wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2007-02-01, 20:26
Pomocy!!!! "Schemat" oczka wodnego
Autor Wiadomość
dzodzo 
Początkujący



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 25
Wysłany: 2007-02-01, 10:00   

Donvitow napisał/a:
Szukajmy plusów takich stron świata ...

Właśnie. stron świata nie zmianię ;-)
Muszę teraz znaleźć najlepsze rozwiązania dla tego co jest ...
POZDRAWIAM
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-01, 10:14   

Donvitow napisał/a:
Szukajmy plusów takich stron świata. wyższe rośliny/ iglaki czy wierzba mogą osłonić cieniem część oczka od słońca w południe a w wodzie wysokie irysy Na centralnym wypłyceniu lilie . od strony domu niskie roślinki by było widoczne lustro wody z trawnika od strony .domu czy tarasu. W ocienionej wodzie rybki widać a i latem woda się tak nie przegrzewa.

W ocienionej przez cały dzień wodzie grzybienie będą słabo kwitły, to rośliny światłolubne, jak większość roślin wodnych i podwodnych. W zupełności wystarczy zacienić oczko liśćmi ..grzybieni w 1/2 - 3/4 powierzchni oczka.
Osobiście zlikwidował bym to centralne wypłycenie, w tym miejscu jest na to za wąsko grzybienie tam posadzone będą "wychodziły" z liśćmi na brzegi oczka. Grzybienie posadził bym w najgłębszej części. Zaletą takiego rozwiązanie jest to że osady denne będą spływały do najgłębszej części i łatwiej je będzie można stamtąd usuwać.
Cytat:
Roślinki sadź w koszach i je maskuj. Rybki rozniosą inaczej całą ziemię. Kajetan

Wystarczy po posadzeniu roślin bezpośrednio na pólkach, przykryć podłoże grubym żwirem.


Dzodzo, nie wiem ile masz miejsca obok tarasu, wzdłuż dłuższego boku, gdyby było miejsce przy tum boku, to tam usytuował bym oczko. Odwrócił bym je o 180°, tak aby kaskada była, patrząc na rysunek, "u góry" oczka, odsunął bym całość o ok 2 metry od tarasu i skręcił strefę głęboką o ok 1 - 1,5 m jeszcze dalej od tarasu, tak aby odległość najbliższego brzegu w strefie głębokiej od tarasu wynosiła ok 3,00 - 3,50 m. Masz wtedy bardziej perspektywiczny widok z tarasu, słońce z lewej strony, a i kompozycyjnie bardziej mi to pasuje. Patrząc z tarasu oczko będzie wydawało się dłuższe.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
dzodzo 
Początkujący



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 25
Wysłany: 2007-02-01, 10:36   

Działka jest spora - miejsca bardzo dużo.
Jak mógłbyś to co napisałeś rozrysować byłbym bardzo wdzięczny ... zresztą już jestem ;-)
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-01, 10:54   

dzodzo napisał/a:
Działka jest spora - miejsca bardzo dużo.
Jak mógłbyś to co napisałeś rozrysować byłbym bardzo wdzięczny ... zresztą już jestem ;-)

Jak masz plan działki z istniejącą zabudową i to go podrzuć, coś pokombinuję, acha zorientuj go wg stron świata, tzn gdzie tam jest północ.

ps. Lecę do roboty, będę po południu
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-02-01, 10:55   

dzodzo, ale z Ciebie leniuch :-D wszystko trzeba Tobie pokazać... A gdzie miejsce na własną inwencję twórczą, własne poczucie smaku, estetyki? :-D :) :lol:
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
dzodzo 
Początkujący



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 25
Wysłany: 2007-02-01, 11:31   

jakja napisał/a:
dzodzo, ale z Ciebie leniuch :-D wszystko trzeba Tobie pokazać... A gdzie miejsce na własną inwencję twórczą, własne poczucie smaku, estetyki? :-D :) :lol:


Po pierwsze ... nie jestem leniuch ...
Po drugie ... wszystkiego nie trzeba mi pokazać ...
Po trzecie ... mam własną inwencję twórczą ...
Po czwarte ... mam własne poczucie smaku i estetyki.

Ja jestem dopiero początkującym i uczącym się tego "fachu", a tu są również doświadczeni i profesjonaliści. Narysowałem projekt, ale jeśli fachowcy mówią, że za dużo półek itp. to proszę o nakierowanie, a może także inni z tego skorzystają ...

Wszystko chcę zrobić sam - nie chcę popełnić błędów ...



Czytałem bardzo dużo postów z tego forum, chcę pozbierać wszystko w całość. każdy ma inne oczko i inne wymagania.

Ważne są Wasze wskazówki a szczegóły mogę sam sobie dopracować

Myślę, że właśnie po to jest to forum, żeby pytać i informować się na wzajem, a jakby było inaczej to była by tylko galeria z "Waszymi" zdjęciami oczek i tylko tyle!!!!

Nie masz ochoty pomóc, nie pomagaj, ale i nie krytykuj kogoś za coś czego ktoś nie wie, a chce się dowiedzić !!!

Jakbym nie chciał się dowiedzić i zrobić sam uzbierałbym pieniądze i zamówił firmę i po sprawie !!!

POZDRAWIAM


Acha - miejsce na własną inwencję twórczą, własne poczucie smaku i esetyki przyjdzie jeszcze pora !!!!!
 
 
 
dzodzo 
Początkujący



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 25
Wysłany: 2007-02-01, 11:47   

Paweł napisał/a:

Jak masz plan działki z istniejącą zabudową i to go podrzuć, coś pokombinuję, acha zorientuj go wg stron świata, tzn gdzie tam jest północ.


Oto cała zabudowa ... i kierunek północny ...
POZDRAWIAM

 
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-02-01, 13:37   

Wybacz, jeżeli Ciebie uraziłem... nie taka była moja intencja... Chociaż - fakt - czasami mam "niewyparzony język"...
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
dzodzo 
Początkujący



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 25
Wysłany: 2007-02-01, 13:47   

Ok. wszystko w porządku!!!! Czakam na wskazówki ;-)
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-02-01, 15:31   

dzodzo, ja zgadzam się z Jackiem. Zadajesz wciąż te same pytania, mimo że wyjaśniliśmy CI wcześniej że nie da się na nie odpowiedzieć. Czytaj ze zrozumieniem.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
dzodzo 
Początkujący



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 25
Wysłany: 2007-02-01, 17:19   

AurorA napisał/a:

Ja bym minimalizował liczbę półek...

madiza16 napisał/a:

Człowiek uczy się na błędach, najczęściej własnych(niestety) , jak coś zrobisz żle to zauważysz. Bo rośliny nie będą rosly , bo ryby bedą dziwnie się zachowywaly. I COŚ nie bedzie ci pasować...

marian napisał/a:
Mam takie pytanie jaka bedzie glebokosc na poszczególnych półkach bo to dosyć istotne bo czesto bywa tak ze jest za głęboko lub za płytko i trudno dopasowac rosliny .

jakja napisał/a:
dzodzo, ale z Ciebie leniuch :-D wszystko trzeba Tobie pokazać... A gdzie miejsce na własną inwencję twórczą, własne poczucie smaku, estetyki? :-D :) :lol:

AurorA napisał/a:
dzodzo, ja zgadzam się z Jackiem. Zadajesz wciąż te same pytania, mimo że wyjaśniliśmy CI wcześniej że nie da się na nie odpowiedzieć. Czytaj ze zrozumieniem.


Więcej pytań do mnie jak odpowiedzi .... jak ja bym się znał na tym i miał bym komuś pomóc to zrobił bym tak:



dlatego z całym szacunkiem dla tych którzy chcieli pomóc (szczególnie pana Pawła) ... proszę Administratora o usunięcie mojego tematu - odezwę się jak już zbuduję swoje wymarzone oczko i pochwalę się na forum.

POZDRAWIAM
 
 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2007-02-01, 17:51   

dzodzo napisał/a:
[[dlatego z całym szacunkiem dla tych którzy chcieli pomóc (szczególnie pana Pawła) ... proszę Administratora o usunięcie mojego tematu - odezwę się jak już zbuduję swoje wymarzone oczko i pochwalę się na forum.

POZDRAWIAM

Nie złość się. Jak nie możesz uzyskać czegoś grzecznie i prośbą to zastosuj inną metodę. Napisz co postanowiłeś i jak postanowiłeś zrobić a możeśz liczyć natychmiast na kilka krytyk z których wyciągniesz oczekiwane wnioski .
Nikt z doświadczonmych formowiczów nie chce narazić się na posądzenie że uważa się za experta. Zresztą zbyt autorytatywna wypowiedź napotka riposty.
Nie pytaj bezposrednio bo to nieco widocznie peszy ale zacznij uczestniczyć w budowaniu tematu.
Powodzenia w budowie oczka Kajetan
PS. Jak skończysz to mimo wszystko stwierdzisz że coś zawaliłes a coś trzeba poprawić. Oczko jak i ogród jest bytem mobilnym.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-02-01, 20:19   

dzodzo, przeczytaj jeszcze raz powoli i postaraj się zrozumieć, że na to pytanie o półki nie można udzielić odpowiedzi nie znając warunków brzegowych.

To tak jakbyś spytał: Czy mogę do mojego akwarium wpuścić pielęgnice pawiooką?
Nikt Ci na to nie odpowie nie znając pojemności akwarium, innych ryb, temperatury itd.
Myślę że załapałeś, więc wykaż się swoim brakiem lenistwa i przedstaw swój dokładny projekt, wtedy możesz liczyć na poprawki. Dostałeś już tyle porad, że powinieneś sobie poradzić.

ps. Filtr umieszcza się poza oczkiem (gdzieś przy kaskadzie).

ps. Tematów się nie kasuje, pomyśl jakby się czuły osoby które poświęciły CI czas.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-01, 20:22   

dzodzo napisał/a:
dlatego z całym szacunkiem dla tych którzy chcieli pomóc (szczególnie pana Pawła) ... proszę Administratora o usunięcie mojego tematu - odezwę się jak już zbuduję swoje wymarzone oczko i pochwalę się na forum.
Nie bądź dzodzo, taki obrażalski doceń i te krytyczne uwagi :) , a wracając do tematu to mnie też od samego początku nie podobało się to wypłycenie na środku, nie wiem czemu to ma służyć ja tak jak pisał Paweł też bym je zlikwidował i to co piszą wszyscy półek mniej a większe (szersze) Moja propozycja umiejscowienia oczka jest taka
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2009-04-20, 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-02-02, 01:59   

ja bym dorzucił do planu miejsce na strefe bagienną super to wygląd jak zarośnie roślinami i szeroką półkę na rośliny i głazy wystające z wody od strony widokowej co najmniej 60-70cm szeroka( jest to też dobry sposób jak ma się małe dzieci, w razie czegoś to ta półka choc troszkę ratuje przed głęboką wodą)
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny