wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z Oczkiem...!
Autor Wiadomość
kendzioR 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-05-21, 22:22   Problem z Oczkiem...!

Ponieważ jest to mój pierwszy post pragnę wszystkich serdecznie przywitać:). Mam na imię Dawid i mam 16 lat mieszkam niedaleko Rzeszowa, Niska , Stalowej Woli we wsi Jeżowe . Wiem że jestem trochę młody ale to szczegół ;p. Mam bardzo poważny problem z oczkiem wodnym które wykopałem z Tatą około 5 lat temu, potem powiększyliśmy je . Ale niestety z braku niektórych źródeł dotyczących budowy oczka wykopaliśmy je na 4 z niewielkim minusem tak to tylko mogę ocenić. Ale to tylko szczegół!.Przez cały tydzień jak wiecie co się działo z pogodą padało. Nie zalało mi domu itp ;p tylko podwórko stało w wodzie. Nagle oczko zaczęło przybierać wody no to ja szybko pompa i wypompowuje wodę potem zobaczyłem że tej wody jest tak naprawdę mało w oczku tylko pod folią nie wiedziałem co się dzieje albo z tego mokra nasiąkło albo co ... to się działo wszystko naprawdę szybko, po chwili uświadomiłem to sobie że wodę podnosząc się wylewała się za folię i zaczęło ją unosić . Z
Zchrzaniłem to trochę z tymi bokami oczek i kamieniami podlewając kwiatki woda troszkę spływała pod folie i teraz muszę to jakość sam naprawić ponieważ tata pojechał za granicę i wróci dopiero na wakacje A WIĘC MUSZĘ SIĘ Z TĄ ZAISTNIAŁO SYTUACJĄ SAM UPORAĆ!. Następnie dziś przyszedłem ze szkoły ryby pływają w balijce bo wczoraj wieczorem je tam wsadziłem rośliny osobno do innej balijki, zabrałem się do pracy wylałem wodę z pod folli pompą i wyciągnąłem "sam"całą folie wyczyściłem ją karsherem itp a z ziemi na dnie pozostało jedno wielkie bagno które wciąż przybierało wody i nie wiem czy to woda z tej takiej wilgotności z tego deszczu czy to woda "gruntowa" czy co...?. pozostawiłem tak te oczko do jutra i teraz chcę sie Was z uprzejmością spytać JAKIE PODJĄĆ KROKI, CO DALEJ ROBIĆ? brzegi oczka podmywa lekko nie wiem co dalej będzie ... :( Proszę Was pilnie o pomoc.

O to zdjęcia oczka robione po ciemku


Ostatnio zmieniony przez Elendil 2010-05-22, 10:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Ludwig 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Kujawsko pomorskie
Wysłany: 2010-05-21, 22:38   

Na początku powinieneś złapać ładną pogodę. Następnie cały ten szlam z wodą wypompować
. Wtedy przydało by się kilka słonecznych dni aby całe oczko trochę wyschło. Wtedy będzie można coś zdziałać.


P.S Jeszcze zależy na jakim poziomie jest u Ciebie woda gruntowa ?
_________________
Czym był by ogród ,bez oczka wodnego ;)
 
 
kendzioR 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-05-21, 22:42   

Hymm ciężko mi to określić, myśle że tak około 1 metr i 30 cm. CZekać nie za bardzo bo ryby mi pozdychają a mam tylko 4 koi po 30 cm miałem takich 20 ale pleśniawka ich zabiła choroba 2 lata temu
 
 
 
Ludwig 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Kujawsko pomorskie
Wysłany: 2010-05-21, 22:53   

kendzioR napisał/a:
CZekać nie za bardzo bo ryby mi pozdychają a mam tylko 4 koi


Przenieś je do większego zbiornika ok. 200l . Dobrze napowietrzaj. To powinny przeżyć.

kendzioR napisał/a:
Hymm ciężko mi to określić, myśle że tak około 1 metr i 30 cm.



To powinieneś sobie sam odpowiedzieć. Jeżeli oczko ma więcej niż 1.3 m głębokości. To możesz wypompowywać wodę a na drugi dzień będzie z powrotem więc, nie za dobrze to wygląda...
_________________
Czym był by ogród ,bez oczka wodnego ;)
 
 
kendzioR 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-05-21, 23:02   

To nie wiem co ja mam teraz zrobić, może jutro przykryć folią zalać i nie będzie wody przybywać pod folią. A WODY GRUNTOWEJ 1,5 M NA BANK JEST .

Przed chwilą rozmawiałem z tatą opowiedziałem mu o zaistniałem sytuacji i dowiedziałem się tyle że jak przyjedzie na wakacje to powiększy pogłębi i zrobi z siatkobetonu. W ogóle nie na temat :( .
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2010-05-21, 23:06   

Moim zdaniem sprawa wygląda w ten sposób, że ziemia teraz jest nasiąknięta jak gąbka i nie jest to problem wód gruntowych.Jeżeliudaje ci się wypompowaćwiększość wody do ułóż folię i zalej szybko wodą bez sztywnego mocowania brzegów. Wraz z przesychaniem gleby folia pod ciśnieniem wody "przylgnie" ściśle do ścianek wykopu i będzie :good: . Przy tak wysokich stanach wód wskazane jest utrzymywanie wysokiego poziomu wody w oczku dla wyrównania ciśnień.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
kendzioR 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-05-21, 23:22   

I tak zrobię. Myślisz, że po paru tygodniach ziemia obeschnie? bo narazie ja się topie w gumofilcach i bardzo jestem ciekaw co się stanie. Sąsiedzi mi mówią że to ta wilgoć z tych deszczów i że ta woda będzie tak się nabierać i nabierać i zarazem schnąć. B
 
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2010-05-21, 23:38   

O ile dobrze kojarzę to mieszkasz w zagłębiu wikliniarskim więc coś w tej ziemi musi być że ta wierzba tam lubi rosnąć. Chyba nawet tam byłem. Zrób tak jak ci proponowałem tylko wlej jak najwięcej wody. Może nawet wkoło usypać tymczasowy wał na kilka cm powyżej poziomu gruntu żeby lustro wody było wyżej od jego poziomu.
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
kendzioR 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-05-22, 07:14   

Wstałem przed chwilą wyszedłęm na taras a woda przybrała przez noc około 5 cm to nie tak dużo sobie myślę? no ale nic tak około 11 wezmę się do pracy :)
Adalbert napisał/a:
O ile dobrze kojarzę to mieszkasz w zagłębiu wikliniarskim więc coś w tej ziemi musi być że ta wierzba tam lubi rosnąć.

-Tak mieszkam tam :)

[ Dodano: 2010-05-22, 07:38 ]
wstawiam zdjęcia z poranka
ć




[ Dodano: 2010-05-22, 09:35 ]
Adalbert mam pewne wachanie, bo dzisiaj świeci pięknie słonko i może poczekałbym aż ta ziemia troszkę wyschnie? może już ttej wody będzie stopniowo ubywać, teren jest bardzo podmokły jak by tak jeszcze poświeciło troszkę to może ta sytuacja by się ustabilizowała ?

Wrzucaj fotki obok siebie, jest to przyjemniejsze dla czytających a forum nie robi się rozlazłe.
Ostatnio zmieniony przez Elendil 2010-05-22, 10:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
kendzioR 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-05-24, 21:17   

Adalbert, Ludwig Oczko doprowadziłem do ładu dziękuje wam bardzo za pomoc.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
 
 
 
Ludwig 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Kujawsko pomorskie
Wysłany: 2010-05-26, 12:32   

Wrzuć później zdjęcia oczka. To zobaczym jak wygląda "ogarnięte" :)


Pozdrawiam
_________________
Czym był by ogród ,bez oczka wodnego ;)
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2010-05-26, 13:45   

Masz szczęście-moje oczko nadal pełne wody gruntowej a wczoraj przelało brzegi-muszę zrobić w koło wał ziemny-skalniak.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
kendzioR 
Początkujący


Dołączył: 24 Kwi 2010
Posty: 32
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-05-28, 20:22   

Zrób tak jak ja :)
Kod:
Adalbert     
PostWysłany: 2010-05-21, 23:06    Temat postu:
Moim zdaniem sprawa wygląda w ten sposób, że ziemia teraz jest nasiąknięta jak gąbka i nie jest to problem wód gruntowych.Jeżeliudaje ci się wypompowaćwiększość wody do ułóż folię i zalej szybko wodą bez sztywnego mocowania brzegów. Wraz z przesychaniem gleby folia pod ciśnieniem wody "przylgnie" ściśle do ścianek wykopu i będzie :good: . Przy tak wysokich stanach wód wskazane jest utrzymywanie wysokiego poziomu wody w oczku dla wyrównania ciśnień.
:-D

[ Dodano: 2010-05-28, 20:24 ]
Kod:
Ludwig     
PostWysłany: 2010-05-26, 12:32    Temat postu:
Wrzuć później zdjęcia oczka. To zobaczym jak wygląda "ogarnięte" :)


Pozdrawiam

Foty wrzucę tylko nie wiem kiedy, bo mi się komp spalił :(
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny