wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaskroniec
Autor Wiadomość
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-12-16, 15:18   

Ja u siebie na szczęście nie widziałam zaskrońca, choć do lasu mam z pół kilometra. Gorzej natomiast bo w pobliskiej okolicy na działkach właśnie w pobliżu oczka już dwukrotnie zaatakowała żmija i to jeden raz śmiertelnie.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 301
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2008-12-16, 16:07   

Do jeziora mam 120m,lasy są mizerne. Jezioro ma brzegi mocno porośnięte trzciną, liczy 250 ha.Żmij u nas nie ma a zaskroniec jest groźny tylko dla ryb i żab.Może jednak skaleczyć rękę.
Jak zaskroniec pojawi się choć raz w oczku to na pewno wróci. Ryby od razu to sygnalizują.
W pierwszym dniu ryby które jedzą normalnie z ręki siedzą na dnie i w ogóle nie wypływają.
Na drugi dzień podpływają pod powierzchnię gwałtownie biorą pokarm i chowają się w głębi.
Wtedy wiem że trzeba przyłapać drania odłowić i daleko wywieźć.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-12-16, 16:19   

Z jednej strony zaskrońce stanowią dla nas problem,ale z drugiej-zwiększenie liczebności tych węży świadczy chyba o poprawie stanu środowiska.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-12-16, 22:00   

wojtas napisał/a:
Z jednej strony zaskrońce stanowią dla nas problem,ale z drugiej-zwiększenie liczebności tych węży świadczy chyba o poprawie stanu środowiska.


może o lepszym przystosowaniu się tego gatunku, niektóre gatunki potrafią żyć w dużych miastach np. w centrum Warszawy gniazdują sokoły- jest wiele takich przykładów

Bolekso napisał/a:
Jak zaskroniec pojawi się choć raz w oczku to na pewno wróci. Ryby od razu to sygnalizują.
W pierwszym dniu ryby które jedzą normalnie z ręki siedzą na dnie i w ogóle nie wypływają. Jak zaskroniec pojawi się choć raz w oczku to na pewno wróci.


zauważyłem to samo u mnie. Ja swoje złapane staram się wywozić 10-20 km - liczę że nie wrócą
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
bystry122 
Początkujący


Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 14
Skąd: Tarnowo Podgórne
Wysłany: 2008-12-22, 15:57   

ja miałem jednego złapałem i wywiozlem w las (10-15km)



Pozdrawiam
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-05-24, 19:43   

Właśnie przed chwilą zaskroniec urządził mi w oczku spektakl typu dreszczowiec. Złapał żabę (Pavarottiego) za udko i próbował utopić. Była straszna walka. Początkowo pomyślałem, że taka musi być kolej rzeczy i łańcuch pokarmowy musi się zamknąć ale gdy zobaczyłem różnicę rozmiarów tych zwierząt doszedłem do wniosku, że tak mały zaskroniec to może i ją utopi czy też zabije w inny sposób ale zjeść nie da rady i tylko śpiewaka pokiereszuje. Na dodatek żona widząc to skazała "Żmija" na banicję więc musiałem rozdzielić walczących. Kijem bambusowym podniosłem zaskrońca nad lustro wody a ten za nic nie chciał puścić nogi. Położyłem więc ich na brzegu i dopiero po lekkim puknięciu zaskrońca w łepek ten wypuścił ofiarę i rozeszli się w do narożników.
Skoda, że znów nie miałem sprzętu żeby to fotnąć bo pierwszy raz widziałem taką akcję od początku.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
Salmo_Salar 
Hobbysta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 347
Skąd: Biała P./Olsztyn
Wysłany: 2009-05-24, 19:47   

Ja już nie zliczę ile ja zaskrońców wyniosłem z ogrodu i oczka, także od sąsiadów. Umnie jest taki fajny, cieplutki betonik wystawiony na słoneczko a i ogródek + oczko sprawiają, że tylko żyć i nie umierać :-D Raz jeden taki jak zanurkował to 7 minut chyba, czy 10 stałem i czekałem aż wypłynie.

Pozdrawiam

Salmo
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2009-05-24, 21:45   

Młody (zeszłoroczny) zaskroniec :) :






Wyciągnąłem go z pazurów kota :P .
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-05-24, 22:02   

Bardzo ładne zdjęcia :brawo:
 
 
lob 
Początkujący


Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 27
Wysłany: 2009-07-12, 21:49   

Niedzielne popołudnie, 5 metrów od domu. Za trzy godziny go już nie było.

Zaskroniec wsuwa ropuchę na obiadek.Ropuchy szkoda ,też pożyteczna.

 
 
Mariusz 
Przyjaciel forum



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 1463
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2009-10-29, 22:50   

A ten wygrzewa się do ostatnich promyków słońca.
Niebawem czeka go długi sen.

_________________
Pozdrawiam Mariusz
Odmiany lilii wodnych
 
 
 
ted58 
Nowy


Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 1
Skąd: polska
Wysłany: 2010-06-11, 20:35   

Ja dziś zobaczyłem w swoim oczku wodnym zaskrońca próbowałem go wypłoszyć bo o złapać go nie było szans był zbyt szybki. po którejś próbie udało mi się go wypędzić z oczka, nawiał do za ogrodzenie do sąsiada. Po 2-uch godzina wrócił i chowa mi się pod kaskadę JAK GO SIĘ POZBYĆ
_________________
ted58
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-06-11, 23:44   

ted58, przeczytaj cały temat i zobacz jak to robię
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 301
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-06-19, 19:30   

Mam podobne problemy z zaskrońcami. Przy stawach rybnych ochronie niepodlegają, jeśli ktoś chce to można je łapać i wywozić. W moim małym " murowańcu " łapię je w wodzie ręką w rękawicy. W dużym oczku to jest b. trudne a poza oczkiem jeśli są krzewy niemożliwe. Praktycznie można go tylko uśmiercić kijem jak jest w oczku. Wielokrotnie obserwowałem ataki tego drapieżnika. Nawet mały i cienki jak rosówka atakuje i kaleczy wielkiego karasia chociaż nie może go nawet przytrzymać. U mnie nad jeziorem pełno jest tych gadów natomiast w oczku żaby nie widziałem od 5 lat. Ryby przez określone zachowanie same informują o ataku a wtedy pilnuję.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2010-06-19, 23:04   

Czy możliwe.że moje 6 ryb zginęło w paszczy zaskrońca. Pisałam już o tym na soutboxie. 5-6 trzyletnich karasi zginęło bez śladu. Pozostałe były tak spłoszone,że przez tydzień nie pokazywały się nawet do karmienia. Podejrzewałam, ze ktos mi wykradł. Okazało sie po ty godniu,że po trochu zaczęły sie pokazywać. Parę dni wcześniej jedna z ryb miała jakby skaleczenie na boku i niby sińce na ciele. Pokazywałam ja na forum. Aurora pod ejrzewał wiremię, ale ryba do dzisiaj żyje, pobiera pokarm, wygląda coraz lepiej. Przedwczoraj zauważyłam,że jeden z karasi ma jakby nakłucie na grzbiecie o zabarwieniu białym, tak jakby skaleczenie. Nie pozwolił się wyłowić, więc nie mogłam się mu przyjrzeć lepiej. Niecały kilometr od mojej działki jest las.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny