wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kaczka krzyżówka!
Autor Wiadomość
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2009-04-10, 21:47   

To zdjęcie było robione jakiś tydzień temu. Przez ten czas zdążyłem wszystko wysprzątać.
Porządki w oczku zawsze robie wiosną, bo jesienią... nie chce mi się.
A kaczki przylatują co pare dni, zwykle na godzine, więc nie ma problemu ;)
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-03-31, 23:05   

Nie zły szok :-o wczoraj przeżyłem jak zobaczyłem że po oczku pływa sobie para kaczek ( dokładnie takich jak na zdjęciach Kuby ) :) Pływała parę minut po oczku od czasu do czasu nurkując tylko kuper miały na wierzchu :P Potem pochodziły trochę po ogrodzie i poskubały coś w trawie,ale jak wyszedłem na taras to się przestraszyły i odleciały :?
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-01, 09:08   

Zeszłego lata u mnie też pojawiła się samica krzyżówki.
Pływała po oczku, choć jej nie widziałem podchodząc do oczka. Jak mnie zobaczyła to uciekła na brzeg i przycupnęła nieruchomo w roślinach. Trochę to trwało i postanowiła odlecieć.
 
 
mini 
Początkujący


Dołączyła: 01 Mar 2010
Posty: 33
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-04-01, 13:08   

Choć mam małe oczko, bez roślin i ryb(co się zmieni) zawsze gościłam kaczki chociaż na parę godzin. Sama nie wiem czemu, mieszkam na spokojnym osiedlu, bardziej na obrzeżach miasta ale moi sąsiedzi mają oczka z prawdziwego zdarzenia mimo to bytują u mnie, a nie u nich. Mam psa, który jest ciągle na dworze i jakoś się go nie bały. Obok jest pusta działka z zadbaną, zieloniutką trawą, może to dlatego. Trzeba dodać iż nie daleko jest rzeczka-kanał i tam zimują. Niestety jest on bardzo zanieczyszczony i wątpię by mogło tam cokolwiek żyć i będąc ich pożywieniem.
_________________
Pozdrawiam Anna
 
 
wykrzu 
Nowy


Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1
Skąd: krakus w stolicy
Wysłany: 2010-04-09, 09:52   ryby i kaczki

witam,

jest tak: mam oczko wodne (20 x 12m) z małą wysepką. chciałbym umieścić w nim ryby, jakiekolwiek których nie trzeba za bardzo doglądać, bo nie mam za wiele czasu.

i jest mały problem: na moim oczku pojawiły się kaczki, dwie pary (chyba?) więc jakie ryby możecie polecić?
co nie wymaga dużej uwagi i "poradzi" sobie w symbiozie z kaczkami?
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-09, 14:23   a co mają kaczki do ryb

a co mają kaczki do ryb :-D

kup liny karasie i karpie + inne jakie chcesz dzikie i po kłopocie. A jak głęboko?
Art
 
 
Ludwig 
Bywalec



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 242
Skąd: Kujawsko pomorskie
Wysłany: 2010-04-09, 16:52   

Kaczki nic nie zrobią rybą ,to żaden problem. A co do ryb to liny karpie amury (pozbędziesz się zielska) karasie mogą być nawet kolorowe umieją o siebie zadbać.

Pozdrawiam ;)
_________________
Czym był by ogród ,bez oczka wodnego ;)
 
 
olenka 
Bywalec



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2010-04-09, 19:53   

Kilka dni temu ----- przyleciały 3 kaczki (2 samce i jedna samica ).Zaczęły się strasznie bić (oczywiści 2 samce ze sobą ).Tłukły się przeokropnie ,Próbowałam razem z moimi psami przerwać tą wojne ale bez skutku .W pewnym momęcie przerwały z rzuciły się na.........2 plastikowe kaczki pływające po moim stawie (były przywiązane na sznurku do kamienia ,więc nie mogły odpłynąć ).Wpadły w taką furie, że moje plastiki prawie nie zginęły tragicznie ,wciągnęły jedną pod wode.Ja już nic nie mogłam zrobić gdyż leżałam ze śmiechu na trawniku !!! :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: Po kilku minutach cała 3 odleciała .
_________________
pozdrawiam Ola
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-04-09, 23:56   

art1234 napisał/a:
a co mają kaczki do ryb


w poniedziałek jak przejeżdżaliśmy z Hubertem koło twojego stawiku tez tam widzieliśmy kaczki krzyżówki
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-10, 18:07   wiem widziałem je

wiem widziałem je fajnie sobie pływały :-D
ale dzięki za info
Art
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-15, 15:34   

Cześć,
u mnie w tym roku ponownie jakaś para chciała się zadomowić. Pogoniłem. Następnego dnia znowu przyleciały - też para - diabli wiedzą czy te same, ale ponownie dostały kosza. Choć przyjemnie było popatrzeć jak pluskają, dno przeglądają (w moim mini oczku także) itp. Jednak oko (moje) to nie miejsce dla kaczuch.
:piwko: Bajbas
 
 
justfilied233 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 74
Skąd: Sędziszów Młp.
Wysłany: 2010-04-15, 20:36   

ja nie mam tego problemu, kaczki są ale w strumieniu obok a ja oczko mam wolne od nich :)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-04-15, 22:07   

Bajbas napisał/a:
Pogoniłem. Następnego dnia znowu przyleciały - też para - diabli wiedzą czy te same,
Tak już chyba jest, że jak raz przylecą to później znają to miejsce i przylatują co jakiś czas. U mnie też już były kilka razy i to chyba za każdym razem ta sama para
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-16, 10:07   

JAREK G napisał/a:
U mnie też już były kilka razy i to chyba za każdym razem ta sama para

ledwo skończyłem pisać post, znów był ale tylko kaczor. Najzabawniej wyglądał mały, choć dorosły kot, który próbował na nie zapolować, choć pływały na środku, a woda ponad metr a one dużo większe od niego :-)
Jak miałbym z 50 m wody i nie kąpał się w niej, to welcome, ale tak szkoda, ale trzeba pogonić, choć nie od razu, najpierw trochę nacieszyć oko ;)
:piwko: Bajbas
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2010-04-26, 20:30   

Ostatnio bardzo często odwiedza mnie para kaczek:

Czasem sprawiają wrażenie jakby chciały się tu zadomowić, ale zwykle je płosze, gdyż nie chce żeby mi pozjadały żaby ;) .
Wydaje mi się jednak, że nie ruszyłyby płazów ani kijanek. Z tego co widzę to są bardziej roślinożerne :P
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny