wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wpuszczanie ryb do oczka
Autor Wiadomość
justfilied233 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 74
Skąd: Sędziszów Młp.
Wysłany: 2010-04-12, 22:25   Wpuszczanie ryb do oczka

Nigdzie nie znalazłem takiego tematu.
Otóż akwarystą jestem już trochę czasu i wszystko wiem co i jak, zazwyczaj przy wpuszczaniu ryb z worka do akwa woda ma różnicę temp. 2-3*C i nie ma problemu z wyrównaniem.

A jak jest z oczkiem wodnych, zazwyczaj ryby kupione w sklepie są na wodzie 20-21*C. JA będę chciał je wpuścić na wodę 10*C a to jest duza różnica bo aż 11*C. Czy są przy tym zabiegu jakieś specjalne zasady, czy to samo co w akwa, worek na wodę czekamy do wyrównania, dolewamy oczkowej wody i wpuszczamy ryby.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-04-13, 01:24   

Zasada jest taka sama. Rożnica temperatur nie powinna być większa jak 3 stopnie.
Dlatego z wpuszczaniem ryb lepiej poczekać aż się konkretnie ociepli bo inaczej ryzykujemy choroby.

Jeśli różnica temperatur wynosi kilka stopni można ryby przyzwyczajać przez kilka godzin dolewając coraz większe porcje wody z oczka.

Ja na jesieni zaryzykowałem, bo nie miałem innego wyjścia. Ryby stopniowo przyzwyczajałem przez 3 dni , ale i to nie pomogło.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
czarnk 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Maj 2009
Posty: 93
Skąd: Malbork
Wysłany: 2010-04-14, 19:48   

Nie ma sensu ryzykować znajomy ostatnio wpuszczał ryby do oczka, mimo że przyzwyczajał je do temp w oczku, po tygodniu ryby padły. Sam ostatnio widziałem ładne ryby ale na szczęście nie kupowałem ich.
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-04-14, 20:09   

justfilied233 napisał/a:
A jak jest z oczkiem wodnych, zazwyczaj ryby kupione w sklepie są na wodzie 20-21*C. JA będę chciał je wpuścić na wodę 10*C a to jest duza różnica bo aż 11*C. Czy są przy tym zabiegu jakieś specjalne zasady, czy to samo co w akwa, worek na wodę czekamy do wyrównania, dolewamy oczkowej wody i wpuszczamy ryby
gdy zaczynałem swoją przygodę z oczkiem,pierwszą zimę ryby zabrałem do domu,pływały sobie w akwarium.na wiosnę wpuściłem do oczka różnica temperatur była około 10 stopni..z 15 szt..przeżyła 1 :(( nie ma sensu ryzykować lepiej poczekac aż się na dobre ociepli
 
 
tom11 
Hobbysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 433
Skąd: 40 km od Lublina
Wysłany: 2010-04-14, 21:08   

no to pięknie ja wpuściłem dziś 4 nowo zakupione euro koi
 
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-04-14, 21:21   

tom11 napisał/a:
no to pięknie ja wpuściłem dziś 4 nowo zakupione euro koi


Spokojnie nie popadajcie w paranoje, sama temperatura nie zabije ryb.
Warunki jakie im zaserwujecie, to jest przyczyna śnięcia ryb.
Można wpuścić rybę i z 20*C do 10*C, tylko w odpowiedni sposób i nic się jej nie stanie.
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
tom11 
Hobbysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 433
Skąd: 40 km od Lublina
Wysłany: 2010-04-14, 21:26   

dostałem je w worku ztlenem popływały trochę w oczku razem z workiem aby temperatura się wyrównała i do wody
 
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-04-14, 21:45   

Trzeba było jeszcze pomieszać wodę z oczka z wodą z worka żeby PH się wyrównało.
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
violettaxx 
Przyjaciel forum



Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 05 Maj 2009
Posty: 1195
Skąd: Gronity
Wysłany: 2010-04-14, 21:57   

Witam Ja swoje koi trzymałam około 6 miesięcy pod dachem w tem. 8-14C do oczka wpuściłam je w piątek różnica temp. była 3C cały proces trwal około 30minu /mieszania wody z oczka/.
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-04-15, 18:18   

myśle że jednak temperatura ma znaczenie.teraz gdy ryby zimuję w piwnicy i temperatura jest podobna,ryby bez problemu się aklimatyzują.no ale to jest moje spostrzeżenie ;)
 
 
justfilied233 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 74
Skąd: Sędziszów Młp.
Wysłany: 2010-04-15, 20:07   

duzers napisał/a:
myśle że jednak temperatura ma znaczenie


temp. ma na pewno znaczenie bo zbyt szybka zmiana temp (duże różnice w worku i wodzie w akwa) mają wpływ na to czy np. wpuszczana ryba bez aklimatyzacji może złapać ospę a gdy jest "uszkodzona" nawet pleśniawkę, natomiast nie wiedziałem jak to jest w oczku ale z waszych wypowiedzi wychodzi że podobnie wiec trzeba czekać, a poza tym nawet jeszcze ryb w moim zoologu nie ma :P
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-15, 21:07   

Niby racja co do temperatury, ale np. karasie to twarde ryby.
Zresztą teraz np. na płyciznach woda ma jakieś 16 stopni i tam ryby chętnie przebywają. Mam zrobioną taką zatoczkę, gdzie woda ma głębokość około 10 cm.
Tam jest cieplutko, ale gdy przechodzę, to czmychają i czasem uciekają do dna, a tam woda lodowata.
Jakoś nie padają jak muchy, a skok temperatury olbrzymi.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-04-16, 01:05   

Ale skoro zimowały pod lodem to są przyzwyczajone, wypływają na płyciznę by się wygrzać , to tak jakbyś Ty podszedł do ogniska się ogrzać , skok olbrzymi a jest ok.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Limbo 
Uczestnik


Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 89
Skąd: Żernica
Wysłany: 2010-06-10, 17:05   

Rok temu podczas przebudowy oczka przeniosłem karasie do zacienionego basenu, wypełnionego woda z oczka. Po około 2 tygodniach wypełniłem nowe oczko woda ze studni. Ogrzewała się około 2 dni. Po tym czasie wlałem kilka wiader nowej wody z oczka do basenu gdzie przebywały ryby. Po godzinie zacząłem przeprowadzkę karasi do nowego oczka.
Odbywało się to w następujący sposób. Do wiaderka 5 litrowego po pokarmie dla ryb nabrałem wody i złapałem do niego ok 10 ryb. Wiaderko wstawiałem na brzeg oczka oby temperatury się nieco wyrównały. Po godzinie całą zawartość wiaderka "wlewałem" do oczka.
Wszystkie ryby przetrwały ten zabieg. Żadna z nich nawet nie zachorowała :)
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4171
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny