wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
duży problem z dużym okiem
Autor Wiadomość
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-02-17, 15:04   

wiem że 400 lat to przesada ja gdybym dzisiaj budował oczko pewnie bym skorzystał za tą cenę facet przyjedzie, przywiezie, zespawa na dowolny wskazany kształt, wytrzymałość prawie porównywalna do betonu i niech to wytrzyma 10-20 lat to byłbym zadowolony a co do innych spraw to sądzę że skoro stosuje się to na zaporach i wysypiskach to jest bezpieczne dla środowiska i ryb.
Ile oczek jest ze zwykłej jednorazówki to jest syzyfowa praca.
Fakt że moim zdaniem zrobił zły start bo przeprowadził ostrą reklamę bez oficjalnego zwrócenia się do właściciela forum(wejście trochę w brudnych butach na nowiutki dywan). To tylko moje przemyślenia i nie twierdzę że nie błądzę, ale jak mawiał nasz wielki rodak ,,dochodzić prawdy jest rzeczą ludzką''a jeszcze jeden ważny argument to pisanie by Killer nie narzekał na brak postów do czytania :)
 
 
P.H.U. SKALAR 
Początkujący


Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 31
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2007-02-17, 15:33   

witam nie przestraszyłem sie waszego ataku na mnie poprostu pracuje i nie bardzo mam czas często przesiadywać na tym forum.
1. nigdzie na forum nie napisałem że jestem wielkim znawcom literatury roślinnej i zwierzęcej lub ogrodniczej. nie przechwalałem sie ani z nikogo sobie jaj nie robiłem ani nikogo nie poprawiałem jak by niemiał racji.

forum mi sie podoba można sie tu dużo nauczyć bo same książki to jak dla mnie lipa bo liczy się własna praca i doświadczenie wtedy człowiek sie uczy

a że napisałem posta w którym opisałem czym sie zajmuje to chyba źle nie zrobiłem byłe to 2 post lub 3 bo w 1 sie przywitałem jak należy

a co do foli to jeśli ktoś jest ciekaw jak to wyglada to mogę powysyłać wam kawałki i sobie ja badajcie w warunkach jakich na prawdę chcecie mrozy słońce itp. niemam nic tu do ukrycia
pozdrawiam serdecznie ;)
_________________
pozdrawiam Mateusz okolice Gdańska
oczko 30tyś litrów wody
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-02-17, 18:27   

ok, stary to taki test
tutaj siedzi banda fachowcow
ciezko nam wcisnac i sprzedac jakis kit
kilku z nas zawodowo zajmuje sie tymi sprawami
wielu to pasjonaci i milosnicy oczek wodnych, majacy kilkunastoletnie doswiadczenie
lubimy wiedziec z kim mamy do czynienia :)
pozdrawiam
Jacek
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-17, 19:17   

Widzę nie jest tak źle bo P.H.U. SKALAR, się odezwał :) Też tak myślę jak Roman, może kiedyś ktoś spróbuje bo w sumie nie jet drogo , a jeszcze można u P.H.U. SKALAR, kupić ryby w dobrej cenie :) tak przynajmniej twierdzi :roll:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-02-17, 19:24   

ryby to moge u Niego sprawdzic, w sumie nie mam daleko:)
a ten temat nie jest mi obcy :)
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-17, 19:28   

To jak przyjdzie sezon to jackon, rybki obejrzy i będzie sprawa jasna :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-17, 20:06   

Roman napisał/a:
wiem że 400 lat to przesada ja gdybym dzisiaj budował oczko pewnie bym skorzystał za tą cenę facet przyjedzie, przywiezie, zespawa na dowolny wskazany kształt, wytrzymałość prawie porównywalna do betonu i niech to wytrzyma 10-20 lat to byłbym zadowolony a co do innych spraw to sądzę że skoro stosuje się to na zaporach i wysypiskach to jest bezpieczne dla środowiska i ryb.


Roman, na zaporach i wysypiskach służy ta folia jako uszczelnienia wałów zapory i składowiska odpadów jako zabezpieczenie przed substancjami szkodliwymi podłoża na którym jest wysypisko i jest przywalone tonami ziemi, nie wystaje nad powierzchnię ani kawałek, to sobie tam może leżeć i 400 lat (oczywiście jeśli zapora i to wysypisko tyle czasu przetrwają, w co wątpię, chociaż... w Warszawie Gnojna Góra przetrwała 400 lat i bez folii i w samym centrum miasta, na tyłach Starówki ;)
Cytat:
Ile oczek jest ze zwykłej jednorazówki to jest syzyfowa praca.

A kto rozsądny, robi oczka ze"zwykłej jednorazówki", obojętne co by to nie znaczyło. Do uszczelniania oczek, używa się specjalnej do tego celu folii PVC, w rozmiarach od 0,5 do 2 mm (3 warstwowa, wzmocniona warstwą płótna), geomembran EPDM od 1,0 - 1,57mm i mat bentonitowych, oraz siatkobetonu. (kolejność materiałów wg skali trudności wykonania)
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-02-17, 20:39   

Paweł mówię pas, wiem że za Twoimi argumentami stoi wiedza.
 
 
Wipo 
Początkujący


Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 13
Wysłany: 2007-02-27, 20:32   

Cześć.. jestem nowy i w temacie „co na glony w dużym stawie” przedstawiłem swój problem. (na wstępie dostałem ostrzeżenie bo źle ulokowałem posta….poprawię się i nie będę więcej grzeszył !).Czytając „duży problem z dużym okiem” znalazłem rozwiązanie ( tak mi się wydaje!! )mojego problemu. Ponieważ, w tym temacie pisze kilku expertów, proszę o ocenę czy poprawnie rozumuję.; administrator Aurora zasugerował zastosowanie pistii i hiacyntów.
Wydaje mi się ,że to może być dla mnie ( pobieżny opis mego stawu i moich bolączek w temacie ;„co na glony w dużym stawie”)uniwersalne rozwiązanie .
Jeżeli pistie i hiacynty ,rzeczywiście bardzo się rozmnożą to połkną nadmiar azotanów i glony stracą stołówkę . Równocześnie stworzą parasol przeciwsłoneczny nad moczarką.( staw jest w słonecznym miejscu). Moczarka , pozbawiona słońca przestanie tak intensywnie się rozwijać a ja pozbędę się problemu.
Jeden warunek; Czy pistia i hiacynt będą chciały intensywnie się rozmnażać???
Staw jest dość głęboki ,ryb było dużo( kilka szczupaków , powinno być trzy sumy…tylko raz widziałem jednego. Poza tym, liny , karasie, płotki ,kilka kleni,kilka amurów i miliony drobiazgu. Liny, karasie i szczupaki wycierają się.) Mam jednak wspólniczkę –wydrę ,która czuwa aby nie „przerybić” stawu..
Brzegi i strefa przybrzeżna dobrze porośnięta wszelaką wodna roślinnością
ale 3/4 powierzchni, cały środek stawu, „zawojowała” moczarka .
Staw wykopałem 5 lat temu i jest 30 km na południe od Krakowa .
Pytanie do expertów.; Czy ten plan ma szansę wypalić ??
Pozdrawiam.. Wipo
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-02-27, 20:37   

Ale pistie i hiacynty nie zimują więc to przy dużym stawiku problem - na jesień trzeba je wyłowić a wiosną kupić nowe :-( . Może lepiej posadzić grzybienie/grążele aby ocieniały powierzchnię. Wiosenne kwitniecie wody jest normalne -raczej tego nie unikniesz.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
meps 
Początkujący


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 44
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2007-02-27, 20:43   

Też mam ten problem co Wibo i właśnie się zastanawiam, jak się ma ogromna ilość moczarki i innych roślin w stawie, do glonów. Bo wszyscy tu piszą że przeciwko glonom to nalepsza jest duża ilość roślin. Chyba nie do końca to jest tak., bo widywałem stawy bardzo zarośnięte w których nitkowate jednak też były.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-27, 21:59   

Duża ilość roślin jest dobra ale bardziej na glony jednokomórkowe ( zielona woda ) z glonami nitkowymi to trudna walka ja osobiście nie znam skutecznego sposobu prócz ręcznego ich wyławiania :roll:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Wipo 
Początkujący


Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 13
Wysłany: 2007-02-28, 13:11   

Cześć.. wyłowienie pistii i hiacyntów na jesień to w porównaniu z wyławianiem moczarki
jest smieszną robotą( wystarczy poczekać na wiatr z właściwej strony i sama przypłynie do brzegu i na kompostownik!!)Problem tylko w tym czy pistia i hiacynt będzie chciała się intynsywnie namnażać??? Kupię na wiosnę jeszcze grzybieni i myśle o rozmnożeniu grążeli.
(mają ponad dwu-metrowe kłącza grubości uda !!) jak się je dzieli i mnoży???
Już zaczyna mi się krystalizować jakaś srategia.. troche o niej w temacie ;"co na glony w duzym stawie".. Myśle ,że to musi być działanie kompleksowe i raczej nie radykalne.
Obliczone raczej na pomoc przyrodzie ale bez rewolucji!!
Czy ktoś ma wiedzę na temat technologii , budowy i materiałów filtracyjnych filtrów z napowietrzaniem. Albo ,gdzie szukać tej wiedzy??Pozdrawiam :pa: wipo
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2007-02-28, 13:31   

Wipo napisał/a:
czy pistia i hiacynt będzie chciała się intynsywnie namnażać??

Pistia i hiacynt( pamiętaj, że to rośliny sezonowe i nie zimują w naszych warunkach) dobrze się rozmnaża w oczkach w stawie powinna też się dobrze mnożyć ale nie wiem czy nie dobiorą się do niej u Ciebie w stawie amury,tołpygi z tym może być problem. :)
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-28, 16:19   

Wipo, ty masz coś na temat GRĄŻELA na pozostałe nurtujące Cię pytania reż znajdziesz odpowiedź tylko poczytaj forum, albo użyj opcji "szukaj"
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny