wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
patent na zamarzający wężyk
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-11-10, 19:22   

Bajbas, jak to nie problem to daj zdjęcie takiego patentu. Chciałbym zorientować się mniej więcej w wymiarach.

Dziś tez robiłem testy z dmuchaniem i zauważyłem że największy opór stawia zaworek zwrotny :roll: Ale takie opory są przewidziane - filterek do paliwa praktycznie nie daje oporu.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-10, 19:47   

Witajcie raz jeszcze,
Arek to zależy jaki kupisz. Może wyglądać jak butelka 2 l Coli :)
A poważnie, są różne wymiary dostosowane do wielkości kompresora. Kupiłem najmniejszy. Niestety zdjęcia nie mogę zrobić, bo chwilo nie mam aparatu. Ale wymiar to h- 12-cm, średnica odstojnika 3,5 cm, górna część metalowa prostokątna 4 x 4 cm plus trzeba dodać okucie na wężyk - u mnie trójniki. Szerokość z trójnikami 10 cm.

A co wypowiedzi Jarka
jeśli wężyk się zawęzi od szronu, a z czasem zapcha to co Ci po takim rozwiązaniu. Ja wolę i 50% wydajności, ale przez całą zimę.
Wybór należy do Ciebie,
pozdrawiam, Bajbas
 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2006-11-11, 16:32   

Bajbas podaj dokładną nazwę tego cudeńka firmę czy symbole by się człowiek nie gimnastykował w sklepie. I dokładnie w jakim sklepie to kupować. Pomysł uważam teoretycznie rewelacyjny. Na tyle mnie przekonałeś że chcę go sprawdzić.
Pozdrawiam Kajetan
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-11, 19:50   

Witam,
ja to kupiłem w filii lubelskiego sklepu "Delta-Technika", który mieści się w Warszawie. Ale ze Śremu to troche daleko by się wybrać po ten zakup. Zresztą nie wiem czy dla Ciebie ma to sens. Gdzieś obok przeczytałem, że wywaliłeś pompkę na dwór. Ja też miałem tak zrobić, ale spróbuje tego patentu z filtrem. Pompka na dworzu, jeśli będzie mocna powinna dać radę przez większość czasu (choć prawdopodobnie kosztem skrócenia życia membran - że może to być rozwiązanie skuteczne gdzieś na forum pisał Paweł, ale cena filtra równa się 1/2 ceny pompki). Ponadto nie sądzę, by ten filtr mógł dobrze pracować na dworze w mrozie (zamarzanie wody odseparowanej, a czy ta substancja czynna będzie nadal aktywna to już pytanie do chemika lub producenta). Jak chcesz drąż temat.
Ja w niego wchodzę, bo dla mnie to idealne rozwiązanie. Mam pompkę w zimnej piwnicy, przewody wyprowadzone pod ziemią, wychodzą w oczku w obetonowanej rurze tuż na dnie. Dlatego zależało mi na tym filtrze. Nic się nie plącze, pies nie obleje kabli, dzieciaki się nie zaplaczą itd. Byle działało. Opowiem na wiosnę :pa: Bajbas
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2006-11-11, 23:00   

Bajbas napisał/a:
Mam pompkę w zimnej piwnicy, przewody wyprowadzone pod ziemią, wychodzą w oczku w obetonowanej rurze tuż na dnie. Dlatego zależało mi na tym filtrze.

Jak to masz zrobione że przewody wychodzą Ci na dnie :shock:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2006-11-12, 08:51   

Ja w niego wchodzę, bo dla mnie to idealne rozwiązanie. Mam pompkę w zimnej piwnicy, przewody wyprowadzone pod ziemią, wychodzą w oczku w obetonowanej rurze tuż na dnie. Dlatego zależało mi na tym filtrze. Nic się nie plącze, pies nie obleje kabli, dzieciaki się nie zaplaczą itd. Byle działało. Opowiem na wiosnę :pa: Bajbas[/quote]
Masz rację może przesadzam. Założyłem dwa napowietrzacze. Serrę 550 i słabą A-coś 100l/h ale ta jest w przeręblu z grzałką. Ale rodzina mi zapowiedziała że jak znowu część rybek padnie to nie chcą rybek . Paskudne jak cały rok je karmisz,niektóre mają imiona a spod lodu pierwszy wypływa największy koi twój imiennik którego dostałeś na imieniny. A na kilka najwiąkszych karasi wtopionych w lód patrzysz dwa tygodnie zanim stajało.
Pozdrawiam Kajetan
 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2006-11-12, 08:54   

Oczywiście ten Koi wypłynął do góry nogami
Pozdrawiam Kajetan
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-12, 10:29   

Witajcie,
Jarek - rura w ziemi od strony brzegu na głębokości ok. 30 cm, przejście przez burtę oczka, dalej w rurze, która jest przybetonowana do boku, dół rury ok. 10 cm od dna, pod półką - w tej "pieczarze" stoi pompa i są wszelkiego rodzaju "wynalazki". Na zimę do kamieni napowietrzajacych przywiązana linka, na końcu korek i mogę kamień napowietrzający (jest "w pieczarze" nadmiar przewodu ok. 1 m) podciągać z brzegu na dowolną wysokość.

Kajetan - ja trzymam ryby głównie by trzebiły komary i inne tego typu "wynalazki". Wiem, że niektórzy bardzo emocjonalnie podchodzą do swoich ryb. Ja wolę istoty o wyższej temperaturze ciała ...... np. psa :) Mam stado 9 szt orf (polecam, ruch w wodzie, nawet przy wodzie zielonej je widać, drapieżne, chodzą pod powierzchnią wody) i dwa kolorowe karaski ("cielaczki" z welonami) i stado zwykłych karasi (te zjem na wiosnę :P ) Jak się ma takie gatunki to i nie padają tak chętnie i rodzina się nie przywiązuje. Mimo, że wody mam ponad 20 m sześciennych. Co kto lubi, dla mnie za dużo zachodu z karpiami i nie pasuje mi taki wieloryb do oczka. Ale co oczko to inny gust :lol:

Pozdrawiam, Bajbas
 
 
Donvitow 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 213
Skąd: Śrem
Wysłany: 2006-11-13, 15:26   

Bajbas masz rację. Mam psa i trzy koty. Ta zima zadecyduje. Jeśli karpie będą padały to więcej nie kupię. Pozostanę przy karasiach.W tym roku dokupiłem tylko karasi ale pani w sklepie znała się na nich jak ja i dostałem dwa małe koi.Po trzech miesiącach się połapałem że to koi tak szybko rosły i dostały kwadratowe łby z wąsami. I wtedy dokupiłem jesze 8. Te mniejsze mają po 12-15 cm a dwa większe 25-30cm. To jeszcze nie ogromy Ale jak jesienią zobaczyłem takiego ok 50 cm zdałem sobie sprawę że chyba zrobiłem głupotę.
Pozdrawiam Kajetan
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-13, 16:29   

Kurczę :o ale przyrosty, to chyba żarcia im nie żałujesz.
Ale to tak jest, że każdy - chyba - zaczyna metodą prób i błędów, a jeszcze te pokusy w sklepach (i kolorowe i tanie). A potem właśnie problem: pompki, wężyki, stres, że giną itd.
Ja swoje pierwsze oczko miałem wiele (bardzo) lat temu. Sytuacja była prosta. W sklepach żadnego sprzętu, żadnych kolorwych rybek (no chyba, że mieczyki :) i było OK. Była żaba z łąk, traszka, zwykły karaś, biała lilia i sama radocha że się ma oczko!
A teraz pęd na naturalność, ale "łaciate smoki" do wody, koniecznie kolorowe, potem bez licznego oprzyrządowania ani rusz.
Ale to już wątek na inne forum :pa: Bajbas
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-12-17, 20:21   

Bajbas proszę o zrobienie zdjęć twojego patentu z filtrem :)
Czy można zastosować odwadniacz który montuje się przed samym pistoletem lakierniczym ?
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-18, 16:41   

Witaj,
niestety w wakacje miałem wywrotkę na żaglówce wraz z aparatem cyfrowym :x
Ale Sebastian wyżej wszystko opisałem. Zdjęcie niewiele zmieni. Właśnie chodzi o coś takiego jak stosują lakiernicy, być może mają jeszcze jakieś zastosowania. Jeśli byś temat drążył to zaatakuj tę firmę o której wspominałem, choć najlepiej miejscowego lakiernika :)
Przy naszych przepływach powietrza sądzę, że każdy, nawet najmniejszy się nadaje.
:piwko: Bajbas
PS. Jak tylko będę miał aparat to zdjęcie zrobię. Ale musze teraz sensownie wybrać. Miałem NIkona, a serwis Nikona firmowy w wawie to tragedia do kwadratu, dlatego nigdy więcej Nikona. szukam intensywnie, szczególnie, że to był sprzęt syna :x
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-12-18, 16:52   

Popytam mam znajomego lakiernika :)
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-12-18, 20:39   

Zrobiłem zdjęcie w pewnym markecie budowlanym :D
Nazywa się to odwadniacz i odolejacz montowany tuż przed pistoletem,cena nie całe 30 zł,trzeba by było do kupić redukcje ponieważ wejście i wyjście jest o średnicy 8 lub 10 mm


Co wy na to ?
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2006-12-18, 21:59   

Prawdopodobnie aby to dzialalo nalezy nalac do srodka oleju przynajmniej tak mam w pracy ,woda faktycznie sie tam zbiera.Chyba ze to inny model ,a co pisalo z tylu opakowania
_________________
http://barakuda.jalbum.net/Marian%20Sumera/
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny