wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Artur
2011-01-10, 23:51
Jakie oczko dla koi?
Autor Wiadomość
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2010-09-24, 18:37   

Wojtek ty nie kombinuj tylko kup. :P
poz.Leszek
----------------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2010-09-24, 18:59   

Cytat:
Wojtek ty nie kombinuj tylko kup. :P


prawie mnie przekonałeś ;)


A tak na marginesie- kto z powodzeniem i bez szkody dla delikwenta trzyma kojaki w małym oczku i jak małym. Nie mówię tu oczywiście o "rasowcach" ale, jak to mówią, o np. eurokoi.
Gdyby moje pytanie zaburzało w znaczący sposób klarowność wątku to proszę je wywalić lub przerzucić we właściwe miejsce :oops:
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
silpe 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 297
Skąd: Wojnicz
Wysłany: 2010-09-24, 19:46   

Adalbert napisał/a:
kto z powodzeniem i bez szkody dla delikwenta trzyma kojaki w małym oczku i jak małym.

Wiecej jak dwie sztuki u ciebie to max.chyba ze zrezygnujesz z karaskow to kojak na 1m³
na luzie moze sobie biegac.Widzialem kojaki gdzie na 5m³ wody bylo 10 szt po 70 cm dl.
cos pieknego, ale to bylo wewnatrz budynku a wiadomo u nas trzeba liczyc sie z tym
ze zimy sa dlugie (ostatnio).

Osobiscie mam 31 koi i 2 jesiotry --to koi virus
_________________
oczko 36m³
http://www.youtube.com/wa...feature=mh_lolz
pozdro-- Piotrek
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2010-09-24, 21:22   

Ja na nie całych 4 m3 mam 3 sztuki juz od ponad 3 lat. Jak na razie bez problemów. Nie mierzyłam, ale na pewno mają już ponad 30 cm. Gdy kupowałam miały po kilka. Do tego mam jeszcze ok.11-12 karasi w różnym wieku i wymiarze
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-03-25, 23:09   

Witam serdecznie.
Chciałbym rozpocząć przygodę z koi dlatego mam kilka pytań związanych z ich kwestia.
W tamtym roku przebudowalem swoje oczko wodne do wielkości 20 tys litrów i głębokości ok 180 cm. Wcześniej miałem mniejsze i tylko karasie. Teraz chciałbym zacząć przygodę z koi. W tamtym roku oczko zostało obsadzone obficie młodymi roślinami w oczku w tej chwili mam 15 szt karasi oraz 4 sztuki lina i 3 sztuki euro koi. Woda jesienią zrobiła się zielona i meta i teraz nadal jest zielona dlatego postanowiłem zbudować filtr mechaniczno biologiczny z 2 beczek 220 litrowy jestem w takie budowy. Do filtra będzie wodę pompowania pompa o wydajności 9.5 tys litrów na h cześć wody pójdzie na kaskade a cześć przez lampę uvc 55 W i następnie do filtra. Wlot wody w filtrze będzie od góry z osadnikiem na dole. Wylot w drogiej beczce od góry. Odnośnie wkładu mam problem ponieważ nie wiem w jakiej kolejności ułożyć złoża? Na dzień dzisiejszy mam ok 60 kg keramzytu, gąbki, maty kokosowe oraz bio kule ze starego malego filtra oraz sporo pocietych peszel i szczotki. Myślałem nad zakupem jeszcze wkładu aquarock czy to dobry pomysł może jeszcze coś innego? W jakiej kolejności musiał bym ułożyć warstwy?

Studiuję ostatnio forum odnośnie Koi i troszkę się zrazilem tymi wymaganiami. :???:

Czy koi potrzebują 24 godzinnej filtracji wody czy może być tak że urządzenia będą działały w dzień a w nocy np mała pompka z tryskajaca woda.? Czy z koi się nic nie stanie?

Niestety nie posiadam odpływu dennego gdyż w tamtym roku nie przypuszczałem ze tak mnie wciagnie oczko wodne a tym bardziej koi. Mul będę starał się odpoompowywac przy pomocy odkurzacza da rade taki odkurzacz?

Posiadam mały napowietrzacz i zastanawiam się czy dobrym pomysłem nie było by zainstalowanie go tak aby cały czas natlenial wodę w oczku? A może zamontować go w filtrze?

Jest to kilka rzeczy które mnie nurtuje i za bardzo nie mogę odnaleźć na nie odpowiedzi. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję pozdrawiam
_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
Leszek Garwolin 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 161
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2016-03-26, 12:07   

Cytat:
Czy koi potrzebują 24 godzinnej filtracji wody czy może być tak że urządzenia będą działały w dzień a w nocy np mała pompka z tryskajaca woda.? Czy z koi się nic nie stanie?



Filtr to serce całego oczka. Gdzieś ktoś kiedyś chyba na forum napisał: ,,Czy potrafisz swoje serce wyłączyć choć na chwilę,,. To samo jest i w tym przypadku. 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. I czytaj czytaj i czytaj bo koi to nie karasie. POWODZENIA ;)
_________________
Leszek
 
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-03-26, 17:37   

Cenna informacja i świetny cytat. Mam problem z sąsiadem któremu przeszkadza w nocy kaskada której woda uderza i robi hałas. Będę musial w dzień puszczać normalnie natomiast w nocy przez tylko przez filtr I lampę uvc i wężem do oczka :) dziękuję za informacje pozdrawiam
_________________
__________________________________
POZDRAWIAM JENDRAS

MOJE OCZKO WODNE 20m3
http://forum.oczkowodne.n...p=173256#173256
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-03-26, 22:21   

Jendras napisał/a:
Odnośnie wkładu mam problem ponieważ nie wiem w jakiej kolejności ułożyć złoża? Na dzień dzisiejszy mam ok 60 kg keramzytu, gąbki, maty kokosowe oraz bio kule ze starego malego filtra oraz sporo pocietych peszel i szczotki. Myślałem nad zakupem jeszcze wkładu aquarock czy to dobry pomysł może jeszcze coś innego? W jakiej kolejności musiał bym ułożyć warstwy?

...

Niestety nie posiadam odpływu dennego gdyż w tamtym roku nie przypuszczałem ze tak mnie wciagnie oczko wodne a tym bardziej koi. Mul będę starał się odpoompowywac przy pomocy odkurzacza da rade taki odkurzacz?

Posiadam mały napowietrzacz i zastanawiam się czy dobrym pomysłem nie było by zainstalowanie go tak aby cały czas natlenial wodę w oczku? A może zamontować go w filtrze?

W filtrze pierwsze szczotki, potem to co ma służyć do wychwytywania najgrubszych cząstek, których nie zatrzymały szczotki, na końcu peszle, keramzyt, biobale, inne - tam ma być czysta woda i dogodne środowisko do rozwoju bakterii wyłapujących z wody rozpuszczone zanieczyszczenia. Aquarock na pewno fajna rzecz, ale liczy się także ilość - sensowna to pewnie kilkadziesiąt litrów na biedę.
Jak już załapiesz bakcyla na dobre, to z dużym prawdopodobieństwem będziesz te swoje beczki zamieniał na Mausera 1m3, albo i jakiś betonowy filtr wielokomorowy parę m3, z Helixem, keramzytem, siatkami raszlowymi, etc... wcześniej osobny prefiltr...
Odpływ denny możesz zrobić "odwrotny", czyli wprowadzić rurę do zbiornika przebijając szczelnym przejściem jego ścianę gdzieś w górze poniżej zwierciadła wody, potem rurą zejść w stronę najniższego miejsca i tam zainstalować na jej końcu rozszerzenie skierowane w dół w stronę dna, ze szczeliną między dnem a jego krawędzią taką, żeby nie wpłynęła tam najmniejsza ryba. Możesz też w ogóle nie robić odpływu dennego i umieścić albo pompę albo koniec przewodu ssawnego zakończony jakimś zabezpieczeniem (ryby) na samym dnie oczka z intencją usuwania całego osadu z dna. Napowietrzacz umieszczony nieco powyżej tego miejsca będzie dodatkowo wymuszał ruch wody wzdłuż dna w stronę środka, wspomagając spływanie osadu do wlotu pompy czy kosza ssawnego. To w zasadzie standard w koipondach. Odpływ denny poza organizowaniem usuwania osadu ma taką zaletę, że umożliwia instalację pompy za filtrem, więc osad z dna przechodzi odpływem wprost do filtra i nie ulega rozdrobnieniu w pompie - co bardzo poprawia pracę prefiltra (szczotki...). Tak czy owak odkurzacz zawsze się przyda, bo nigdy dno tak naprawdę nie będzie wolne od resztek osadu.

Pokazałbyś jakieś zdjęcia?
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Jendras 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Rawicz
Wysłany: 2016-03-26, 23:44   

Dziekuje za szczegołowe informacje bardzo mi pomogłeś. jak w wieku 16 lat budowałem swoje pierwsze oczko to cieszyłem sie ze wogole cos pływa. Miałem poźniej kilka lat przerwy i troche zaniedbałem ta kwestie w tamtym roku przebudowałem oczko ale ciagle jakoś ciagnie mnie do przodu aby stawiac sobie poprzeczkę coraz wyzej. Dlatego napewno nie poprzestanę i bede unowoczesniał co sie da :) jeszcze raz wielkie dzieki pozdrawiam

jeśli chodzi o zdjęcia filtra i budowy oczka zapraszam:
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=6895









 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny