wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezpieczeństwo w oczku wodnym - UWAGA!!!
Autor Wiadomość
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-02-27, 19:25   

Paweł napisał/a:
Instalację linii w budynkach robi się trójżyłowymi przewodami, przy instalacji jednofazowej i 5 przy instalacji trójfazowej.
I tu jest właśnie jeszcze jedna różnica że w instalacji trójfazowej tak zwanej sile idzie tak jak pisałeś Pawle 5 przewodów , 3 fazy na każdym przewodzie inna, uziemienie i ten piąty przewód to właśnie to "0"( jak się mylę to mnie popraw ) kiedyś wystarczyło cztery :) teraz nie przejdzie Ja mam zrobione dokładnie tak jak pisałeś 4 przewody i uziemienie zakopane nie pamiętam dokładnie ,ale dość sporo w gruncie
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-02-27, 19:34   

Poczytałem obecne przepisy wymagają oddzielnego ,,0" i oddzielnego uziemienia,
Ważna zasada Zero nie może być przerywane wszystkie bezpieczniki stawiamy tylko na przewodach fazowych.
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-28, 20:15   

JAREK G napisał/a:
I tu jest właśnie jeszcze jedna różnica że w instalacji trójfazowej tak zwanej sile idzie tak jak pisałeś Pawle 5 przewodów , 3 fazy na każdym przewodzie inna, uziemienie i ten piąty przewód to właśnie to "0"( jak się mylę to mnie popraw ) kiedyś wystarczyło cztery :) teraz nie przejdzie Ja mam zrobione dokładnie tak jak pisałeś 4 przewody i uziemienie zakopane nie pamiętam dokładnie ,ale dość sporo w gruncie


W jednofazówce: pierwszy L1 - fazowy (czarny, brązowy lub szary), drugi N - neutralny ("0") i trzeci PE - ochronny (żółto - zielony).

W trójfazówce: pierwszy L1, drugi L2 i trzeci L3 - fazowe (czarny, brązowy lub szary), czwarty N - neutralny (niebieski) , piąty PE - ochronny (żółto zielony).

Wcześniej nie było przewodu PE, mostkowało się bolec w gnieździe z przewodem N.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
kret 
Nowy


Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 6
Skąd: Sieraków
Wysłany: 2008-03-21, 08:29   bezpieczna pompa 230V???

Witam! jestem nowy i nie wiem czy ten temat był juz poruszany na waszym foruma ale mi nie udało sie nic znaleść w tym temacie. jestem na etapie budowy oczka wodnego z przewidzianą możliwością kąpieli (przewidywana powierzchnia tafli ok 50m2). chcem utworzyć kaskade kamienną lub jakiś wodospad. wiadomo potrzebna do tego będzie wydajna pompa. Z tego co zauważyęłm wszystkie pompy są na 230V. Czy używanie takiej pompy w wodzie gdzie kąpią sie również ludzie jest bezpieczne? myślałem nad zastosowaniem pompy takiego typu:
http://alledrogo.pl/item327...iezawodna_.html

Jak to jest z tym bezpieczeństwem pomp w wodzie??
_________________
www.puszcza-notecka.pl Agroturystyka GAWRA
 
 
 
olenka 
Bywalec



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2008-03-21, 09:31   

Serdecznie witam ! :)
Temat prądu był już poruszany w temacie -PRĄD w oczku -w tym dziale.
Jestem posiadaczką stawu kąpielowego o powierzchni około200 m2.
Pompa którą kupiłam jest pompą do stawów kąpielowych ale.....
życie ma się jedno.Koło oczka postawiłam skrzynkę (jest w temacie -Prąd w oczku-zrobioną przez fachowca )są tam wszystkie zabezpieczenia jakie można dać,każde gniazdko ma swój bezpiecznik ,do tego jeszcze jakies różnicówki itd (nieznam się na tym i nie musze, są od tego inni ).Przeprowadzone zostały również testy jak szybko to zadziała wrazie jakiegoś nieszcześcia.
Mimo tego wszystkiego -jeżeli wchodzimy do kapieli w oczku wszystko wyłączam !!!!!!!!
Chyba troche przesadzam ! ale ja się prądu boje !
Mój syn jak wejdzie do wody to wychodzi po kilku godzinach -uwielbia jak go ryby podgryzają.
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-03-21, 11:53   

ja kiedyś miałem nieprzyjemną przygodę.uległ przetarciu kabel od pompy fontannowej,zamoczyłem rękę i ....jesli to staw kąpielowy,to może po prostu wyłączać pompę na czas kąpieli.i po kłopocie.
 
 
kret 
Nowy


Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 6
Skąd: Sieraków
Wysłany: 2008-03-21, 12:40   

a przyjemnośc kąpiel pod wodospadem... przy dźwiękach wodospadu...
_________________
www.puszcza-notecka.pl Agroturystyka GAWRA
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-03-21, 19:04   

kret napisał/a:
a przyjemnośc kąpiel pod wodospadem... przy dźwiękach wodospadu...


tak to tylko pod prsznicem, no chyba że jest ryzyko jest zabawa, przecież nikt nie będzie żył wiecznie, gorzej jak dziecku coś się stanie wtedy już za późno siegać po rozum do głowy, czasu jeszcze nikt nie zawrócił.
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-03-21, 19:55   

podpytaj ludzi od techniki basenowej - tam takie rzeczy dzialaja takze w trakcie kapieli
_________________
pozdrawiam
Marcin

http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2008-03-21, 20:02   Re: bezpieczna pompa 230V???

kret napisał/a:
Z tego co zauważyłem wszystkie pompy są na 230V. Czy używanie takiej pompy w wodzie gdzie kąpią sie również ludzie jest bezpieczne?

Jak to jest z tym bezpieczeństwem pomp w wodzie??

Niedawno na stronie firmy OASE (chyba tak to się nazywa) widziałem 1 typ pompy zasilanej napięciem 12V. Pompa o wydajności 6000l/h , ale nie znam ceny - zdaje się, że droga. No i przy takiej pompie potrzebny transformator 230/12 V o odpowiedniej mocy (nie jest drogi).
Wyłącznik różnicowo-prądowy konieczny - na wyłączanie pompy nie ma co liczyć, bo w razie
awarii do porażenia może dojść nie tylko w trakcie kąpieli (chyba żeby przy oku poruszać się
w suchych kaloszach i rękawicach dielektrycznych a i tak co z rybami,żabami i inną zwierzyną?)
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-22, 12:03   

kret napisał/a:
jestem na etapie budowy oczka wodnego z przewidzianą możliwością kąpieli

ja zrezygnowałem z szumów kaskady, i dałem pompkę na 12V, by było bezpiecznie. Moja ma moc raptem 30W co pozwoliło jedynie uzyskać szum wody przelewającej się z kolejnych minizbiorników. Też jest fajnie, a bezpiecznie. Zresztą przy tych rosnących kosztach prądu to warto się zastanowić czy i za ile.
Pozdrawiam, Bajbas
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-04-17, 00:19   

Czy dobrze sądzę,że pompa z przeciętym i zabezpieczonym przez koszulkę termokurczliwą kablem w odległości 1,10 od pompy jest niebezpieczna?. I pytanie, czy istnieje możliwość takiego zabezpieczenia przeciętego kabla, aby nie stwarzał zagrożenia?
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-17, 00:23   

dachasia napisał/a:
Czy dobrze sądzę,że pompa z przeciętym i zabezpieczonym przez koszulkę termokurczliwą kablem w odległości 1,10 od pompy jest niebezpieczna?. I pytanie, czy istnieje możliwość takiego zabezpieczenia przeciętego kabla, aby nie stwarzał zagrożenia?

Jeżeli koszulka była odpowiednio dopasowana i umiejętnie podgrzana,to nie znam lepszej naprawy uszkodzonego przewodu elektrycznego.
 
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-04-17, 00:28   

Zgoda judym, jednak czy to jest na tyle szczelne,że gdyby jakimś tam przypadkiem zamoczyło się wo oczku to nie porazi przypadkowo?
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-17, 00:36   

dachasia napisał/a:
Zgoda judym, jednak czy to jest na tyle szczelne,że gdyby jakimś tam przypadkiem zamoczyło się wo oczku to nie porazi przypadkowo?

Jak jest dobrze zrobione i koszulka nie jest przypalona to jest bardzo szczelne.Gwarancji nie mogę dac bo nie widzę tego.Jak koszulka nie była za duża i miała po kilka cm na każdej stronie zapasu to bez obawy dawaj pompę do wody.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny