wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2007-01-27, 02:47
Oczko wodne - bliżej natury
Autor Wiadomość
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2007-01-20, 22:31   

Hej .

Nie ma potrzeby wyrzucania skrzeku z żadnego zbiornika a zwłaszcza z oczka wodnego . U mnie kjanki maja dużo jedzenia w postaci np . zeszłorocznych liści , obumarłych starych liści roślin wodnych, a nawet czasem wpadnie im troche moreli ;) .
http://www.fotosik.pl/pok...025752a009.html
Liczba ich jest redukowana przez larwy ważek i traszki, a przylatujące kaczki tez nimi nie pogardzą .
Na lądzie też musza unikac wrogów przez co naimniej 3 - 4 lata żeby to poraz 1 przystąpić do godów . O ruchu drogowym chyba nie trzeba nic mówić .

A niezależnie od tego są to płazy pod ochroną, tak że nie powinno się ich tępić.

Pozdrawiam
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2007-01-20, 23:22   

AurorA napisał/a:
Ciekawe stwierdzenie ale myślę że większość forumowiczów nie była by na tyle cierpliwa żeby czekać co natura w ich stawie przyniesie. No i mogli by nie być usatysfakcjonowani z efektów. Tak jak napisałem w wątku



Hej .
Ja tez jestem niecierpliwy ale dopóki staw nie bedzie prawidłowo zrobiony - to nawet jak ktoś przyniesie sobie jakieś zwierzaczki to i tak sobie z niego pujdą .
U mnie liczba gatunków i osobników poszczególnych gatunków zwiększa sie stopniowo i tak np . w pierwszym roku był tylko 1 gatunek wazki, a już następnego można było zobaczyć liczne osobniki z co najmniej 5 gatunków w tym 1 z najwiekszych żagnica okazała.

Twoje oczka też jest ciekawe - może prawie cała powierzchnie zarośnietą przez roślinki egzotyczne .
Pozdrawiam.
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-21, 10:43   

elfikp napisał/a:
Nie ma potrzeby wyrzucania skrzeku z żadnego zbiornika a zwłaszcza z oczka wodnego

jak nie ma dośc jedzenia to redukować trzeba - trudno mi to zdanie zmienić. To nie tylko bociany redukują populację dzieci, także niektóre ludy, które żyją bliżej natury. Ale skoro u Ciebie żarcia dość, to oczywiście nie ma powodu.
Ale jeśli już masz kaczki, to ryby masz "niewyjęte" i to już niedługo :peace:
Bajbas
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2007-01-21, 21:19   

Uważam, że nie ma takiej potrzeby w żadnym oczku - one maja mnóstwo naturalnych wrogów zarówno w wodzie jak i poza nia .

Pisałem wcześniej o stawie z karłowatymi rybami - tam też były kaczki .
Ale niestety nie chciały współpracowac z rybami .

Widziałem równiez inne stawy gdzie wystepuja kaczki, a ryb nie było .

Oczywiście zgodze sie, że ptaki wodne przenoszą ikre, ale jak widać nie jest to aż tak powszechne ziawisko jak by sie wydawać mogło .
Podejrzewam, że i u ciebie, jak byś nowych ryb nie dopuszczał do oczka, to by ryby skarłowaciały i znikły a ich miejsce zajełyby płazy - jeśli jeszcze zyja w twojej okolicy .
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-01-21, 21:37   

Cytat:
Podejrzewam, że i u ciebie, jak byś nowych ryb nie dopuszczał do oczka, to by ryby skarłowaciały

Myślę że karłowacenie ryb nie polega na tym,a przede wszystkim na zbyt wielkim rozroście populacji przy braku drapieżników
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-01-21, 22:28   

elfikp napisał/a:
Podejrzewam, że i u ciebie, jak byś nowych ryb nie dopuszczał do oczka, to by ryby skarłowaciały i znikły a ich miejsce zajełyby płazy - jeśli jeszcze zyja w twojej okolicy .

No nie przesadzaj ;-) wiadomo że ryby dostosowują się do warunków w jakich żyją i w małych oczkach nigdy nie osiągną oszałamiających rozmiarów, ale żeby od razu karłowaciały i wyginęły :o
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2007-01-21, 22:50   

Drapieżniki zjadaja przede wszystkim stare chore i niedoświadczone osobniki .
Ale my tu mówimy o oczku wodnym, a nie jeziorze .

W tamtym stawie, o którym pisałem ryby były skarłowaciałe i z wyraźnymi objawami chowu wsobnego .
Wymiana genów jest potrzebna i musi sie odbywac jesli dany gatunek ma na jakims terenie przezyć . Dlatego m.in. buduje sie tunele pod autostradami dla zwierząt .


W akwarystyce jeszcze niedawno popularne gupiki czy mieczyki były rybami nie do zajechania. Niestety ze wględu na chów wsobny teraz te ryby stały sie bardzo podatne na wszelkiego rodzaju choroby.
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2007-02-01, 15:58   

Witam

Znalazłem jeszcze kilka zdjęc okolicy oczka i jego mieszkańców.


Wracając do tematu ryb w oczku to większość zbiorników naturalnych (glębokości jak oczka przydomowe) wysycha, albo zostaje w nich tak mały poziom wody że ryby sie duszą i giną chyba że jeszcze wczśniej znajdą je wydry :P


Już niedługo nadejdzie wiosna, a wraz z nią płazy bedą szukac odpowiednich zbiorników do złożenia skrzeku ;)

Pozdrawiam wszystkich miłośników dzikiej przyrody.

 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2007-04-08, 12:31   

Nowe fotki ;)
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-04-08, 16:00   

foto rzekotki to z tego roku bo po opisie z info fotki coś godzina nie gra ;) u mnie jeszcze nie spotkałem ale mam nadzieje że jeszcze będzie
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2007-04-08, 22:39   

Hej . Zdjęcie rzekotki było robione w tym roku ok 10 marca . Jak są w okolicy a u Ciebie jest dużo krzewów (liściastych) i bylin w nasłonecznionym miejscu to powinny sie zjawić . Narazie to jest jeszcze troche zimno :-( .



Pozdrawiam Paweł .
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2007-04-21, 15:23   

Ostatnio oczko odwiedziły kumaki nizinne :)
Niestety w płytkiej wodzie jest troszke glonów, ale są one odpowiednio traktowane przez świeżo wyklute kijanki żab trawnych i ropuchy szarej ;)
Będe musiał dolac wode wyparowaną ok 10 000 .
Przy pełnym stanie wody kamienie nie wystaja z wody .

Pozdrawiam.
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2007-04-21, 15:39   

 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2007-05-09, 20:37   

Troche nowych zdjęć ;)
W pozawijanych liściach roślin podwodnych znajdują sie jaja traszek :)
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2007-07-26, 22:40   

;)

Żaba być może moczaowa :)

Pozdrawiam.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny