wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kwarantanna
Autor Wiadomość
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2006-03-05, 07:54   

Witam
Przez ostatnie lata (grubo ponad 10) nie miałem problemu z chorobami moich rybek, nic nie przynoszę z zewnątrz, opieram sie na własnej hodowli, selekcjonując jedynie to co sie namnoży. Z pleśniawką miałem do czynienia na początku mojej przygody z oczkiem, przywlokłem ją wraz z nowo zakupionymi rybami. Leczenie okazało się proste i skuteczne, jak wspomniał wcześniej Paweł, wacikiem z jodyną wypędzlowałem chore miejsca i po kilku dniach było ok..
Skoro jesteśmy w temacie chorób i profilaktyki to pozwolę sobie zapytać jak powinna przebiegać kwarantanna dla nowo zakupionych ryb i jakich środków farmakologicznych używać ? W tym sezonie planuję zakup kilku karpi KOI i boję się, aby nie przywlec czegoś do oczka.
Pozdrawiam. andrzej
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-05, 09:36   

Kwarantanna najlepiej w dużym akwarium na tydzień lub więcej, ponieważ w akwarium widzimy dokładniej zachowanie ryb i ich ciało.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-05, 13:14   

dokladnie tka jak napisal Jacek, w miare duze akwarium (maja byc karpie koi) lub zbiornik na deszczowke , ostatnio w praktikerze widzialem po 200 zl takie 500 litrowe (sam chyba taki zakupie) i wedlug mnie tydzien to malo, ja wolalbym potrzymac rybki przez okolo 14 dni, odkazic profilaktycznie wode i kazda z ryb wczesniej obejrzec (ostroznosc nie zawadzi), a wracajac do moich rybek, odkazilem wode i po kilku dniach widze zdecydowana poprawe, z pletw zniknely te biale narosle , hmm ciekawe co to bylo. Za kilka dni zrobie podmiane wody i wtedy jeszcze raz je dokladnie obejrze :D . Jak cos zobacze to wtedy Clout .
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-05, 13:45   

Bardzo dobry jest też tani i w miare duży basenik dziecięcy pompowany, tylko musi być ochrona przed kotami
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-05, 14:27   

JacekN8 napisał/a:
Bardzo dobry jest też tani i w miare duży basenik dziecięcy pompowany, tylko musi być ochrona przed kotami


dokladnie , ja w momencie gdy musialem przeprowadzic maly remont w oczku i ryby byly nieduze to przy dobrym napowietrzaniu i ustawieniu oczywiscie w cieniu baseniku bo na sloncu robi sie w nim zupa ryby moga kilka dni poplywac, ale jak to napisal wyzej Jacek uwaga na kotki bo nie dosc ze wyciagnie rybe to moze przebic basen (juz raz mojemu kotkowi sie udalo) ale cale szczescie ze poszla tylko jedna komora :)
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-05, 15:47   

W takim razie trzeba postawić basenik na jakimś balonie, tarasie, a nawet jeśli mamy możliwość postawić na taborecie filtr i pompe włączyć na najniższe obroty i rybki mogą siedzieć.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-05, 21:31   

Ja mam inny patent. Materiały. Kawek grubej foli ogrodniczej (np. takiej na tunele) o wym 3 x 3m. Kołki derwniane 3 x 3 cm długości 80 cm zaostrzone z jednej strony, 4 deski długości 3,50 m i jak najwyższe np. 30 cm. Ustawiam z desek "skrzynię" prostokątną, zabezpieczam na narożnikach kołkami wbitymi w ziemię, tak aby deski nie rozłożyły sie na zewnatrz, wkladam do wnętrza folię i zalewam wodą. W taki prowizoryczny basen wpyszczam ryby na czas prac w oczku iwkładam kostki napowietrzacza.
Aby zabezpieczyć przed kotami przykrywam basen siatką do ochrony oczka przed liśćmi.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-06, 07:01   

hhehe szczerze to nawet ponton by sie nadawal, wystarczy do niego nalac wody :) , kazdy patent jest dobry :D
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-06, 08:22   

Paweł, też podał dobry pomysł, ale przy zakupie ryb najlepsze jest akwarium, bo dokładnie widzisz rybe.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2006-03-06, 11:03   

Witam
Czy do odkażania wody dodajecie jakis preparat - jaki ?
pozdrawiam. andrzej
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-06, 12:59   

Jak będą w akwarium to jakby chorowały to możesz dodać akwariowy preparat tropical mfc 2000, tylko że wlej tylko wtedy jak będą chorować!!! Bo myśle że nie ma sensu ładować do nich chemi na sam początek.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny