wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
oczko wodne pod drzewem
Autor Wiadomość
Agga 
Uczestnik


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 02 Lut 2011
Posty: 84
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-02-20, 21:18   oczko wodne pod drzewem

witam
to mój pierwszy post na forum więc najpierw sie przywitam :pa: :pa:
czytuję was od około 2 lat , czerpię inspirację i coraz bardziej wkręcam się w oczkomaniactwo :)
moje przygody zaczęły się od wkopania plastikowej piaskownicy :P , teraz mam formę 500 l. No ale jak wiadomo ta choroba postępuje więc po wielu bojach wywalczyłam budowę większego oczka . Przy moim mikro ogródku to już będzie maksymalne oczko , zostanie tylko miejsce na grilla i doscie do domu :hehe:
przechodząc do meritum ....
mam na moim mini ogródku 1 drzewo ....i niestety moja druga połowa kategorycznie nie chce go wyciąć ..stąd moje pytanie :
czy jesli wykopię oczko praktycznie pod drzewem ...i wytnę ewentualne korzenie których się spodziewam w wykopie :-o
czy po wyłożeniu epdm jest szansa że odrastające korzenie nie narobią mi dziur , tak sobie myslę że może wzmocnić to delikatną wylewką z betonu
no nie wiem :???:
może ktos ma doswiadczenie w tej materii ..to jest być albo nie być mojego nowego bajora
pozdrawiam Agga
 
 
ILUSION 
Oczkomaniak


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 1341
Skąd: wlkp
Wysłany: 2011-02-20, 21:26   

Raczej nic złego się nie wydarzy, ale mała wylewka nie zaszkodzi :) :pa:
Pozdrawiam i zachęcam do zamieszczania fotek z dalszych postępów przy oczku :P
_________________
ILUSION
oczko około 20m3
 
 
Agga 
Uczestnik


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 02 Lut 2011
Posty: 84
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-02-20, 21:36   

dzięki za szybką odpowiedź :)
pocieszyłes mnie ....bo niestety wicinki tego cholernego drzewa nie mogę przeforsować :)
oczywiscie zdam całą relację z budowy tylko jak my wszyscy czekam na wiosnę :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-02-20, 21:47   

A jakie to drzewo?
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2011-02-20, 21:48   

Witamy i czekamy na relację . Co do delikatnej wylewki to chyba nic nie da :???: Robić solidną albo wcale :???: Ale nie ma co się martwic, połowa osób ma oczka pod drzewami i jest :good:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Agga 
Uczestnik


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 02 Lut 2011
Posty: 84
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-02-20, 21:52   

Aurora -drzewo to jabłoń , nienawidzę jej już teraz bo mi liscie lecą do mojej balii ..no ale cóż , małżon nie pozwala wyciąć bo cień daje :?
Jarku ja mogę dać i 1m betonu byle mieć to oko :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-02-20, 21:59   

Lepiej dać wylewkę od strony drzewka bo jabłonki mają płaski system korzeniowy.

Agga napisał/a:
małżon nie pozwala wyciąć bo cień daje


i ma racje, ale z liśćmi będzie kłopot a wcześniej z płatkami a potem z owocami - mam zbiornik pod jabłonką to znam to dobrze. Wystarczy 2 dni nie wyłowić opadniętych liści i woda ma kolor herbaty.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Agga 
Uczestnik


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 02 Lut 2011
Posty: 84
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-02-20, 22:04   

ok to zrobie wylewkę , w sumie to niewiele roboty a efekt pewniejszy :)
z tymi płatkami , jabłkami to ty mi nie musisz mówić , już teraz przy tym mini oczku mam z nimi ciągle robotę ..no ale cóz poradzić ..trzeba jakos żyć w symbiozie z jabłonką i mężem :crazy: najwyżej siatkę będę rozciągać
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 301
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-02-21, 00:17   

Moim skromnym zdaniem nie warto upierać się przy jabłonce. Kłopotu co niemiara a"zysku
tyle co w pysku " .Korzyść z jabłonki znikoma a kłopoty obrzydzą oczko.Siatki ochronne zepsują wygląd ogrodu na całą jesień a okres kiedy u nas można cieszyć się pełną urodą ogrodu jest niestety krótki.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-21, 06:35   

Witaj :)
Słuszne uwagi ze strony poprzedników, ale... przecież sami sadzimy drzewa wokół naszych stawików, aby wyglądały jeszcze piękniej i potem walczymy z liśćmi, płatkami kwiatów, czy owocami ;)
Agga - mój ogródek też nie należy do największych i wokół mam kilka drzewek owocowych, ozdobnych oraz najgorsze cholerstwo orzech :???: - faktem jest, że są chwile, że godzinami wyławiam to co się potrafi znaleźć się w wodzie.
Skoro mąż nie chce wycinać całego drzewa może chociaż część gałęzi, które znajdą się nad lustrem wody będzie można przyciąć - ja tak zrobiłam z orzechem. Siatkę możesz dać na drzewko od strony oczka, a nie na oczko. To też ograniczy ilość odpadów w wodzie.
Nie wiem czy korzenie przebiją folię, woda ma jednak swój ciężar + ciśnienie na folię i moim zdaniem korzenie będą raczej omijać taką przeszkodę niż z nią walczyć, ale skoro moi koledzy mówią wylewka to słuchaj się ich, bo to mądrzy faceci.
Pozdrawiam i jeszcze raz witam kolejną kobietkę w naszym gronie :D

Zapomniałam zapytać - czy jabłonka owocuje?? I jeśli tak czy smacznie owocuje?? Jeśli nie to proponuje jednak wyciąć i w zamian posadzić drzewko, które wniesie coś do ogrodu.
Korzeń takiej Jabłonki można wykorzystać w celach dekoracyjnych ;)
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
BiBi 
Hobbysta



Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 25 Lip 2010
Posty: 356
Skąd: kalisz
Wysłany: 2011-02-21, 08:52   

Ja tez jestem zdania Vanki mozna trche obciać gałezie i drzewo zostawic bo tak naprawde bedzie troszke cienia a nóż doda to pieknego uroku oczku twemu troszke pomysłui napewno bedzie o k
_________________
Kłopot z życiem polega na tym , że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie
 
 
 
Agga 
Uczestnik


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 02 Lut 2011
Posty: 84
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-02-21, 10:20   

dziękuję wszystkim za miłe powitanie na forum :)
Bolekso ja wiem że z tej jabłonki to korzyści tyle co z psa gnoju ;) ale chłopy niestety potrafia być uparte
Vanka ....o orzechach tyle się nasłuchałam że na szczęście w porę pozbyłam się sadzonki :)
narazie czekam do wiosny i zaczynam kopać , zobaczymy co z tego wyniknie i ocztwiście zdam wam fotorelację
pozdrawiam Agga
 
 
prezes1 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 101
Skąd: Kraków (Targowisko)
Wysłany: 2011-02-21, 12:54   

lekka sugestia sąsiad miał problem z drugim sąsiadem tzn. z jego orzechem rósł zaraz przy ogrodzeniu i zaraz koło rynien wiec po wielu awanturach nic nie dających wziął w rączke wkrętarke 20cm wiertła i wywiercił dziórę na wysokości 30cm od ziemi po czym wlewał co drugi dzień a raczej noc hehe strzykawke ropy akcje miały miejsce wczesnym grudniem co pamiętam na wiosne orzech został scięty bo sie zsechł oczywiscie nie obyło sie bez awantury pomiędzy sąsiadami na koniec, żekomo krakał aż wykrakał a ja całą sytuacje obserwowałem z balkonu z beczką smiechu. nic nikomu nie proponuje ale rzecz jest nie do wykrycia nawet dla wprawionego ogrodnika
_________________
pozdrawiam Jarek
 
 
Agga 
Uczestnik


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 02 Lut 2011
Posty: 84
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-02-21, 13:24   

a podobno fochy to kobiety strzelają :P

a Prezes mi tu widzę podstęp proponuje ...hmmm chyba narazie spróbuje jakos żyć z tą jabłonką , ale jeszcze sie zastanowie , plan iscie diabelski i wart przemyslenia :evil:
 
 
Elendil 
Przyjaciel forum



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 1403
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-02-21, 13:44   

wyrwać chwasta... ani toto ozdobne ani pożyteczne... a wiertarka z roundupem załatwiają podobno sprawę :evil:
_________________
OCZKA ELENDILA MOJE PODRÓŻE TANIE HOTELE
5000l oczko + 1600l płazarium,
Pozdrawiam i zapraszam. Tomek.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny