wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2007-01-27, 02:47
Oczko wodne - bliżej natury
Autor Wiadomość
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2015-02-24, 16:14   

Dziękuje.
Wszystko jest w przyrodzie potrzebne. Już nie raz widziałem jakiegoś przelatującego u mnie krogulca z ofiarą ale dopiero pierwszy raz widziałem posilającego się.
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2015-03-09, 18:20   

Nowy sezon 2015 r.

 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2015-03-27, 16:18   


Jak co roku odwiedzają moje oczka kaczki ale tylko jak zaczynają rozrabiać to się z nimi żegnam... Liście lilii już dorosły do powierzchni. Z płazów już udało mi się zobaczyć w oczku: żaby trawne ( nawet skrzek już złożył), żaby moczarowe, żaby wodne, traszki zwyczajne ( również one zaczęły składać jaja) i najcenniejsze traszki grzebieniaste. Na 2 zdjęciu wawrzynek wilczełyko bardzo rzadki chroniony gatunek krzewu którego jeszcze nigdzie nie udało mi się spotkać w środowisku naturalnym ale czasem bywają w sprzedaży. Obecnie z każdym dniem coraz bardziej rozkwita. Ja u siebie w grodzie staram się sadzić rośliny krajowe, które nie tylko wyglądają nie mniej atrakcyjniej od egzotycznych ale również bez obaw przezimują u nas.
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-03-28, 20:52   

Ten kaczorek to bajerancik :) Aż tryska z niego zieleń, co nie znaczy, iż samiczka nie jest piękna z tymi pomarańczowymi nóżkami. Na Twoim miejscu uszanowałbym tą parę, choćby troszkę narozrabiała ;) :brawo:
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2015-03-30, 08:55   

Kaczuchy rewelacyjne , a na pierwszym zdjęciu wyglądają jak takie stare, dobre małżeństwo, które chodzi po parku i prowadzi ważną rozmowę ;)
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2015-03-31, 21:53   

U mnie w oczku tez traszek kupa, ale większość to samce, chyba wracają też młode które się tu wykluły bo sporo małych widzę
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2015-04-04, 15:47   


Kaczki są super ale ja dla nich oczka nie robiłem.... poza tym one niszczą rośliny, zjadają traszki.
Ostatnio zrobiłem trochę fotek. Rzekotka niestety została utopiona przez napalonych jeszcze nie wybarwionych samców żaby moczarowej. Rano udało mi się spotkać wędrującą parę ż. trawnych, pojawiła się też pierwsza w tym roku żaba zielona.. Najcenniejsze traszki grzebieniaste odwiedziły już 2 oczka. Bardzo liczne traszki zwyczajne można u mnie oglądać nawet podczas załamania się pogody jaką mieliśmy ostatnio.
Ostatnio zmieniony przez Gosik 2015-04-06, 13:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Freakazz 
Entuzjasta



Pomógł: 30 razy
Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 569
Skąd: ok. Olkusza
Wysłany: 2015-04-10, 20:38   

Mnie również odwiedziła niedawno para kaczek, ale sąsiadka je pogoniła - bo u niej też spacerowały ;)
_________________
Pozdrawiam Mateusz
Moje Oczko Wodne
 
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2015-04-13, 09:57   

Ja u mnie niestety ale musze czasem nawet parę razy na dzień je odganiać. Na szczęście traszki mają dużo w wodzie kryjówek w których mogą się przed kaczkami schować.



Na nowych zdjęciach: żaba moczarowa, jakaś żaba wodna, ropuchy szare i traszki grzebieniaste wraz z zwyczajnymi. Ostatnio odzywał się samiec rzekotki drzewnej.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2015-04-13, 21:29   

U mnie żaby wodne czarne.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2015-04-26, 18:17   




Na początku sezonu zawsze są ciemniejsze, dzięki czemu mogą się szybciej ogrzać.
Na nowych zdjęciach; torfowisko i jego otoczenie z licznymi kryjówkami, skrzek żab moczarowych, wędrujący do wody samiec traszki zwyczajnej z już rosnącym grzebieniem, żaba trawna, młoda najprawdopodobniej żaba moczarowa i jaszczurka zwinka.
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2015-04-28, 11:32   


Ostatnio po deszczu płazów przybyło. Pierwszą w tym roku spotkałem wędrującą grzebiuszkę, kumaki spotkałem dokładnie na tej samej płyciźnie w dużym oczku co w poprzednich latach ( 4 szt.), udało mi się też końcu namierzyć samca rzekotki na migdałku. Często skaczące żaby do wody płoszą traszki a w tym roku pierwszy raz widziałem odwrotna sytuację jak samica traszki grzebieniastej przestraszyła ż. moczarową ;) .
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-04-28, 11:44   

elfikp napisał/a:
Ostatnio po deszczu płazów przybyło.


A ja się zastanawiałam czy tylko u mnie taka sytuacja ;) Siedzą wygrzewają się na słońcu, chętnie pozują do zdjęć i nie są płochliwe.
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2015-05-10, 12:47   



Na nowych zdjęciach: rzekotka drzewna, kijanki ropuchy szarej, kumak nizinny, torfowisko, samiec traszki grzebieniastej wędrujący w czasie deszczu i jaszczurki zwinki. W tym roku postanowiłem zwiększyć % przeobrażonych młodych płazów bezogonowych ( głównie żab trawnych i ropuch szarych ) które złożyły skrzek w średnim oczku. Z tego też oczka postanowiłem przenieść cześć traszek zwyczajnych ( kilkanaście przeniosłem ) i wszystkie grzebieniaste (dla których kijanki stanowią przysmak) do największego oczka. Stopniowo wyławiając traszki grzebieniaste naliczyłem ich tam aż 8 szt.( 1 samiec i 7 samic ). W związku z tym że oczko upodobały sobie te rzadkie płazy postanowiłem przestać je z tamtą przenosić. Obecnie co najmniej jest tam 1 dorosła samica i jeden zeszłoroczny młody osobnik ( płazy te są bardzo skryte ). Podczas nocnych obserwacji odkryłem również te traszki w bardzo małym torfowisku, przeznaczonym dla młodych płazów. Na początku był to 1 samiec polujący na bardzo licznie występujące tu ośliczki. Po dokładniejszych obserwacjach odkryłem tam jeszcze obecność 3 samic które w nocy składały jaja. Wszystkie 4 traszki wyłowiłem i przeniosłem do dużego oczka. W przyszłym roku chyba nic nie będę przenosić ;)
Ostatnio zmieniony przez Gosik 2015-05-15, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2015-05-22, 17:20   


Traszki grzebieniaste głównie aktywne są w nocy i właśnie wtedy okazało się że już tylko liczniejsze od nich u mnie są traszki zwyczajne, podobnie jak to ma miejsce w idealnych dla nich stawach. W nocy niejednokrotnie obserwowałem jak dziarskim krokiem traszki przemieszczały się z jednego oczka do drugiego ( głównie samce ). Najciekawsze było odkrycie co najmniej 4 traszek w małym torfowisku gdzie również samice zdecydowały się złożyć jaja. W tym roku również przenoszę część jaj tych rzadkich płazów do akwarium by zwiększyć liczbę przeobrażonych larw. Traszkom dałem wolną rękę ( nie przenoszę już ich z jednego oczka do drugiego ) w końcu to dla nich je zrobiłem, a kijanki płazów bezogonowe muszą wykazać się sprytem żeby przetrwać w krainie smoków.
Ostatnio zmieniony przez Gosik 2015-05-24, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny