wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koty
Autor Wiadomość
Tomasz K. 
Nowy


Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-06-04, 15:02   Koty

Wybudowałem dość duże oczko z siatkobetonu owalne z dość płytki dojściem.Planuję je zasiedlić rybami,ale ..boję się kotów.
Zamieszkałem na wsi i kotów jest bardzo dużo.Te pocieszne zwierzaki rwą pióra z ptaków,czyszczą okolice z gryzoni.
Kto z Was podsunie mi pomysły na zabezpieczenie mojego oczka/taki kopnięty owal o ponad 20 metrowej linii brzegowej/.
Tomasz K.
_________________
pozdrawiam
Tomasz K.
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-06-04, 18:22   

ja mam dwa koty,oczko drugi rok,przez dwa lata 6 moich ryb pływało w starej wannie i żadna nie została zjedzona.Teraz też chodzą wokoło oczka,wylegują się na kamieniach.Poluja na nartniki na muchy i ważki.Żaby uciekająim do wody.Ryb nie jedzą :)
 
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-06-04, 20:00   

ja mam oczko na dzialce, wiec jesli mnie nie ma to koty maja pole do manewru, czasami jak przyjezdzam to kot lezy kolo oczka a jak mnie zobaczy to ucieka...

ale musze powiedziec ze nie mam strat w rybach, moze dlatego ze nie oswajam swoich ryb i nie ucze ich podplywania do brzegu po pokarm, jak sie zblizam do oczka to uciekaja, pokarm rzucam zawsze na srodek oczka, takze ryby zadko widuje przy brzegu, ale to chyba dobrze bo kotom to nie ulatwia sprawy.
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-06-04, 20:25   

Moja kotka nie robila problemu przez 3 lata.Żadnej ryby nie zjadła z oczka.Cos za bardzo panikujecie z tymi kotami .A to jej ostatnie zdjecie przed przejechaniem przez auto http://www.fotosik.pl/pok...7af23b90c3.html
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-04, 21:12   

Moja kotka tez uwielbia siedzieć nad oczkiem, bacznie oglada tez ryby, ale nigdy do głowy jej nie przyszło by je łapać. :D
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-06-04, 21:36   

Zwierzeta w oczku >> Koty :P Ze dwa razy widziałem jak plywala kotka.Raz nie fortuny skok za wazka :D ,a drugi raz to bylo w listopadzie.Lod mial okolo 1-1,5cm i tak gonila za rybkami ktore podplywaly po lod,az do czasu jak pekl :P .Dziwnym trafem nic sie nie stalo z folia.Moze takich akcji bylo wiecej :lol:
 
 
dez 
Początkujący


Dołączyła: 12 Maj 2006
Posty: 21
Skąd: komorów
Wysłany: 2006-06-12, 18:07   

moja szanowna kicia nic innego calymi dniami nie robi,tylko zwisa z duzego kamienia z lapkami w wodzie,ale ryby glupiutkie sa, a dziewczynka tylko bawic sie chce.. co jakis czas plywa z nimi;)
tez mieszkam na wsi, gdzie kotow jest duzo, oczko mam od lat, i nigdy zaden kot mi rybki nie zjadl.
za to moj jamnik czasami ma jakies odjazdy i klapie zebami nad woda,ale tez sie nic nie dzieje..
inna sprawa ze wszedzie gdzie jest plycej, i rybki mogly by byc latwiejszym celem, to jest na tyle duzo roslinek, ze kot sie w tym gubi.
wiec moze to jest sposob na koty?:)
 
 
Jabolikus 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 90
Skąd: Żory
Wysłany: 2006-07-05, 17:52   

na ryby glownie poluja koty bezdomne, wyglodniale, nasze koty domowe o ktore dbamy sa tak rozleniwione ze nawet im sie niechce polowac na myszy a co dopiero siedziec godzinami przed oczkiem i lowic rybki :)
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-07-05, 20:27   

Jabolikus masz dokładnie racje z tymi kotami bezdomnymi.Przychodzi do mnie nad oczko i do kumpla obok.Jemu już szarpnoł 4 karasie u mnie połamał rośliny.Jakby była kotka którą miałem to był porządek z "sierściuchami".Ale to chyba ja go szarpne(500 zł to kosztuje jak ktoś ci udowodni :P ).

[ Dodano: 2006-07-05, 22:02 ]
Nie zrobie mu krzywdy
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-07-05, 21:17   

U mnie dzisiaj jeden kot się kąpał.Myślał głupek ,że upoluje sobie żabie udko na obiadzik :P ,bo nie smakuje mu wątróbka wołowa.
Tak się rozpędził za żabką ,że wpadł do wody.Żałowałam ,że nie mam przy sobie aparatu :hehe: ,tak sie wystraszył ,omija teraz oczko.Wiecie jak wyglądał jak wyszedł ,,jak mokry kot" woda ciurkiem z niego leciała.Prędko nie pójdzie nad wodę :)
 
 
 
Kr4x 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-10, 15:12   

Nie zgadzam sie z Wami. Gdy miałem ledwo żyjące ryby w kwaranntanie, przypatkiem zobaczyłem jak kot mojego sąsiada go wyciąga. Nie ma tekiej regóły że koty bezdomne tylko łapią ryby.
_________________
Stare oczko
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2006-09-24, 18:58   

Mam kocura i to na jego glowie jest zadbanie o porzadek jest bardzo terytorialny .Moje rybki jakos mu nie smakuja
_________________
http://barakuda.jalbum.net/Marian%20Sumera/
 
 
Manek 67 
Początkujący


Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 15
Wysłany: 2006-09-26, 10:18   

Ja mam oczko i sąsiadów którzy mieli koty, mieli bo koty poprostu przychodziły do mnie jak do jadłodajni, kiedy zniknęło mi 7 koi takich po 15-20cm wypowiedziałem im wojnę, zrobiłem płapkę, łapię je żywe potem do worka, do samochodu mała wycieczka, no może nie za mała, to już musi być ponad 10-15km, oczywiście w pobliżu zabudowań kotek odzyskuje wolność. Jeszcze się nie zdażyło aby któryś powrócił. Owszem mieszka niedaleko kotek który przychodzi, popatrzy i grzecznie odchodzi bardzo mnie to z początku drażniło że nie mogę go złapać ale potem zrozumiałem dlaczego, on nie przychodzi polować tylko popatrzeć. Pozostałe, szczególnie u jednej starszej pani, wieczorem wychodziły na polowanie, teraz ta osoba ma psa i dzieje się zupełnie to samo, rano pies wybiega i cała dzielnica jego, wieczorem wraca do domu.
 
 
Kr4x 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-09-26, 12:57   

Ja jak zobacze kota to wypuszczam psa 8) Ale na moje szczeście koty nie jedzą rybek :roll:
_________________
Stare oczko
 
 
Ala 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Maj 2006
Posty: 261
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2006-09-27, 09:13   

Mam trzy koty- jak karmię rybki to zawsze któryś mi towarzyszy. Przestępują z nogi na nogę, ale ryby nie giną to chyba ich nie próbują łowić. Czasem widzę, jak któreś kocisko leży nad oczkiem i wpatruje się w wodę. Zimą leżą tak przed akwarium. Widać też są miłośnikami oczek wodnych...
_________________
Pozdrawiam,
Ala
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny