wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2007-01-28, 19:08
Nietypowy spacer po moim osiedlu - Album foto
Autor Wiadomość
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-28, 02:53   Nietypowy spacer po moim osiedlu - Album foto

Chciałem wam pokazać jak można mieszkać, jeśli tylko dobrze zorganizuję się ...nasadzenia roślin. W czasie kiedy Spółdzielnia robiła nasadzenia na osiedlu szefowa od zieleni wpadła na genialny pomysł...zatrudniła osiedlowe dzieciaki i młodzież, dzieciaki były w "siódmym niebie", że im pozwolono sadzić drzewa i krzewy. Trwało to przez kilka tygodni w soboty i niedziele. Zaczęło się od dzieciaków a po dwóch tygodniach, ludziska całymi rodzinamy walili na nasadzenia. Poznawaliśmy sie w ten sposób, a dzieciaki szanują zieleń, bo każde ma "SWOJE" drzewo lub krzew.
Efet tego można zobaczyc TUTAJ
Tyle że na poczatku było Miro Jezioro, Jeszcze Spóldzielni sie nie śniło robić placu dla dzieciaków, chciela tam wybudować dodatkowy blok, lecz mieszkańcy nie wyrazili na to zgody i powstało to co widzicie, był to... pomysł lokatorów. I jeszcze raz się kazało że jak ludziską coś chcą to mogą tego dokonać, tylko trzeba mocno chcieć.

Acha, fotki są z 2005 roku z konca lata, na fotkach jest źle ustawiony datownik. Fotki robiłem pożyczoną "małpą Kodaka".

ps. Wiem że nie ma za wiele wspólnego z oczkami, lecz na terenie jest jedno oczko i basenik brodzik dla dzieciaków. Poza tym myślę, że warto pokazać jak można mieszkać na Spóldzielczym osiedlu i jak ono może wyglądąć jeśli się ma mądrego administratora zieleni.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-01-28, 08:47   

Brawo dla pani od zieleni
Paweł fajnie macie na osiedlu,nie to co u mnie.Na moim osiedlu nie ma nic,dosłownie nawet trawnik został wydeptany przez młodych sportowców :)


i z drugiej strony bloku
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2007-01-28, 08:58   

Paweł bardzo ładne osiedle brawa dla mieszkańców--powiem wam że mieszkałem kiedyś w blokach i wcale wam tych bloków nie zazdroszczę, mieszkam teraz na wsi jest cisza spokój las mam praktycznie za płotem , jedyny minus że wszędzie daleko (25km od opola) ale i tak bym się nie zamienił :)
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-01-28, 09:23   

osiedle super zadbane i ciekawe są projekty na placu zabaw ,ja tak samo jak samuraj mieszkałem na blokowisku a teraz za nic bym się ni zamienił, spokój ,cisza i przyroda wokoło
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-01-28, 09:34   

Ładnie to wygląda czyli chcieć to móc :good:
Ja mieszkam poza miastem 12 km od centrum a na osiedlu od znajomych wytrzymuję 2 godziny a u ciebie Pawle to pewnie nawet 4 :pa:
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-01-28, 09:54   

Według mnie to normalny widok osiedla gdzie mieszkają ludzie ,tylko dlaczego to tak rzadko
można widzieć na naszych blokowiskach .
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-01-28, 10:12   

myślę że i takie czasy nastały brak kasy albo pęd za nią :-( i ludzie mało się interesują swoim otoczeniem nie mówiąc o młodzieży która nie ma co z sobą zrobić :???:
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
krzych0719 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 264
Skąd: PODLASIE B-STOK
Wysłany: 2007-01-28, 11:50   

Bardzo ładnie to wygląda. Dużo zadbanej zieleni i pnącza na ścianach. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, nie widzę tam żadnych aut – czy nie parkujecie samochodów na swoim osiedlu. Gdybym zrobił foto z okna to za zaparkowanymi autami zieleni prawie nie było by widać.
Pozdrawiam Krzych
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-01-28, 15:17   

Mnie też się bardzo podoba i :brawo: dla pani administrator, mieszkańców, a przede wszystkim dla młodzieży z tego osiedla, że nie dość żę nie niszczą to jeszcze coś posadzili :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-01-28, 19:07   

Naprawdę fajnie tam u Ciebie. Mi Ursynów zawsze się kojarzył inaczej.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
badi 
Uczestnik



Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 61
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-01-28, 22:11   

Bardzo ładne to Twoje osiedle, az miło sie chodzi wiosną po takich alejkach, można sie poczuc jak w ogrodzie botanicznym:)
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-29, 09:58   

krzych0719 napisał/a:
Bardzo ładnie to wygląda. Dużo zadbanej zieleni i pnącza na ścianach. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, nie widzę tam żadnych aut – czy nie parkujecie samochodów na swoim osiedlu. Gdybym zrobił foto z okna to za zaparkowanymi autami zieleni prawie nie było by widać.
Pozdrawiam Krzych


Parkujemy po za osiedlem, z trech stron bloku są parkingi osiedlowe, płatne i bezpłatne jak kto woli.
Patrząc na fotkę osiedla widać, po lewj stronie między jezdnią ul. Puławskiej, a blokiem, parking płatny za ogrodzeniem, to ten najbliżej jezdni, następnie uliczka osiedlowa i po obu jej stronach parking bezpłatny, następnie pas zieleni okalający blok to tzw. "Psi raj", tu wyprowadzamy wszelkiej maści "...dupelki, swetery, bulgoty, łyżwy i insze jajniki...". Tu nie ma iglaków. Psów nie wyprowadzamy we wnętrzu osiedla, tak się przyjęło bez żadnych administracyjnych nakazów.
Chodziło głównie o to, aby psy nie niszczyły nasadzonych na osiedlu cisów, jałowców i żywotników i aby dziciarnia w piskownicach czy na placu zabaw nie natrafiała na psie "miny".

AurorA jak chcesz zobaczyć jak rzeczywiściw wyglądają tereny administrowane przez SBM Ursynów, bo na Ursynowie jest kilka spółdzielni i nie wszędzie tak jest, to zerknij TUTAJ i kliknij w fontannę po lewej stronie. To wszystko zrobione w 90% przez administrację.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2007-01-29, 10:57   

Ja też mieszkam w bloku na osiedlu ale u nas nie wygląda to tak ładnie jak u Ciebie Paweł.
Bardzo ładnie wygląda Twoje osiedle aż miło popatrzeć , że środku dużego miasta można znaleźć takie miejsca jak Twoje osiedle. :brawo:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-01-29, 18:02   

Paweł napisał/a:
AurorA jak chcesz zobaczyć jak rzeczywiściw wyglądają tereny administrowane przez SBM Ursynów, bo na Ursynowie jest kilka spółdzielni i nie wszędzie tak jest, to zerknij TUTAJ i kliknij w fontannę po lewej stronie. To wszystko zrobione w 90% przez administrację.


Kurcze, normalnie się w głowie nie mieści :-o Ja jak odwiedzam znajomych nigdy takich piękności nie widziałem.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
badi 
Uczestnik



Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 61
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-01-30, 01:42   

Paweł napisał/a:


AurorA jak chcesz zobaczyć jak rzeczywiściw wyglądają tereny administrowane przez SBM Ursynów, bo na Ursynowie jest kilka spółdzielni i nie wszędzie tak jest, to zerknij TUTAJ i kliknij w fontannę po lewej stronie. To wszystko zrobione w 90% przez administrację.


Pierwszy raz widze cos takiego, pieknie porobione ta alejki, mostki, oczka, chyba sie tam przeprowadze:D
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny