wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
W czym "zimujecie" ryby poza oczkiem?
Autor Wiadomość
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2007-11-11, 14:44   

Ja mam podobny problem, ponieważ działka moja leży w najniższym punkcie Ogrodu to po obfitszych opadach i roztopach woda mi normalnie stoi na kilkanaście cm. Rozwiązałam ten problem w ten sposób,że wokół oczka na powierzchni gruntu ułożyłam w odległości jakieś 20 cm od wykopu darnie i przykryłam folią. W rezultacie podniosło mi to brzeg oczka o jakieś +- 20 cm W dodatku powstała mi jeszcze właśnie w odległości 20 cm od brzegu dodatkowa półka na której poukładałam kamienie. Na pewno takie oczko trudno "upozować na naturalny zbiornik, ale na przyszły rok jak posadzę różne roślinki to one zatrą tę granicę między powierzchnią gruntu, a wyżej ułożonymi kamieniami. Oczko praktycznie skończyłam w październiku i już nie wiele czasu mi zostało n dodatkowe prace.



Tu w trakcie układania kamieni, widać tę dodatkową półkę ( jak ten duży kamień )na równi z powierzchnią gruntu



A tak wygląda już po ułożeniu kamieni


Jeśli masz na tyle założonej na brzeg folii, to możesz bez przebudowy oczka to poprawić, przynajmniej na jakiś okres czasu, o ile to oczko Ci odpowiada i podoba Ci się
 
 
krzysiekzag 
Nowy



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 8
Wysłany: 2007-11-11, 16:03   

też zimuje rybki w akwarjum tylok nie wiem czy oprucz napowietrzania dać coś więcej :piwko:
_________________
pozdrawiam krzysiek z gorlic
 
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-11, 16:18   

No oczywiście że filtr. Żeby ryby były w dobrej kondycji potrzebna jest równowaga i czysta woda.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-11-11, 17:35   

jeśli ryb nie jest zbyt wiele filtr nie jest potrzebny wystarczy pomieniać wodę co jakiś czas- oczywiście mówię o zimowaniu ryb w chłodnym pomieszczeniu bez karmienia
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
krzysiekzag 
Nowy



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 8
Wysłany: 2007-11-11, 19:10   

a jaki proponujecie filtr założyć
_________________
pozdrawiam krzysiek z gorlic
 
 
 
maczaj1 
Początkujący


Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 36
Skąd: Dolina Karpia
Wysłany: 2007-11-11, 19:17   

Ja zimuję ryby w beczce 250 l do tego pompka aquela 1100 podpięty do tego filtr zewnętrzny działa to 24 godziny na dobę i mam 11 karasi. Wszystkie zawsze przeżywają bez problemu.Tak juz 4 zimy
 
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2007-11-11, 23:27   

dachasia napisał/a:

Jeśli masz na tyle założonej na brzeg folii, to możesz bez przebudowy oczka to poprawić, przynajmniej na jakiś okres czasu, o ile to oczko Ci odpowiada i podoba Ci się


Oczko mnie sie podoba, ale niestety, zakladka folii juz maksymalnie wykorzystana. Popatrz na zdjęcie, który wrzucił Aurora, ja mam wtedy czasami ponad 1 m wody ponad lustro. Musiałabym zrobic sobie studnię ;)
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2007-11-11, 23:28   

maczaj1 napisał/a:
Ja zimuję ryby w beczce 250 l do tego pompka aquela 1100 podpięty do tego filtr zewnętrzny działa to 24 godziny na dobę i mam 11 karasi. Wszystkie zawsze przeżywają bez problemu.Tak juz 4 zimy
A, jakiej wielkosci masz te karasie?
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-11-11, 23:33   

Gosia@ napisał/a:
Oczko mnie sie podoba, ale niestety, zakladka folii juz maksymalnie wykorzystana. Popatrz na zdjęcie, który wrzucił Aurora, ja mam wtedy czasami ponad 1 m wody ponad lustro. Musiałabym zrobić sobie studnię
A może lepiej zrobić drenaż i spróbować odprowadzić nadmiar wody w inne miejsce :roll:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-11-12, 00:00   

JAREK G napisał/a:
Gosia@ napisał/a:
Oczko mnie sie podoba, ale niestety, zakladka folii juz maksymalnie wykorzystana. Popatrz na zdjęcie, który wrzucił Aurora, ja mam wtedy czasami ponad 1 m wody ponad lustro. Musiałabym zrobić sobie studnię
A może lepiej zrobić drenaż i spróbować odprowadzić nadmiar wody w inne miejsce


W tym temacie co podal AurorA Gosia pisała, ze nie ma jak zrobic drenażu bo musialby wypuscic wode do saiada, ale jak dla mnie to wlasnie drenaz bylby najlepszym rozwiazaniem
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2007-11-12, 00:19   

A może Gosiu to nie jest zły pomysł - zrobić sobie studnię, ale nie z oczka tylko w jakimś jeszcze niższym punkcie ogrodu - zdaje się,że tam jest dość dużo miejsca - z 3-4 dren i tam odprowadzać wodę z okolic oczka. Połączysz praktyczne z pożytecznym, bo po zainstalowaniu pompy do brudnej wody z tej studni możesz czerpać potem do podlewania. A studnie można ładnie obudować i będziesz miała dodatkową architekturę na ogrodzie. U mnie np. dużo wody ściąga taka studnia, gdzie jest zamontowany ogólny licznik na działkach.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2007-11-12, 20:28   

dachasia napisał/a:
A może Gosiu to nie jest zły pomysł - zrobić sobie studnię, ale nie z oczka tylko w jakimś jeszcze niższym punkcie ogrodu - zdaje się,że tam jest dość dużo miejsca - z 3-4 dren i tam odprowadzać wodę z okolic oczka. Połączysz praktyczne z pożytecznym, bo po zainstalowaniu pompy do brudnej wody z tej studni możesz czerpać potem do podlewania. A studnie można ładnie obudować i będziesz miała dodatkową architekturę na ogrodzie. U mnie np. dużo wody ściąga taka studnia, gdzie jest zamontowany ogólny licznik na działkach.
tej wody jest tak duzo, ze nie dam rady. teren u mnie pagórkowaty i woda praktycznie z całego terenu, z innych działek spływa własnie w to miejsce. Mam tam zakopaną studnie chłonna chyba z 6 kregów, niestety nic to nie daje. Odprowadzić, nie mam gdzie, bo jak już pisałam, za mną jest działka sąsiada. Teren zagospodarowałam roslinami bagiennymi, wygląda niezle, ale z oczkiem nie mam juz pomysłu. Brzegi podniesione maksymalnie, jedynie ta siatka jako rozwiazanie tymczasowe. W leecie zbierałam ryby z trawy. Prawde mówiąc nawet nie wyglądały na niezadowolone ;) akwen zacznie im sie powiekszył :-D Obawiam sie jednak ze takich wojazy zima nie przezyja. Od nowego oczka powstrzymywały mnie tylko koszty. U mnie we wsi nawet człowieka z łopata nie znajdziesz, fachowiec zyczy sobie 25 zł za h :-( kamienie 300 tona, a z pól rolnicy nie pozwalaja zbierac, bo sami sprzedaja itd, itd. Z zazdroscia patrzę jak sami robicie swoje oczka, no ale dosyc narzekania ;)
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2007-11-12, 21:15   

Gosia@ napisał/a:
Z zazdroscia patrzę jak sami robicie swoje oczka, no ale dosyc narzekania

Gosiu jestem kobietą w wieku ... no nie powiem jakim, w każdym bądź razie mam już wnuczki i jestem na emeryturce. Oczko, trochę ponad 2m3 i w najgłębszym miejscu 1.20m, robiłam prawie całkowicie sama. Córka w którąś z sobót zaczęła, mąż wywiózł mi może ze trzy taczki ziemi.Nawet sama układałam z kamieni kaskadę. Fakt, zajęło mi to prawie całe lato, bo to upał, to znów deszcze, a grunt podmokły, a to ciśnienie za wysokie i musiałam odpuścić,ale do października się wyrobiłam. Nie wiem w jakim jesteś wieku i w jakiej kondycji fizycznej. Jeśli jesteś młodsza ode mnie i zdrówko nie szwankuje to na pewno dasz radę. :hehe:
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2007-11-13, 12:39   

dachasia napisał/a:
Gosia@ napisał/a:
Z zazdroscia patrzę jak sami robicie swoje oczka, no ale dosyc narzekania

Gosiu jestem kobietą w wieku ... no nie powiem jakim, w każdym bądź razie mam już wnuczki i jestem na emeryturce. Oczko, trochę ponad 2m3 i w najgłębszym miejscu 1.20m, robiłam prawie całkowicie sama. Córka w którąś z sobót zaczęła, mąż wywiózł mi może ze trzy taczki ziemi.Nawet sama układałam z kamieni kaskadę. Fakt, zajęło mi to prawie całe lato, bo to upał, to znów deszcze, a grunt podmokły, a to ciśnienie za wysokie i musiałam odpuścić,ale do października się wyrobiłam. Nie wiem w jakim jesteś wieku i w jakiej kondycji fizycznej. Jeśli jesteś młodsza ode mnie i zdrówko nie szwankuje to na pewno dasz radę. :hehe:
Oczywiscie,a l eja teraz chce oczko 12mx4 mniej, wiecej ;) i wtedy nawet moja dobra kondycja mi nie pomoże. Maż zdecydowanie odcina sie od moich fanaberi i zapowiedział, ze kopac nie bedzie ;)
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2007-11-13, 14:30   

Gosiu, to zmienia postać rzeczy. To już nie jest oczko, ale staw. :-D Myślałam,że chcesz po prostu przenieść to istniejace w inne miejsce.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny