wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-01-06, 15:23
zjadać czy nie zjadać
Autor Wiadomość
niedobry 
Początkujący



Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 13
Skąd: gdynia
Wysłany: 2009-01-04, 12:51   

hehe...temat o żabach ale wypowiedź dotyczyła wszystkich moich postów...więc albo poczytaj parę razy albo już się nie upieraj tak bo głupio wychodzi dla tych co zrozumieli i czytają jak się pieklisz i na siłę przedstawiasz własny wątpliwy punkt widzenia heheh....a gdybm chciał się pochwalic to bym od tego zaczął albo zdjęcia wstawiał a jak Cię to z kolei denerwuje to rozkop sobie oczko na staw i tyle....a na razie to poznaje Twoje ograniczenia intelektualne a to nie jest temat na forum o oczkach...w odróznieniu od tematu który przedstawiłem ja....widzi to chyba kazdy oprócz Ciebie...Ty za to widzisz moje konie które za wiele z tematem wspólnego nie mają wręcz zostały wtrącone jako przykład jedynie którego jak widzę jako jedyny również nie zrozumiałes hehe...ale dokładnie nie ma się co pieklić...a co do stawu jest dokładnie tak jak powiedział Roman..czyli jak widzisz koczisss tylko Ty nie pojmujesz wywodu...i wychwytujesz pierdoły z kontekstu ratując swój uparty punkt widzenia a to tylko w jeden sposób świadczy o Tobie i Twoim toku rozumowania....skończmy już te pierdoły pisac bo nie o to chyba chodzi na tym forum
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-04, 12:54   

niedobry napisał/a:
.skończmy już te pierdoły pisac bo nie o to chyba chodzi na tym forum


Właśnie, skończ pisać, bo rzygać się chce!
 
 
niedobry 
Początkujący



Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 13
Skąd: gdynia
Wysłany: 2009-01-04, 13:07   

buehehehehe...i poziom kultury masz widzę równie niski jak pojmowania...nom właśnie...czas już sobie odpuścić więc nie odpisuj więcej ok? :pa:
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-01-04, 13:40   

Panowie :wrr: można o wszystkim podyskutować ale bez obrzucania się inwektywami bo dostaniecie zakaz pisania na forum :evil: Generalnie Roman, ma rację
Roman napisał/a:
Myślę że to nieporozumienie, nie nakręcajmy się, staw to staw a oczko to oczko, żaba w oczku to dekoracja, a żaba w stawie to jeszcze jeden lokator stawu.
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Yahilles 
Przyjaciel forum
bez oczka wodnego



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 920
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-04, 13:59   

No i koniec dyskusji - niedobry nie zjada żab, bo są pod ochroną i chęć sprawienia sobie "oryginalnej" potrawy nic do tego nie ma.
I do wszystkich - nie zasłaniać się tym, że "żab jest tak dużo", bo płazy są najbardziej zagrożoną gromadą zwierząt, i wcale nie jest ich dużo w porównaniu z liczbą sprzed kilku-nastu lat. Niszczone są całe siedliska gadów i płazów, żab, jaszczurek, węży, salamander itp. jest coraz mniej. A jak słyszę, że koledzy chwalą się nadmuchiwaniem żab, albo jak na forum jakiś hodowca pająków pisze o karmieniu ptaszników świeżo przeobrażonymi żabkami, to mnie krew zalewa. Naprawdę niech każdy z was się zastanowi nad sytuacją tych biednych istot, których setki giną codziennie tylko dlatego, że ludzi jest coraz więcej i zajmują więcej i więcej miejsca. :-(
_________________
Pozdrawiam

Amphibia
>> Moja strona <<
 
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-01-04, 14:15   

Witam!
Zobaczcie : http://www.smog.pl/txt_gf...polknela_ptaka/
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-01-04, 15:02   

to amerykańska żaba byk jedna z największych żab,lubi ptaki,i wszystko ,co jej sie do pyska zmiesci.Nasza krajowa śmieszka też czasami pożera pisklęta ptaków wodnych.
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-01-04, 20:57   zjadać czy nie zjadać

niedobry i koczisss bardzo proszę :evil: jeśli macie coś do siębie to załatwcie to między sobą po przez priva a nie na forum publicznym
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-01-04, 22:55   

w niektórych krajach jadanie żab to normalka ale nie u nas.
parę dni temu dawałem te linki (uwaga drastyczne)

http://www.smog.pl/wideo/...rzat_w_chinach/



_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-01-05, 08:42   

Piekne i duże te żaby,aż mi ich żal.Ale cóż,co kraj,to obyczaj.W Chinach to wszystko jedzą,nawet psy.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10661
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-01-05, 12:52   

Jako ciekawostkę powiem że ja jadłem żaby w Polsce legalnie, pewnie były tak duże jak te na filmie sądząc po wielkości udek. Żaby te były serwowane na przyjęciu w jednym z warszawskich ekskluzywnych hoteli i najciekawsze jest to ze do wiedziałem się że to żaby dopiero po zjedzeniu. Cały czas byłem pewien że to jakieś dzikie ptaki (bażanty, przepiórki itp.) Udka były w panierce i smakowały jak dziczyzna - smaczne.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2009-01-05, 15:27   

Też zjadłbym ale przed jedzeniem przynajmniej pierwszy raz wolałbym nie wiedzieć co jem.
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-05, 15:53   

To forum jest najkulturalniejsze ze wszystkich na jakich dotychczas bylem i chcialbym zeby takie pozostalo. Dlatego niedobry, prosilbym abys dowartosciowywal sie gdzie indziej. Twoja chamska elokwencja nie wnosi niczego pozytywnego.
Pozdrawiam.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-01-05, 16:56   

Też jadłem żabie udka a było to kilkanaście lat temu w Polsce i co ciekawe nie w restauracji francuskiej ale w wietnamskiej i tak jak mówi Arek były w panierce, wyglądały jak małe udka z kurczaka i w zasadzie podobnie smakowały :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
barba50 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 254
Skąd: Warszawa/Czarnów
Wysłany: 2009-01-05, 19:09   

Opowiadanie:
W Warszawie między Puławską a Belwederską/Gagarina jest staw zwany Morskim Okiem - właściwie są to 2 stawy (większy i mniejszy). Koniec lat 50-tych - czasy dość odległe - wtedy lodziarnia "Zielona Budka" była faktycznie pomalowaną na zielono drewnianą budą przy Puławskiej u wylotu Madalińskiego - nad tymi stawami. W stawach - pełno życia - roślin, ryb, traszek i przede wszystkim - żab. Żab było szczególnie dużo w stawie mniejszym - całe lustro wody bywało nimi zakryte. Chłopcy - przygłupiaste pacholęta robiliśmy zawody w zabijaniu tych żab. Jedno uderzenie kija w taflę wody i na powierzchni pozostawało drgających 4,5,6 sztuk. W trakcie jednego z polowań usłyszeliśmy wołanie. Uciekliśmy i z oddali spojrzeliśmy kto woła. Pod drzewem powyżej stawu siedział Dziadek z plecakiem, laską i przywoływał nas ruchem ręki. Zbliżyłem się ostrożnie na długość kija. No przyszliście - powiedział (za mną ostrożnie sunął koleżka) - to nie jest z wami całkiem źle i opowiedział swoje... Do dzisiaj wspomnienie tych żab jest jak zadra.
Zielona Budka w nowej szacie, nowej technologi, tylko przeniesiona trochę bliżej centrum oferuje lody w nieograniczonej ilości i odmianach, ale żab ilekroć zachodzę nad to Morskie Oko nie widuję. W ogóle jakaś martwota w tych wodach, czasami pod betonowym pomostem zauważam jakieś szczury albo nutrie..., heheh...
_________________
Pozdrawiam . Tomek
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny