wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2007-02-01, 20:26
Pomocy!!!! "Schemat" oczka wodnego
Autor Wiadomość
dzodzo 
Początkujący



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 25
Wysłany: 2007-01-21, 13:59   Pomocy!!!! "Schemat" oczka wodnego

Kod:


Witam serdecznie!!!!
Już od dłuższego czasu przeglądam to forum i bardzo mi się podoba.
Gratuluję wszystkim pięknych oczek.

Mam wielką prośbę o pomoc. jeszcze nie buduję oczka ale mam zamiar, ale potrzebne mi są informacje, a dokładnie mówiąc "schemat" jak co do czego!!!
Oczko ma być z siatkobetonu  8 x 4 x 1,5 m do tego kaskada 3 stopniowa.
jeśli ktoś chciałby i mógłby pomóc w stworzeniu takiego schematu - rysunku będę bardzo wdzięczny a w przyszłości odwdzięczę się prezentując moją pracą.

Krótko ... nie chodzi o kształt tylko gdzie i jakie filtr, napowietrzacze, pompy, lampy i inne urządzenia i co jak gdzie umieścić i jak podłączyć.

Dziękuję za każdą pomoc!!!!!
 
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2007-01-21, 15:23   

witaj dzodzo - wszystkie informacje które potrzebujesz są tu na forum :)
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-21, 16:37   

dzodzo napisał/a:
tylko gdzie i jakie filtr, napowietrzacze, pompy, lampy i inne urządzenia i co jak gdzie umieścić i jak podłączyć

dzodzo jesteś leniuszek. To tak jak byś spytał, co i jak podłączyć w instalacji domowej (CO, CW, wentylacja, kanalizacja, prąd, gaz itd.) a podał tylko wymiary zewnętrzne domu. Odpowiedź na Twoje pytanie jest zależne od tego po co zakładasz oczko, jaka będzie jego obsada, jakie jest nasłoniecznienie itd. itd.....
Napisz jakie przyjąłeś założenia, a wtedy z pewnością spotkasz się z krytyką - życzliwą :!: ;-)
W innym przypadku:
samuraj napisał/a:
wszystkie informacje które potrzebujesz są tu na forum

Pozdrawiam, Bajbas
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-01-21, 17:01   

Na pewno pompa powinna być na przeciwległym końcu oczka w stosunku do kaskady. kaskada wpada do oczka w płytkim miejscu, a pompa pompuje wodę z najgłębszego. Taki schemat zapewnia odpowiednia cyrkulację wody.
Za mało danych aby podać coś więcej. Tu masz parę informacji http://oczkowodne.net/technika.php
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-01-21, 17:45   

Jestem tego samego zdania co przedmówcy.Schematy są w elektronice,ale nie dla oczka wodnego które Chcesz założyć.To mogą być tylko propozycje.Nie napisałem tego złośliwie tylko po to abyś mógł uczestniczyć w forum
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
dzodzo 
Początkujący



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 25
Wysłany: 2007-01-21, 19:23   

Witam ponownie!!!! i dziękuję za odzeew i proszęo więcej informacji.

mając na myśli schemat napisałem to w "...". nie oczekuję, że to będą twarde zasady i tylko takie muszę zastosować!!!!

Naprawdę nie posiadam o tym wiedzy dlatego proszę o pomoc!!!!

Dzięki za uwagi!!!! AurorA ---- "Na pewno pompa powinna być na przeciwległym końcu oczka w stosunku do kaskady" --- o takie informacje Was proszę.

Każda nawet luźna sugestia jest dla mnie ważna.

Przeglądałem Wasze oczka ... od początku powstania do końca ... i nie zazuważyłem aby ktoś opisał gdzie co zainstalować... POZDRAWIAM!!!!!
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-01-21, 19:36   

myślę że może masz trochę racji z tym że mało jest opisane dokładnie gdzie i w jakim miejscu i na jakiej głebokości,itd montować nasze wynalazki ,ale temat można moim zdaniem założyć taki w dziale technika niech się reszta jeszcze wypowie czy jest sens
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-21, 20:20   

dzodzo napisał/a:
aby ktoś opisał gdzie co zainstalować.

najpierw trzeba podjąć decyzję co instalować. A to co instalować nie jest wcale oczywiste i znajdziesz bardzo rozbieżne sugestie (np. czy warto lampę UV). A jak będzie wiedział już co, to potem pojawią się rozbieżności gdzie. Np. jedni uważają, że nie należy mieszać wody, inni, że pompa powinna wymuszać obieg wody w całym oczku. Te rzeczy były już dyskutowane. Niestety trzeba się zagłębić.
Inaczej możesz dostać bardzo różne i mocno sprzeczne opinie, i aby było zabawniej każdy będzie miał rację (ze względu na przyjęte przez siebie założenia)
Pozdro, Bajbas
 
 
krzych0719 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 264
Skąd: PODLASIE B-STOK
Wysłany: 2007-01-21, 20:38   

Witam. Na samym początku powinieneś określić kilka podstawowych założeń.
Usytuowanie oczka w ogrodzie (pełne słońce, półcień, cień, sąsiedztwo drzew)
Warunki glebowe w ogrodzie (rodzaj podłoża, piach, glina…).
Poziom wód gruntowych, teren plaski czy skłon?
Jakie ryby mają mieszkać w przyszłym oczku?
Kiedy będziesz korzystał z uroków oczka (cały dzień, wieczór, noc)?
Pozdrawiam krzych
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-01-21, 22:16   

Coś wiemy :)
dzodzo napisał/a:
Oczko ma być z siatkobetonu 8 x 4 x 1,5 m do tego kaskada 3 stopniowa.

To dość spore oczko zależy jakie kształty ,ale możemy przyjąć że około 15m3 jak ma być kaskada to znaczy że wodę będziesz miał w ruchu , a do tego potrzebna jest pompa według mnie o wydajności 3000 - 7000l/h powinna wystarczyć :) Chcąc mieć rośliny musisz wybudować w oczku półki i kilka stref głębokości, a jak będziesz hodował ryby to i przydałby się jakiś filtr i jeszcze więcej roślin :) , ale to tak jak napisał Bajbas, są różne szkoły :) Jak napiszesz coś więcej o swoich "marzeniach" to i pewnie uzyskasz więcej informacji :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
madiza16 
Początkujący


Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 31
Skąd: Zieleniewo
Wysłany: 2007-01-21, 22:31   

Człowiek uczy się na błędach, najczęściej własnych(niestety) , jak coś zrobisz żle to zauważysz. Bo rośliny nie będą rosly , bo ryby bedą dziwnie się zachowywaly. I COŚ nie bedzie ci pasować. Takie jest moje zdanie. I z obserwacji swoich i użytkowinków forum !!! NIE MA EFEKTÓW nATYCHMIASTOWYCH, przyrody nie oszukasz :soczek:
Mamę możesz oszukać :) to z jakiegoś filmu :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-01-21, 22:46   

Co do filtra to musisz zdecydować czy będzie to filtr przelewowy, czy też łatwiejszy do zamaskowania filtr ciśnieniowy. A może sam zbudujesz filtr połączony z oczkiem, lub zastosujesz filtr glebowo korzeniowy w strumieniu który będzie oczyszczać wodę. Jak widzisz opcji jest wiele i bez założeń trudno jest coś powiedzieć.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
dzodzo 
Początkujący



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 25
Wysłany: 2007-01-27, 11:14   

dziękuję za Wasze uwagi!!!
prosiłbym jeszcze kto chętny i posiada wiedzę o naniesienie wymiarów półek ( szer i głęb.) na załączonym rysunku.
Nadal czekam na wskazówki i uwagi.
pozdrawiam!!!
 
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-01-27, 11:53   

Przede wszystkim: za duże! bez papierologii (pozwolenia) możesz do 30m2, chociaż jeżeli napisać równanie i obliczyć całkę, to się zmieścisz :-D . A projekt doskonały, tylko teraz zmierz wymiary z projektu i wpisz na rysunku i gotowe. Widzisz? Sam zrobiłes :-D Kaskadę daj z prawej strony na szczycie albo np. wzdłuż jednego długiego brzegu ... Wykaż sie inwencją, bo pomysły masz niezłe...
Pojemność mi wychodzi ok. 35-40m3,więc pompa ok. 10 000l/h to minimum, a nawet 25tys l/h. Niestety musisz poświęcić trochę czasu na lekturę i poczytać... to forum, stronę Pawła Woynowskiego i inne... Wiedza wymaga pracy umysłowej... :-D
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
dzodzo 
Początkujący



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 25
Wysłany: 2007-01-27, 12:48   

Dzięki Jacek!!!
Samo oczko nie ma 30 m2 tylko zawiera się w prostokącie, ale jakby trzeba to zmieniam na 7,8 x 3,6.
kaskadę już dodałem ;-) .
jest 3 segnantowa - każdy segnent ma 100 cm dł. i 70 szer. czyli razem 3m.
A gdzie umieścić pompę?
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny