wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2010-02-14, 01:42
Jesiotr
Autor Wiadomość
razbora
Początkujący



Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 36
Wysłany: 2007-09-17, 21:05   

Co mam poradzic skoro nie mam innego ? Wg mnie lepiej zeby przezyly meczac sie przez okres zimy niz maja zdechnac co jest bardzo prawdopodobne patrzac na glebokosc mojego oczka wodnego ..
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-09-17, 21:07   

idziesz do sklepu z mateialami budowlanymi i kupujesz dwie kastry budowlane 90 litrowe za 20z il napowietrzacz z rozgaleznikiem
powinno byc im dobrze
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
razbora
Początkujący



Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 36
Wysłany: 2007-09-17, 21:13   

Hmm :D A w jaki sposób to połaczyć ? co to wogóle jest ? Wybaczcie moją niewiedze ale nigdy o czyms takim nie slyszałem . Czy napowietrzac zastąpi w tym wypadku filtr ? Bede oczywiscie podmienial czesc wody jak to robie w moim akwa. ogolnym :) ..
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-09-17, 21:16   

kastry to takie jakby wanienki uzywane w budownictwie do przenoszenia betonu i takich tam,
a co do filtru :???:
za bardzo nie wiem jak to dziala ale na alledrogo widzialem cos w stylu filtru gabkowego nakladanego na napowiettrzacz -> niech wypowiedza sie zaawansowani akwarysci), kastry stawiasz kolo siebie, od napowietrzacza prowadzisz wężyk dalej rozgałeznik i tak dalej :)
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-09-17, 21:22   

To lepiej zostawić pompę na zimę w oczku żeby woda nie zamarzła dodatkowo napowietrzacz i zostawić jesiotry w oczku :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
razbora
Początkujący



Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 36
Wysłany: 2007-09-17, 21:23   

Pomke mam - i tak ja wstawiam na zime - ale czy mimo tego one wytrzymaja ? Wydajme mi sie ze to slabe ryby (czytajac forum)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-09-17, 22:03   

kastra to nie najlepszy pomysł już akwa jest większe, jesiotr będzie miał ciasno ale jest szansa przy filtracji i napowietrzaniu. Najlepiej ustawić akwa w nieogrzewanym pomieszczeniu/piwnicy i ryby karmić rzadko żywym pokarmem. I obowiązkowo co tydzień podmiana 20-30 procent wody. A ile masz tych jesiotrów?

iwosek napisał/a:
za bardzo nie wiem jak to dziala ale na alledrogo widzialem cos w stylu filtru gabkowego nakladanego na napowiettrzacz -> niech wypowiedza sie zaawansowani akwarysci)


to już przeżytek, filtry wewnętrzne nie są drogie a przy odpowiednio częstym czyszczeniu się sprawdzają i przy okazji napowietrzają.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
razbora
Początkujący



Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 36
Wysłany: 2007-09-17, 22:11   

Mam 2 takie jesiotry .. powiedzcie - lepiej je wylowic czy zostawic w oczku .. Mam taka popmke jaka kiedy AurorA mi polecil - tetry. Spisala sie swietnie ale obawiam sie ze jesiotry moga tego nie przezyc. Miesjce pewnie znalazlo by sie w garazu :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-09-17, 22:15   

A jaką pojemność ma Twoje oczko?

Może jednego daj do akwa a drugie zostaw w oczku - wtedy się przekonasz która metoda lepsza :P
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
razbora
Początkujący



Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 36
Wysłany: 2007-09-17, 22:19   

O kurcze.. nie jestem pewien ale cos kolo 8000 litrow.. to sa takie "baseny" niebieskie - cos przypominajace "osemke" oczywiscie bez tego srodka...

Cos takiego:

 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-09-17, 22:24   

U mnie jesiotr przetrwał dopiero jedną zimę, tak jak pisałem wcześniej zawsze padały zimą :-( Pierwszy raz u mnie chodziła pompa ( nie mam napowietrzacza ) :roll: wcześniej była tylko przerębla, ale trzeba przyznać że ta zima była wyjątkowo ciepła :P Zobaczymy jak będzie tej zimy jak padnie to już jesiotra mieć nie będę Ja na Twoim miejscu bym zostawił je w oczku ( zostawił pompe i napowietrzacz ) jak nie przetrzymają to trudno znaczy się że nie nadają się do twojego oczka, nie ma sensu męczyć ryb przez kilka miesięcy w małych pojemnikach , nawet jak przeżyją to za rok będą jeszcze większe i jeszcze większy problem Nie ma sensu hodować ryb w oczku które nie zimują i nie można na ten okres stworzyć im odpowiednich warunków :?
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-09-18, 02:10   

Zgadzam się z Jarkiem. Wiele zależy od tego gdzie mieszkasz i jaka będzie zima.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
razbora
Początkujący



Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 36
Wysłany: 2007-09-18, 14:17   

Mieszkam na uboczu Lodzi. Kurcze mam dylemat czy wwylowic te stworzenia czy je zostawic.. ale chyba jednak wylowie.. Kupie kaskade ...
Jeszcze jedno pytanko na ktore nie uzyskalem odp. - Kiedy wylowic te ryby z oczka ?
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-09-18, 15:10   

Cytat:
Jeszcze jedno pytanko na ktore nie uzyskalem odp. - Kiedy wylowic te ryby z oczka ?


Jak już się zdecydujesz na odłów to czekaj ile się da - po przymrozkach, ale zanim skuje lód - praktycznie nawet do grudnia.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
razbora
Początkujący



Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 36
Wysłany: 2007-10-22, 15:03   

Więc postanowiłem odłowić jesiotry we ciągu 2 dni. Teraz pytanie. Jak ma wyglądać akwarium - mam trochę żwirku, jakieś ew. mocne rośliny mogę im dać - tylko czy to potrzebne ?
Mogę również wstawić tam oświetlenie - przyda się ?
Pompka (Filtr)- (akwa.- 112l) kupić taką na 150l ? Czy jeszcze bardziej wydajaną i zrobić efekt pralki ? ;]

"Jasnkinie" - ułożyć akwarium w taki sposób aby te śliczne ryby mogły się chować pod jakimiś "kamieniami" Lecz w ten sposób będzie miał mniej miejsca.

Dziękuję za pomoc.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny