wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Elendil
2011-01-09, 15:37
Dziwne zachowanie karasia
Autor Wiadomość
koczisss
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-03-09, 11:48   Dziwne zachowanie karasia

Jeden karaś dziwnie się zachowuje.
Już jesienią bywało, że stał pionowo przy dnie, głową w dół w bezruchu, czasem leżał na grzbiecie.
Teraz znów tak ma, leży przez pewien czas brzuchem do góry i nie rusza się, wygląda jakby był śnięty, a później se pływa na boku, albo normalnie, jakby nigdy nic.
Co on wyczynia?
Spotkał się ktoś z Was z czymś takim?
Czym to może być spowodowane?
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2007-03-09, 13:07   

Takie zachowanie ryby wskazuje na jakąś chorobę i najpewniej ryba niedługo zdechnie. :-(
Lepiej go odłów i trzymaj w jakimś innym zbiorniku bo może zarazić inne ryby. :P
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-09, 13:26   

zik napisał/a:
Takie zachowanie ryby wskazuje na jakąś chorobę i najpewniej ryba niedługo zdechnie. :-(
Lepiej go odłów i trzymaj w jakimś innym zbiorniku bo może zarazić inne ryby. :P


To czemu jeszcze nie padł?
Już w listopadzie tak miał, a mamy marzec?
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2007-03-09, 13:39   

Choroba w zimie pewnie trochę ustała bo w zimnej wodzie bakterie i wirusy się tak nie namnażają.
Teraz zrobiło się ciepło zaczęły się namnażać bakterię i wirusy i choroba zaczęła znowu się ujawniać.
Ryba i tak pewnie zdechnie bo opis wskazuje na końcowe stadium choroby. :P
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-09, 13:41   

zik napisał/a:
Choroba w zimie pewnie trochę ustała bo w zimnej wodzie bakterie i wirusy się tak nie namnażają.
Teraz zrobiło się ciepło zaczęły się namnażać bakterię i wirusy i choroba zaczęła znowu się ujawniać.
Ryba i tak pewnie zdechnie bo opis wskazuje na końcowe stadium choroby. :P


Z tą cieplejszą wodą to u mnie nie tak do końca jest prawda, bo jeszcze połowa oczka pod lodem ;) :D
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-03-09, 18:31   

Według mnie prawie zerowe szanse żeby ryba przeżyła zrób tak jak napisał zik, ale chyba dni tej ryby są policzone :?
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-09, 18:56   

koczisss napisał/a:
stał pionowo przy dnie, głową w dół w bezruchu, czasem leżał na grzbiecie. Teraz znów tak ma, leży przez pewien czas brzuchem do góry


Najprawdopodobniej Twój karaś ma problemy z pęcherzem pławnym. Zdarza się, że w wyniku infekcji, nowotworu czy urazów mechanicznych dochodzi do jego uszkodzenia i ryba ma problemy z koordynacją ruchów. Także niektóre wirusy atakują układ nerwowy. Raczej zmiany są nieodwracalne. Może będzie jeszcze żył, ale co to za życie.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-03-15, 16:51   

Hubert ma rację, w bardzo dobrych warunkach ryba może żyć jeszcze długo, ale generalnie zawsze inne ją wyprzedzą np. w drodze do żarcia.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-15, 16:56   

AurorA napisał/a:
Hubert ma rację, w bardzo dobrych warunkach ryba może żyć jeszcze długo, ale generalnie zawsze inne ją wyprzedzą np. w drodze do żarcia.


Pewnie masz rację.
Dziś odpoczywał na płyciźnie i złapałem go w rękę.
Na płetwach brzusznych ma dziwne narośla o zielonkawym zabarwieniu, a na ogonie białe zgrubienia. Coś podobnego do tych, które były pokazane w innym wątku na fotkach, nie pamiętam autora, ale chodziło o nowotwór.

Już nie stoi na głowie, ani na grzbiecie, pływa w miarę normalnie, trochę przypomina welona, tak kołysze się na boki. Pokarm pobiera, dżdżownicę wczoraj zjadł, a i muchą nmie pogardzi ;)
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-16, 13:07   

koczisss napisał/a:
Na płetwach brzusznych ma dziwne narośla o zielonkawym zabarwieniu, a na ogonie białe zgrubienia


Zrób fotki.
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-31, 19:46   

Chory karaś ma się dobrze, pobiera pokarm, tylko trochę słabiej pływa, przeszkadzają trochę zdeformowane płetwy.
Dziś miałem przykrą niespodziankę, bo wyłowiłem martwego, który wyglądał na zdrowego.
Myślałem, że jak już coś, to padnie ten chory, a tu klops i inny :((
 
 
Betty13
Uczestnik


Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 52
Wysłany: 2007-04-05, 11:44   

Chciałam podłączyć się do tematu i o coś zapytać. Mój karaś też się dziwnie zachowuje, a mianowicie: leży na dnie w bezruchu (na brzuchu) a jak już zacznie pływać to nie tak jak ryba powinna tylko w pionie :? Często też w pionie schodzi na dno a potem szybko do góry :???: Co się z nim dzieje??
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-04-05, 20:55   

Betty13 napisał/a:
eży na dnie w bezruchu (na brzuchu) a jak już zacznie pływać to nie tak jak ryba powinna tylko w pionie :? Często też w pionie schodzi na dno a potem szybko do góry :???: Co się z nim dzieje??
Prawdopodobnie to samo :?
Hubert napisał/a:
Najprawdopodobniej Twój karaś ma problemy z pęcherzem pławnym. Zdarza się, że w wyniku infekcji, nowotworu czy urazów mechanicznych dochodzi do jego uszkodzenia i ryba ma problemy z koordynacją ruchów. Także niektóre wirusy atakują układ nerwowy. Raczej zmiany są nieodwracalne. Może będzie jeszcze żył, ale co to za życie
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-16, 17:52   

Już karaś nie zachowuje się dziwnie, gdyż leży na kompostowniku trzeci dzień :((
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny