wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o pomoc w doprowadzeniu oczka do ładu ;)
Autor Wiadomość
Artur 
Administrator



Pomógł: 54 razy
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 1268
Skąd: Długołęka/Wrocław
Wysłany: 2012-05-30, 20:50   

bzq007@o2.pl napisał/a:
A co do pływających roślin w donniczkach to które to?:)
Rośliny pływające nie wymagają doniczek, ponieważ ich system korzeniowy unosi się swobodnie w toni wodnej.
_________________
Pozdrawiam Artur!
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2012-05-31, 01:08   

bzq007@o2.pl napisał/a:
Ile szt. mniej wiecej mam zakupić tych biokulek do beczki 120l
Bio-kulek nie kupuj na sztuki tylko na litra . Zakładając że masz beczkę 120l musisz odliczyć około 10-20 litrów pod rusztem i 20-30 litrów u góry nad złożami. Zostaje ci do wypełnienia mediami filtracyjnymi 60-80 litrów czyli biokulek potrzebowałbyś około 15-20 litrów
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Organ18 
Początkujący


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 27
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-23, 12:39   

Cześć wszystkim mam pytanko bo nie umie już sobie z tym poradzić . A mianowicie spuściłem wodę z oczka , wkopałem formę plastikową troszke niżej nalałem wodę , wpuściłem rybki i przez jakiś miesiąc woda była jak z kranu bielutka / przejżysta. Przez ostatni dni świeciło mocno słonko i w ciągu 2 dni woda w oczku jak i kaskadzie zrobiła się zielona ale taka ciemna zieleń tak że ryby zaczeły u góry pływać że wiać ich grzbiety więc postanowiłem włączyć pompe moc 400 Wat 7500L/h żeby szybszy był obieg z oczka do filtra i siłą grawitacji z filtra poprzez kaskade do oczka 4 dni chodziła 24h nic nie dało , włączyłem spwrotem malutką pompe i wyczyściłem gąbki w filtrze oczywiście nie czyściłem tych kulek które są na dnie filtra które mają na sobie te bakterie. Po kilku dniach zaglądam nadal nic się nie zmieniło. Więc spuściłem wodę zostawiłem przy dnie jakieś 20cm wody i napuściłem całkiem świerzutką no i nic. Przypuszczałem że to może być że woda z kasakdy spływała do rynienki formu i z rynienki do oczka mówiąc krótko że woda stała w oczku więc pod odpływ z kasakdy dałem dachówke która kieruje wode bezpośrednio do oczka (po mijam całkowicie rynienki) ale nada mam wode zieloną . Czy macie jakiś knif = sposób jak mogę zobaczyć znów rybki ?? zapomniałem dodać moja forma oczka ma 450 Litrów , filtr mam 5 warstwowy.
_________________
Jestem nowy błagam o pomoc i wyrozumiałość :(
 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-06-23, 14:06   

Glony w oczku to zupełnie normalne zjawisko. Kup sobie lampę UV o najmniejszej mocy, jaką znajdziesz i podłącz ją przed wejściem do filtra.
Wody nie wymieniaj - to błąd.
 
 
Organ18 
Początkujący


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 27
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-23, 14:13   

Aznar33 dzięki za podpowiedź tak przeglądałem temat o lampach ale zapomniałem zalogować bo mam kilka pytań . A może ktoś ma inny pomysł oprócz lampy ??
_________________
Jestem nowy błagam o pomoc i wyrozumiałość :(
 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2012-06-23, 14:56   

Obsadź oczko roślinami i mniej karm ryby.
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2012-06-23, 15:11   

Jaki to filtr ?
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-23, 16:01   

Może by ktoś przeczytał ile pojemności ma to oczko ? ;)
 
 
Organ18 
Początkujący


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 27
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-23, 16:08   

filtr mam firmy Aquael taki http://alledrogo.pl/aquael-...2376338574.html on ma 4 szczotki u góry czarną gąbke , potem mate kokosową , czarną gąbke i kulki plastikowe , a oczko mam 450 litrów , rybki już dość długo nie karmie bo nie mam kasy na jedzenie robaki niech sobie z dna jedzą :P a co do roślinek u góry pływają 3 duże doślinki i jakieś 5 malutkich , a co do rybek to mam 2 duże karasie i 3 malutkie karasie

[ Dodano: 2012-06-23, 16:26 ]
tak wygląda moje oczko jak widać całe zazieleniałe i pomiędzy oczkiem a kaskadą dałem czerwoną dachówkę która powoduje że woda bezpośrednio spływa do oczka a nie do tych rynienek z oczkahttp://www.fotosik.pl/pok...120eb7db98.html
_________________
Jestem nowy błagam o pomoc i wyrozumiałość :(
 
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-06-23, 17:02   

Nie chcę Ci źle doradzić ale spróbuj ze 3 łyżki stołowe wody utlenionej i odczekaj parę dni :P
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Organ18 
Początkujący


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 27
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-23, 18:55   

rewi ale do filtra czy bezpośrednio do oczka , pozatym czy rybą to nie zaszkodzi ?? ale dzięki ze starasz się pomóc ;)
_________________
Jestem nowy błagam o pomoc i wyrozumiałość :(
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2012-06-24, 00:50   

Dolej wody do pełna, wsadź 10 razy więcej roślin niż masz i uzbrój się w cierpliwość.
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-06-24, 11:33   

Organ18, do wody rybom nie zaszkodzi ja czasem stosuje a wodę mam klar, że widać rybie odchody :P
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Organ18 
Początkujący


Dołączył: 20 Maj 2012
Posty: 27
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2012-06-24, 11:45   

bo kiedyś stosowałem Pokon czy jak to się nazywa taką gęstą substacje coś jak kisiel to trzeba było rozcieńczyć z wodą i wtedy wlać do oczka ale to nic nie dało. Miałem ja to nazywałem otwartym obiegim wody bo filtr stał że tak powiem zaraz przy samej pompie i tyle co wypompowało wode to odrazu się wlewała i szbyko miałem zieloną, obecnie że tak to nazwe zamknełem obieg . W tym moencie woda jest wypompowywana do filtra oddalonego jak na zdjęciach w mojej galeri widać spływa po kaskadzie i dopiero do oczka i wode ma czystą , ale ostatnio świeciło słońce i mam mocno zieloną wode nic nie widać :/
_________________
Jestem nowy błagam o pomoc i wyrozumiałość :(
 
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2012-06-24, 12:30   

Organ18, z chemią to lepiej ostrożnie tak jak napisał JAREK G, dosadź roślin ;) ja tylko mówię 3-4 łyżki stołowe wody a efekt będzie mój wujek robi tak w małym oczku i ma kryształ ja też stosuję gdy nie daje rady z glonami :P

[ Dodano: 2012-06-24, 12:32 ]
ale tylko raz na miesiąc góra !
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny