz zdjęcia .

Nie dość że robisz coś co jest nie zgodne z prawem to jeszcze nie ma to szans byt...
a niby jesteś expert....
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-03-25, 22:14   

Marek to może i expert jest ale nie od żab :P od po prostu Aqvenus Aquaticus hobbysta samouk :hehe: , a oczka ma dwa jedno małe (jak on to nazywa przechowalnia ) bez ryb i tam prawdopodobnie powędrowały żaby ze skrzekiem :P I dzięki za fachowe nazwy :good: Ci co się interesują żabami na pewno skorzystają z Twojej fachowej wiedzy :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-03-26, 03:47   

Cytat:
Jak to wogule sobie wobrażasz z rybami i jeszcze z filtrem wciągającym wszystko ....Tam żadna kjanka nie dożyje nawet do metamorfozy.

Ja to potrafię sobie wyobrazić.Ja co roku mam kijanki nawet pomagam im opuścić środowisko wodne.Filtr nie zabije ale pompa tak :) jeszcze killer patroluje toń wodną i nic nie robi kijanką :good:

PS.Jak będzie okazja to udokumentuje fotkami :yess:
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-03-26, 08:25   

elfikp napisał/a:
Większe masz prawdopodobieństwo trafienia 6 w totka niż udaną reintrodukcje.

Jak to wogule sobie wobrażasz z rybami i jeszcze z filtrem wciągającym wszystko ....Tam żadna kjanka nie dożyje nawet do metamorfozy.
Poza tym żaby moczarowe wolą płytsze zbiorniki i takich szukają na wiosne.

A tak na marginesie to na zdjęciu masz grzebiuszke ziemną a nie samice żaby moczarowej jak podpisałeś. Nie wiesz nawet komu robisz zdjęcia .

Nie dość że robisz coś co jest nie zgodne z prawem to jeszcze nie ma to szans byt...
a niby jesteś expert....

Jarek trafił tak jak trzeba skrzek poszedł do przechowalni i żabki tak samo (dwie pary do przechowalni a jedna do oka same wybiorą co dla nich leprze ),w przechowalni nie ma pompy ani ryb wiec o to się nie boję że je pompa wciągnie :) dziwne jest to co piszesz dla mnie że kijanka nie dożyje nawet do metamorfozy bo dziwnym trafem jakoś co roku u mnie i to w oczku z rybami i pompą mam małe żabki :hehe: niemówiąc o traszkach foty na pewno jeszcze będą maluchów ,co do nazwy żabki mogłem się pomylić znawcą tematu nie jestem przywiozłem 3 parki ,na każdej siedział samiec niebieski więc mogła zajść pomyłka ;) nie każdy jest zapalonym znawcą płazów :) a expertem to ja jestem ale Aqvenus Aquaticus z nadania przez forum bo nigdy się za takiego nie uważałem :hehe: i jeszcze co do pobytu moich nowych podopiecznych to wybiorą sobie same czy zostaną w oczku czy odejdą na killerowe mokradła przecież ich łańcuchem nie przykułem :P
nie wiem jak u ciebie z tymi płazami że masz tyle gatunków same garną do twojej posesji :?: u mnie niestety tylko żaby trawne i ropuchy resztę musiałem sobie sprowadzić i dziwnym trafem jakoś im od lat tu dobrze ,trafi się traszka,rzekotka,żabka jeziorkowa jaczurka zwinka ,sama natura ale musiałem jej pomóc niestety :P
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-03-26, 11:23   

Tak to grzebiuszka, świadczą o tym pionowe źrenice i układ plam. Zobacz czy pachnie czosnkiem - bywa nazywana też żabą czosnkową, ropuchożabą i huczkiem.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-03-26, 13:33   

to mój błąd w nazwaniu chciałem na szybko puścić foty i tak jak pisałem siedział na niej samiec niebieski czyli żaba moczarowa ;) więc dla tego tak wyszło
Arku jak możesz to zmień opis :) żeby ludzi w błąd nie wprowadzać ;)
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2007-03-26, 16:33   

Hej jeśli rzeczywiście wpuściłes je do oczka - tego bez ryb i nie pracuje tam pompa to maja szanse przeżycia . Jak zrobisz im podobne bagienko z jakiego je przyniosłes to mają szanse przychodzić do ciebie młode - ale niestety dopiero po paru latach .
Ładne są samce żaby moczarowej, ale niestety tylko w czasie godów - czyli jakies 2 tyg. w roku. Reszte roku spędzaja na lądzie :? .

Może i kilka sztuk zdołało przezyć z rybami i z pompa - ale to może byc nie wystarczająca ilość żeby mówic o sukcesie rozrodczym. Pózniej jeszcze na lądzie musza unikac wrogów przez pare lat zanim powrócą jako osobniki dorosłe i przystąpia do godów. Niesety, ale taką maja strategie rozrodczą że składaja dużo skrzeku ale tylko nie wielka częśc z nich zdoła dojrzeć.

U mnie gatunków płazów jest rzeczywiście sporo - ale nie ma ich dużo z poszczególnych gatunków.
Oczko jest położone niedaleko od rezerwatu ptactwa wodnego - w którym znajduje sie dużo różnego rodzaju stawów . Stamtąd moga migrować na cała okolice. Bardzo czesto widze jakies owady, które przylatują z okolicy rezerwatu.


Do mnie nie przyszły jeszcze żaby trawne których widziałem tam dużo - są bardziej przywiązane do macierzystych zbiorników . Myśle, że z czasem znajdą do mnie droge ;)
Inne płazy spotykałem zanim jeszcze powstał stawik np . ropuchy zielone. Staram sie zrobic dobre środowisko i to nie tylko w oczku ale i obok dzięki czemu zawsze są wieksze szanse, że zwierze już tu zostanie . W tym roku planuje powiększyć oczko i stworzyć szuwary (z irysów) - które nadadzą bardziej naturalny wygląd .

Pozdrawiam.
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-03-26, 18:18   

i widzisz ja coś podobnego staram się stworzyć tylko ja eksperymentuję z płazami ;) jak nie sprowadzę innych gatunków co mam w okolicy to :dupa: chcą zostać to dobrze jak nie to nie droga wolna na killerowe mokradła :hehe: a tu masz przykład co z tamtego roku się wykluło i zostało przy oku,maluszki się obudziły znalazłem 3 szt natura się dopiero budzi najpiękniej to w maju dla mnie

a co do żaby moczarowej to dzisiaj ani jednej pary nie widziałem :-( pewnie odeszły na klillerowe mokradła :hehe:
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2007-03-26, 21:02   

U mnie jeszcze żaby jeziorkowe sie nie pojawiły .Na jesieni było troche młodych . Szczerze mówiąc, to myślałem że będzie ich znacznie więcej, biorąc pod uwage ile zostało złożonego skrzeku .

Tak podejrzewałem, że sobie pujdą - prawdopodobnie już skończyły okres godowy albo poprostu im sie nie spodobało . Ładne są ale niestety bardzo krótko sa w wodzie .

Jak tak eksperymetujesz i im pomagasz znaleźć droge do siebie to możesz od czasu do czasu przywieźć ich kumpli - najlepiej z innego miejsca ;)

Ja dziś widziałem u siebie tylko samiczke traszki zwyczajnej - świeżo po wejściu do wody.Podejrzewam, że w nocy weszła do wody .

Widzę, że przęstke masz w oczku - chyba jako pierwsza zaczyna rosnąć na wiosne.
Jak masz ją posadzoną u siebie w doniczce czy bezposrednio w podłożu?
Ja u siebie posadziłem w podłużu dzięki czemu rozrasta sie swobodnie :) .

Pozdrawiam.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny