wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: AurorA
2009-08-15, 15:13
JAK WYKONAC FILTR DO OCZKA
Autor Wiadomość
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-25, 17:59   JAK WYKONAC FILTR DO OCZKA

Pompa będzie najprawdopodobniej Aquael PFN2500, jaki będzie najlepszy pojemnik, myślałem o filtrowaniu przez żwir lub piasek (z piasku chyba zresygnuje bo zatwardza wode)????
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-25, 23:23   

andrzej napisał/a:
Zamiast beczki 50 ltr. proponował bym zakupic w markecie pojemnik na zaprawe murarską (są różnej pojemności max.90 ltr. takie z czarnego tworzywa) i wykonać w nim przegrodę, dzieląc na pół. W jednej połówce umieścisz np.maty kokosowe a w drugiej złoże biologiczne.


Boję się że taka kasta jest za elastyczna, ona wykonana jest z jakiegoś miekkiego materiału, gnie się na wszystkie strony.
Proponowal bym pojemniki na mięso, takie białe, są pełne, z pokrywami i klka takich pojemników moze być wykorzystane jako poszczególne komory.


Wymiary: szer 27,5, głębokość 49,5 i długość 59,5 cm, co daje ok 81 l pojemności

Myślałem nad tym już od kilku miesięcy. Jak stwierdziłem korzenie roślin przerastające mój filtr. Wiosna muszę go remontować i zastanawiałem sie, czy nie wykorzystać starego filtra jako obudowy dla tych pojemników, połączonych ze sobą za pomocą np. rur PVC, o średnicy 45 mm (to standard przy instalacji zlewozmywaka) w miejscach otworów na ręce, na szczytach tych pojemników. W moim przypadku schowane były by one poniżej gruntu w obudowie ceglanej starego filtra, pod klapą imitująca pomost nad wodą.
Jak zejdze śnieg, to dokładnie pomierzę wnętrze filtra i zorientuję się ile takich pojemników się tam zmieści. Notatki gdzieś mi wcięło i ie pamiętam dokładnie wymiarów. Wiem że ma 1,80 m długości i 5 takich pojemników powinno sie zmieścić stawiając jeden obok drugiego, 4 jako komory filtracyjne i 1 jako komora pompy.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-02-25, 23:56   

Paweł napisał/a:
Proponowal bym pojemniki na mięso, takie białe, są pełne, z pokrywami i klka takich pojemników moze być wykorzystane jako poszczególne komory.


A gdzie takie cudo można kupic, bo z kastrami nie ma problemu.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-26, 00:34   

Dwa swoje, w których sadziłem grzybienie, kupiłem trzy lata temu na Chełmskiej między Sielecką a Czerską. Był tak rok temu sklep z różnymi plasikowymi pojemnikami i akcesoriami.
Ile kosztuje, to żebyś mnie zabil nie pamiętam, ale podejrzewam że nie więcej jak 25 zł za sztukę.
Tę fotkę znalazłem w necie pod TYM adresem.

A są jeszcze inne, te kosztują w hurcie ok 19 zł


Wym. 60,0x40,0x32,4cm

Ten pojemnik znalazłem TUTAJ, nie wiem tylko czy maja do nich pokrywy, ale skoro one do mięsa to myślę ze powinny być.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-26, 09:38   

Tak ten pojemnik na mieso bedzie super, zrobie przegrode, w jednej czesci zwir, a w drugiej jeszcze nie wiem. Napiszcie co polecacie tylko w temacie jak wykonać filtr.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-26, 09:49   

Filtr będzie z pojemnika na mięso tak jak w tamtym temacie pisaliście, będzie przegroda, w jednej części będzie żwir, a w drugiej te rurki PVC na złoże bakteryjne i nie wiem co jeszcze. Co najbardziej polecacie???? Oczywiści z niego będzie wylot do aquela.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
andrzej 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 72
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2006-02-26, 12:37   

Witam
Przepusty z pojemnika do pojemnika można wykonać (ja tak zrobiłem, a mam ich 4 szt.) z dolnopłuka od kibla.W plastikowych dolnopłukach wylot wody do muszli WC uszczelniony jest specjalną nakrętką z uszczelką (ok. fi 50 ) przepust ten doskonale nadaje sie do filtra, wystarczy wyciąc odpowiedni otwór w naszym potencjalnym filtrze i skręcić, włożyć rurę i gotowe.Co do elastyczności pojemników murarskich, to istotnie ich górna część po napełnieniu wodą rozchyla się na zewnątrz, ale i na to znalazłem rozwiązanie - zamocowałem dwa paski blachy nierdzewnej szer. 2 cm w poprzek pojemnika (rodzaj spinaczy), które to wykorzystałem jako wsparcie pod pokrywy. Być może pojemniki na mięso również zdadzą egzamin, lecz ja nie miałem do nich dostępu. Pojemniki murarskie wykorzystac można również jako donice dla roslin wodnych.
Pozdrawiam. andrzej
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-16, 16:11   

Jacku, juz podjalem decyzje i bede chcial oprocz filtra ktory juz mam zrobic drugi, zakupie duzy plastikowy pojemnik , okolo 100 L lub wiecej w ksztalcie prostokata i zloza filtracyjne zrobie sam, pierwsza pojdzie mata kokosowa , potem zwir w duzej ilosci , karbowane rurki - cos jak biobale :P i zeolit.

Z mojej strony jeszcze takie pytanie, czy rurki karbowane ciac po prostu na 2-3 cm kawalki, czy moze rozdrabniac je jeszcze bardziej w sensie przeciecia ich na pol (wiadome jest ze bakterie musza miec powierzcheni do rozmnazania). Jakies pomysly z waszej strony?. Bedę w weekend w markecie i bede chcial zakupic ten pojemnik, jak tylko stworze filtr to od razu wrzuce kilka jego fotek.
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-16, 18:06   

Michał napisał/a:
Z mojej strony jeszcze takie pytanie, czy rurki karbowane ciac po prostu na 2-3 cm kawalki, czy moze rozdrabniac je jeszcze bardziej w sensie przeciecia ich na pol (wiadome jest ze bakterie musza miec powierzcheni do rozmnazania). Jakies pomysly z waszej strony?. Bedę w weekend w markecie i bede chcial zakupic ten pojemnik, jak tylko stworze filtr to od razu wrzuce kilka jego fotek.

U mnie w orginalnym filtrze są cięte co 2-3cm. Jak chcesz to jeszcze możesz dodać filtracje przez piasek.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-16, 18:13   

Oto on ! ! ! Nie jest super, ale zły też nie :wink:
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-03-17, 01:16   

Jak miałbym polecić filtr to polecam BIOklar 8.


2-komorowy filtr do oczka lub stawu o pojemności około 8 000 litrów.
- wykonany z laminatu poliestrowego o mocnej konstrukcji
- wejście: Ø 15/20/25 mm, wyjście: Ø75 mm
- zalecana wydajność pompy ok. 3 000 l/h
- wymiary: 80x65x65(H) cm
Materiały filtracyjne:
I Komora – szczotki filtracyjne
II Komora – substrat filtracyjny – porowata wypalana glinka w siatkach Aquarock
2 odstojniki z zaworami o średnicy ø 50 mm do łatwego usuwania nagromadzonych zanieczyszczeń i do czyszczenia filtra.

Lub większy BIOklar 15



3-komorowy filtr do stawu lub oczka o pojemności około 15000 litrów.
-wykonany z laminatu poliestrowego o mocnej konstrukcji
-wejście: Ø 15/20/25 mm, wyjście: Ø 75 mm
-zalecana wydajność pompy ok. 4 000 l
-wymiary: 120x65x65(H) cm
Materiały filtracyjne:
I Komora – szczotki filtracyjne
II Komora – włóknina filtracyjna lub mata japońska*
III Komora – substrat filtracyjny – porowata wypalana glinka w siatkach - Aquarock
Filtr zawiera 2 odstojniki z zaworami o średnicy ø 50 mm do łatwego usuwania nagromadzonych zanieczyszczeń i do czyszczenia filtra
BIOklary 15 do 120 dostępne są także w wersji grawitacyjnej gdzie woda ze stawu napływa grawitacyjnie i wypompowywana jest z ostatniej komory filtra.
*Wypełnienie II komory matą japońską zamiast włókniną - dopłata: BIOklar15 - 186,00zł brutto.

Pierwszy kosztuje 1.274,00 zł, a drugi 1.683,50 zł
A wypełnienie III kompory to nic innego jak ...keramzyt :)
Są to niewielkie urządzenia i w związku z tym łatwe do zamaskowania np w gruncie.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-17, 11:24   

http://gery.e-pasaz.pl/x_...5;29510001.html - Jacku taki filtr tylko w pustym miejscu ma lampe uv tutaj od przodu (plaskie miejsce).
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
Piotr 
Początkujący


Dołączył: 15 Lut 2006
Posty: 26
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2006-03-28, 16:36   

Mam pytanie, co myślicie o tym filtrze? http://www.filtrystawowe.republika.pl/ Piotr
 
 
rispetto 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 77
Skąd: Okolice Gdańska
Wysłany: 2006-03-30, 08:06   

Piotr napisał/a:
Ceny to ja nie znam. Z mojego filtra nie byłem w zeszłym roku zadowolony. Jestem w trakcie przebudowy całego systemy filtrującego. Nie chcę testować na sobie filtrów i kolejnego sezonu stracić. Uczestnicząc w tym forum, w którym jest takie bogactwo wiedzy i Waszego doświadczenia, zapytuję o Wasze zdanie. Piotr

Ja również mam pytanie do doświadczonych posiadaczy oczek co sądzą o tych filtrach, bo zdjęcia robią wrażenie, ale wiadomo co to jest marketing :wink:
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-30, 16:32   

sam filtr nic tez nie da, mam mala forme, okolo 150 l , takie niby "cos", i sa tam praktycznie same grazele + troche narybku i okolo 10 byczkow (bez jakiejkolwiek filtracji z mojej strony), zauwazylem ze nie ingerujac w zycie "mini" oczka , i pozwalajac swobodnie rosnac roslinom udalo mi sie pomimo upalow utrzymac w nim rownowage biologiczna i nie bylo zielonej metnej wody. A filtr do ktorego podaliscie link mozna wykonac samemu, jest tam opatentowany natleniacz wody z "wiatraka" (na stronie sa zamazane niektore elementy filtra) aby ich nie skopiowac, ale nie lamiac prawa mozna zrobic taki filtr po swojemu i bedzie spelnial taka sama role i za duzo nizsza cene. Nie myslcie ze majac filtr i lampe uv bedziecie mieli krysztalowe oczko.

Ja znalazlem strone na ktorej sa pelne zdjecia tego filtra :>. Bede chcial cos podobnego zrobic , oczywiscie nie lamiac prawa. Ostatnio sprawdzilem cos podobnego w akwarium, wstawilem kilka roslinek, w tym okolo 5 zgnilych i po kilku dniach zrobil sie maksymalny , tu przepraszam za wyrazenie "syf", wrzucilem duza kostke napowietrzacza , zeby natlenic wode i wyklarowala sie bardzo ladnie a wiec musi cos byc w natlenieniu wody + obsada roslin + odpowiednie zarybienie i dbanie o oczko. Co do zdjec to pokazalbym, moje oczko po podmianie wody i potem w upalach 35 stopni w sloncu gdzie 2 pompy chodza a woda i tak zmienia delikatnie kolor na zielony...marketing...
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny