wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
moje oczko wodne- bobek1985
Autor Wiadomość
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-04-14, 22:42   

Co to za drzewko na pierwszym planie :?: http://www.fotosik.pl/pok...e429fee01b.html
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
bobek1985 
Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 175
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-04-14, 22:50   

JAREK G napisał/a:
Co to za drzewko na pierwszym planie :?: http://www.fotosik.pl/pok...e429fee01b.html



To Cornus alba - dereń biały :-D
Zdobi ogród przez cały rok. Wiosną i latem białymi kwiatami, latem i jesienią białymi owocami, a zimą intensywnie czerwonymi pędami :-D
Zapraszam do oglądania zdjęć dzisiaj umieszczonych na 1 stronie mojego postu :-D
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2009-04-14, 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-04-14, 23:09   

bobek1985, :wrr: i nie produkuj zbędnych postów jeden po drugim
bobek1985 napisał/a:
To Cornus alba - dereń biały :-D
Czyli trafiłem w 10 :D bo właśnie dzisiaj takiego oglądałem i zastanawiałem się czy kupić :P Masz jakieś fotki tego derenia z lata lub jesieni :?:
A co do oczka to wiem że jeszcze wczesna pora , ale coś u Ciebie roślin za dużo nie widać :???:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
bobek1985 
Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 175
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-04-15, 09:03   

JAREK G napisał/a:
Masz jakieś fotki tego derenia z lata lub jesieni :?:
A co do oczka to wiem że jeszcze wczesna pora , ale coś u Ciebie roślin za dużo nie widać :???:


Mam tylko kawałek tego derenia ;) . Teraz chce kupić takie w odmianie co ma liście białe lub żółte z zielonym obrzeżeniem, są piękne. Mój jest zwyczajny... ;)
A co do roślin to faktycznie jest jeszcze wczesna pora więc za dużo ich nie ma.. Ale zamierzam również poszerzyć swój asortyment roślin...



 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2009-04-18, 10:37   

Fakt derenie sa super mam wlasnie taki z bialymi owocami ten z dwukolorowymi liscmi i jeszcze jakis z czerwonymi galeziami super zaslaniaja ;)
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
bobek1985 
Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 175
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-04-22, 19:55   

Jako, że moje oczko wodne jest ubogie w roślinki w tym roku planuje większy ich zakup. Ostatnio a właściwie dziś kupiłem skrzyp zimowy i żabieniec. Może ktoś wie czy dobrze zrobiłem bo nic nie wiem o tych roślinach ale ten skrzyp wydał mi się bardzo interesujący, żabieniec też ciekawe ma liście. Na zdjęciu widzimy skrzyp (zdjęcie z neta). A może ktoś ma możliwość jakiegoś handlu roślinkami na terenie Poznania tak żebym mógł przyjść, obejrzeć i wybrać a przede wszystkim pogadać z kimś żeby mi doradził bo jeśli chodzi o wodne roślinki to jestem trochę zielony. A mam oczko bez filtra więc chce żeby roślinki mi czyściły wodę bo tak to cienko to widzę. I chciałbym roślinki które mogą rosnąć tak na głębokości 50-70cm, lub pływające ale wieloletnie najlepiej z takimi z którymi nie ma problemu przezimowania (ewentualnie mogą być też inne ;) ) . A wiecie jakby co to też dałbym zarobić swojakowi he he..

 
 
mateusz1990 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 216
Skąd: cieszyn
Wysłany: 2009-04-22, 21:25   

mi się podoba :good: :good: :good: :good: :good: :good:
_________________
EURO KOI
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-04-22, 23:05   

bobek1985 napisał/a:
lub pływające ale wieloletnie najlepiej z takimi z którymi nie ma problemu przezimowania

Osoka aloesowa, żabiściek i może udać się z kotewką
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
bobek1985 
Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 175
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-04-23, 19:51   

Biegałem dziś po sklepach w Poznaniu i powiem szczerze że jestem rozczarowany. Chciałem jeszcze kupić jakieś roślinki do mojego oczka a w tych sklepach jedna, wielka :dupa: Czyżby nie było żadnego ciekawego sklepu a przede wszystkim profesjonalnego z roślinnością do oczka :bum: Nie dość, że lilie wyglądają jak jakieś marne niedobitki to te niedobitki mają tak zawrotne ceny, że głowa boli. Rozumiem gdyby rośliny były ładne i dosyć wyrośnięte to i cena jest adekwatna, a te coś dziś widziałem to tylko za darmo bym wziął chyba bo nie zapłaciłbym za coś takiego złamanego grosza. Czy w Poznaniu nie ma sklepu lub gospodarstwa z prawdziwego zdarzenia w którym można kupić ładne roślinki w dość rozsądnych cenach? Może ktoś jest z okolic Poznania i zna takie miejsca? :((
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-04-23, 20:22   

samuraj napisał/a:
skocz na maltę tam na pewno coś wyskubiesz :-D ;)

Nic ciekawego tam nie ma.

W Przeźmierowie nie daleko Poznania jest szkółka roślin wodnych.
 
 
bobek1985 
Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 175
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-04-23, 21:25   

Melek napisał/a:
W Przeźmierowie nie daleko Poznania jest szkółka roślin wodnych.


a coś dokładniej wiesz o tej szkółce, gdzie się znajduje??
 
 
asianko 
Bywalec



Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 221
Skąd: łódzkie/wlkp
Wysłany: 2009-04-23, 21:34   

Ja dzisiaj byłam w tym sklepiku,mają tam wszystkie rośliny i urządzenia.Niestety ze względu na przymrozki nie ma jeszcze roślinek sezonowych .Adresu chyba nie można podac bo...... zarobię bana. Co do naturalnych zbjorników to polecam Pobiedziska letniska (blisko Melka),mam z tamtąd duzo roślinek ;)

Pozdrawiam
_________________
.....codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-04-26, 00:37   

bobek1985 napisał/a:
Czyżby nie było żadnego ciekawego sklepu a przede wszystkim profesjonalnego z roślinnością do oczka :bum: Nie dość, że lilie wyglądają jak jakieś marne niedobitki to te niedobitki mają tak zawrotne ceny, że głowa boli. Rozumiem gdyby rośliny były ładne i dosyć wyrośnięte to i cena jest adekwatna, a te coś dziś widziałem to tylko za darmo bym wziął chyba bo nie zapłaciłbym za coś takiego złamanego grosza.


najlepiej rośliny wodne kupować w firmach, szkółkach w tym się specjalizujących bo typowe sklepy ogrodnicze czy centa, markety nie umieją się obchodzić z tymi roślinami i zazwyczaj jak odwiedzam takie sklepy to spotykam padlinkę.
Melek napisał/a:

W Przeźmierowie nie daleko Poznania jest szkółka roślin wodnych.


szkółka jest w Międzychodzie a w Przeźmierowie sklep - sam od nich sprowadzam cześć roślin i raczej nie narzekam.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
bobek1985 
Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 175
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-04-26, 15:31   

Koniecznie muszę go odwiedzić. A tak sobie myślę bo mam niedaleko siebie stawik całkowicie zarośnięty roślinkami i muszę się tam najpierw wybrać to może coś ciekawego znajdę. Wiem, że na pewno był tam grążel który ma fajne liście i kwiaty, więc bym dużo tego w oczku posadził. Były też inne roślinki ale nie pamiętam jakie bo dawno tam nie byłem, ale w weekend majowy się tam wybiorę. A grążel to głęboko może rosnąć?? Tak jak lilia? A co do pistii, widziałem ładne okazy po 13 zł, czy to dużo? Bo nie orientuje się za bardzo w cenach jeśli chodzi o tą roślinę. Fakt faktem były to duże okazy. I mam jeszcze jedno pytanko, czy dużo bym ich potrzebował tak aby woda utrzymała się czysta i czy hiacynt też podobnie czyści wodę, bo myślałem również o tych roślinach. :) Ja zawsze taki problemowy stąd tyle mam pytań he he ;)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-04-26, 23:43   

bobek1985, użyj wyszukiwarki a znajdziesz na forum wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania. I pamiętaj że grążele znajdują się pod ochroną prawną.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny