wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
powiekszenie oczka z folii
Autor Wiadomość
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-03-05, 12:37   powiekszenie oczka z folii

Witam,
Poniewaz jestem nowy, przedstawie sie. Mam na imie Marcin.
Moje "oczko" jest na zdjeciu nizej. Zostalo wykonane z folii rok temu - nic szczegolnego ale je lubie. Poniewaz w tym roku chce je troche rozbudowac pomyslalem, ze poprosze Was o sugestie, pomysly i inne uwagi. Na co musze uwazac? Myslalem o rozbudowie przedstawionej na wizualce - wykopanie mniejszego oczka i polaczenie go jakims rodzajem strumienia z glownym oczkiem. Do tego altana i murowany grill.
Pomysly? pozdr.


 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2007-03-05, 12:52   

Witam Cię monkeymonk.
Podoba mi się Ten Twój projekt. :good:
Tylko strumyk zrobiłbym trochę szerszy i dłuższy. :)
Napisz coś wiecej o swoim oczku jakie ma wymiary? jakie są głębokości półek w oczku.
Jak masz inne fotki to wrzuc na forum. :P
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
Ostatnio zmieniony przez ZiK 2007-03-05, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-03-05, 12:56   

a jakim programem to zrobiłeś :?: nieźle się to prezentuje ,zrób jak najwięcej miejsca na roślinki zobaczysz ze ci to zaowocuje :)
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-03-05, 13:21   

Dzieki za rady i prosze o wiecej uwag :good:
Program jest bardzo fajny - Realtime Landscaping. Prosty w obsludze, problem to maly katalog roslin
Mysle o tym dluzszym strumieniu - jesli na zywo sie zmiesci to tak zrobie. Boje sie, ze wyjde z projektem za plot :???:
Interesuje mnie sposob polaczenia istniejacego oczka z tym "mini strumieniem". Jak to zrobic? Jestem laikiem.
Wstawiam wiecej fotek projektu i mojego oczka. niestety nie mam zdjec z wakacji - wszystko z zeszlego tygodnia.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-03-05, 13:22   

Witam monkeymonk, mnie też się podoba Twój projekt i mogę dołączyć się tylko do słów przedmówców i tak jak napisał killer1558, zrób jak najwięcej miejsca przewidzianego na rośliny :) I tak jak napisał zik, czekamy na więcej informacji :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-03-05, 13:27   

oczko w najszerszym miejscu ma ponad 6m, szerokosc pod przyszla kladka ma 2,3 m. niestety kopalem bez bladego pojecia o budowie oczka i nie jest ono wypoziomowane. Bede z tym walczyl w tym roku.
W najglebszym miejscu oczko ma ponad 1m glebokosci (po prawej stronie)
Jest jedna duza polka w lewej czesci oczka. Po prawej stronie niestety jej brakuje ale miejsce na rosliny jest.
Projekt jest taki, zeby woda obmywala taras (lub zeby taras byl oddzielony od wody kora+kamienie).
Do roslin nie musicie mnie przekonywac - wgryzam sie w temat i z pewnoscia sie pojawia.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-03-05, 13:46   

Najlepszym specjalistą od strumieni jest Paweł TU masz link może Ci coś pomoże :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-03-05, 13:53   

zastanwiam sie ciagle nad tym laczeniem. nie wiem czy bede musial kleic stara folie z nowa (polozona w dobudowanym oczku) czy moze wyjac stara i zrobic wszystko od nowa z jednego kawlka (jesli to jest wogole mozliwe).
Inna opcja to podwyzszyc troche nowe oczko i zrobic maly wodospad do starego oczka.
po co mi to bylo? :hehe:
pozdr.
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-03-05, 14:17   

tak sobie ogladam wasze oczka :brawo:
mysle, ze dorzuce jeszcze mala kaskade pod warunkiem, ze znajde ladne kamienie.
pozdr.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-03-05, 16:38   

monkeymonk napisał/a:
Inna opcja to podwyzszyc troche nowe oczko i zrobic maly wodospad do starego oczka.
To jest dobre rozwiązanie nie ma sensu rozbierać starego oczka :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-10, 01:09   

monkeymonk napisał/a:

Interesuje mnie sposob polaczenia istniejacego oczka z tym "mini strumieniem". Jak to zrobic? Jestem laikiem.

Formowanie strumienia zaczynasz od strony starego oczka posuwasz się w górę strumienia aż do nowego oczka.
Po uformowaniu koryta strumienia nowego oczka wraz z ewentualnymi półkami na rośliny, układasz folię w strumieniu tak aby jej koniec leżał na folii starego oczka i kończył się nad maksymalnym poziomem lustra wody w oczku. Zapobiegnie to podsiąkaniu na styku obu folii, wody z oczka pod folią strumienia.
Drugi koniec folii od strony nowego oczka wkładasz pod folię nowego oczka. Znaczy to ze folię w nowym oczku, układasz po zakończeniu układania folii w strumieniu.
Oczywiście połączenie foli ze starym oczkiem może być wykonane w ten sposób jedynie w przypadku kiedy ujście strumienia do oczka będzie nad lustrem wody w oczku, kaskada, wodospad.
Jeżeli zaś ujście strumienia będzie w formie zbliżonej do naturalnego ujścia tzn. że połączenie obu folii będzie pod lustrem wody, wtedy trzeba folię ze strumienia dokładnie i szczelnie, dokleić do folii w oczku. W takim przypadku w trakcie formowania strumienia trzeba obniżyć poziom wody w oczku, poniżej miejsca połączenia obu folii, po ukształtowaniu brzegu oczka w miejscu ujścia strumienia (obniżamy brzeg do takiej wysokości na jakiej planujemy dno strumienia na ujściu. Ujście takie można poszerzyć w stosunku do szerokości strumienia, tak aby wyglądało to bardziej naturalnie.
Wykop pod strumień powinien być jednakowej szerokości na całej długości (minimum 1m). Koryto strumienia kształtujemy miejscami na rośliny (kieszeniami) otoczonymi kamieniami i wypełnionymi substratem piasku i gliny w stosunku jak 2:1 w którym sadzimy rośliny strefy bagiennej i płytkiej. Sam strumień można z powodzeniem wyłożyć gliną ze żwirem
Jak to zrobić opisałem TUTAJ można te rozwiązanie dopasować do swoich potrzeb.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny