wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne zachowanie pompy
Autor Wiadomość
slimakko 
Początkujący


Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 16
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-03-21, 20:50   Dziwne zachowanie pompy

Czesc posiadam pompę AQUAEL PFN-15000 .Pompka na poczatku sprawowała sie dosc dobrze, zasila strumyczek. Od pewnego czasujednak pompuje jakby mniej wody a po zimowym spoczynku to juz chyba polowe z tego co pompowala na początku (ma okolo 2 lat). Rozebralem nie powiem bylo troszkę szlamu ale bez wiekszych uszczerbków .Wal i reszta wyglada bardzo dobrze, wyczyscilem delikatnie zapodalem wd 40 ale bez rezultatow. ma ktos jakis pomysl co moglo sie zchrzanic i czy takie rzeczy sie wogole naprawia, lub jakos testuje?
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2010-03-21, 20:55   Re: Dziwne zachowanie pompy

slimakko napisał/a:
Czesc posiadam pompę AQUAEL PFN-15000 .Pompka na poczatku sprawowała sie dosc dobrze, zasila strumyczek. Od pewnego czasujednak pompuje jakby mniej wody a po zimowym spoczynku to juz chyba polowe z tego co pompowala na początku (ma okolo 2 lat). Rozebralem nie powiem bylo troszkę szlamu ale bez wiekszych uszczerbków .Wal i reszta wyglada bardzo dobrze, wyczyscilem delikatnie zapodalem wd 40 ale bez rezultatow. ma ktos jakis pomysl co moglo sie zchrzanic i czy takie rzeczy sie wogole naprawia, lub jakos testuje?



Gdzie ją przechowywałeś zima,może sie rozszczelniła jeżeli była w suchym
_________________
http://picasaweb.google.c...rost/OczkoNoca#

Pozdrawiam Sebastian
 
 
 
slimakko 
Początkujący


Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 16
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-03-21, 20:58   

A no właśnie stala w garażu. Wypłukałem wysuszyłem i na półkę. Co w takim wypadku?
 
 
duzers 
Oczkomaniak


Pomógł: 36 razy
Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 803
Skąd: rzeszów
Wysłany: 2010-03-21, 21:15   

nie dobrze,ja jedną pompę tak skończyłem.tylko tyle że moja wogóle już nie chodziła po zimie.powinna być w wodzie.może masz gdzieś wąż przytkany
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2010-03-21, 21:35   

slimakko napisał/a:
A no właśnie stala w garażu. Wypłukałem wysuszyłem i na półkę. Co w takim wypadku?


Niestety rozszczelniła sie i :dupa: pompa raz zamoczona powinna cały czas być w wodzie w przeciwnym razie dojdzie do rozszczelnienia i wszystkie gumki szlak trafi.Szkoda siana
_________________
http://picasaweb.google.c...rost/OczkoNoca#

Pozdrawiam Sebastian
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-03-21, 21:44   

Ta pompa może pracować też po wyjęciu z wody, wiec chyba nie musi być zanurzona cały czas w wodzie. Próbowałeś zmierzyć ile wody teraz tłoczy?

Sprawdź dokładnie datę zakupu- 2 lata gwarancji masz.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
slimakko 
Początkujący


Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 16
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-03-21, 21:51   

Gwarancja wlanie minela. Nie probowalem zmierzyc ile wody tloczy bo niewiem zabardzo jak sie za to zabrac pasilo by jakos wiadrami czy beczka to mierzyc. Nigdy tego nie robilem. Ale widze po wezu ze cisnienie jest mniejsze . Da sie to jakos naprawic?
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-03-21, 22:07   

Nie wiem czy masz do niej podłączony jakiś wąż , ale jak tak to przede wszystkim sprawdź czy nie jest zapchany
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-03-21, 22:33   

https://sklep.aquael.pl/serwis.htm - zadzwoń tam - powinni wiedzieć czy coś takiego się zdarza i jak to naprawić
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
slimakko 
Początkujący


Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 16
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-03-22, 09:26   

Zadzwoniłem do serwisu i stwierdzili - jeżeli pompa pracuje to znaczy ze silnik jest ok i należny wymienić wirnik. Pompa nie musi być cały czas zanurzona. Silnik jest zalanya i bez problemu mozna ja na zime wyjac z wody i pozostawic w garazu.
 
 
Jabolikus 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 90
Skąd: Żory
Wysłany: 2010-03-24, 15:21   

Tak jak pisza poprzednicy moze dokladnie przeczyść wąż który doprowadza wodę na strumyk. U mnie bylo tak ze spadla wydajność pompy z powodu osadów jakie nazbieraly sie przez cale lato wewnatrz węża. Zalezy jaki masz dlugi ten wąż, ja u mnie zrobilem cos na wzór wyciora i w ten sposob zawsze caly osad usune.
 
 
 
slimakko 
Początkujący


Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 16
Skąd: Krakow
Wysłany: 2010-03-25, 00:37   

Wiec tak nie dosc ze spadla wydajnosc to jeszcze pompka zaczela sobie robic przerwy. I tak na 10 do 20 min dzialania stawala na 5 ( chłodzenie) i dalej 10 do 20 i tak w kolo. Zadzwoniłem ponownie do panow z serwisu - stwierdzili ze moze zaczyna sie przepalać silnik. Po dłuższej rozmowie kazali wysłać do siebie. Zobaczymy ile policza za naprawe, powiedzieli ze wszystko sie da naprawic, czyli ze pompa jest rozbeiralna. A tak swoja droga to miala byc superextra wytrzymala niezniszczalna, os z porcelany,nowoczesny silnik i takie tam. Popracowała max 3 sezony , 1h pracy 30 min odpoczynku i kupa. W pracy mam 15 letni hydrofor pracujący niemalże ciagle i nic mu sie nie dzieje. Przy nastepnej pompie zmierze ile dokladnie roboczo godzin przerobila bo to jest normalnie wstyd co nam podstawiaja teraz producenci. Warto by bylo zrobic jakies takie ststystyki gdzies na forum coby ustrzec ludzi przed kupowaniem szajsu.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-03-25, 00:43   

Można zrobić taki temat. Na początek proponuje pisać w tym temacie - później to wydzielimy.

Podajemy model pompy, producenta i jak długo u nas pracowała lub pracuje. Da to jakiś pogląd co jest wytrzymałe a co nie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2010-03-30, 22:30   

miałem podobny problem ze spadkiem wydajności pompy ale przyczyna była bardzo prosta :) jak tylko pompę dałem do oczka wąż tak się układał że zaginał się zaraz przy krućcu od pompy -- wystarczyło odciąć kawałek i nałożyć na nowo :-D
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny