wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerobienie murowanego basenu na oczko wodne
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-08-09, 20:08   

sebastianrost napisał/a:
Sory... ale biedne te ryby bez roślinek a takie ładne...


przy takich kojakach nie utrzymasz roślinek, chyba żeby cześć zbiornika odgrodzić siatką
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Marineira 
Początkujący


Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-08-31, 09:40   basen jako oczko

Najlepiej do basenu dołożyć strefe bagienną jako osobą część. Albo otaczasz cały basen mniejszym zbiornikiem, np wyłożonym folią, albo np z jednej stony dokłladasz strefe bagienne. Mozliwosci jest wiele. Jezeli chcesz w takim zbiorniku miec rózwnowage biologiczna bez techniki, strefa bagienna powinna miec min70% CALEJ powierzchni zbiornika. Jak dołozysz pompy i wymusisz obieg wody mozesz miec duzo mniej.
Zalezy co chcesz zrobic z tego basenu.
Mozesz zrobić staw kąpielowy.
Przyklady jak moze to wygladac masz na
http://www.biotop-natural...rie_privat.html
Wiecej info na http://www.stawy-kapielowe.com.pl/pdf/stawy.pdf
 
 
marekapn 
Uczestnik


Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 58
Wysłany: 2009-11-02, 11:10   

Tak czytam co piszecie i trochę się nie zgodzę z tymi żółwiami, mam w oczku (4tyś litrów) 2 żołwie czerwonolice i nie zauważyłem zby zanieczyszczały wodę.
 
 
momo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 154
Skąd: Czarna Białostocka
Wysłany: 2009-11-02, 19:24   

czy ten basen trzyma wodę bo na zdięciach nie widzę żeby jakoś specjalnie był izolowany
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-07, 15:16   

Moim zdaniem to całkiem proste, aby z takiego basenu zrobić oczko nawet ze strefą błotną. Kształt wcale nie przeszkadza i mozna się pokusić na stwierdzenie, ze jest taki no "modernistyczny".
Co ja bym zrobiła aby uzyskać strefy w takim basenie? Otóż: na początek oczywiście spuścić wodę z basenu i porządnie wyczyścić ;) . Następny krok wyznaczyć miejsce gdzie chciałbyś miec rośliny. Przy tym kształcie możesz to zrobic zarówno pod linijkę jak również dowolnie nieregularnie. Krok następny zdobycie dużych polnych kamieni i wyłożenie ich wg ustalonego kształtu. Krok następny wysypanie w tej części basenu warstwy mieszanki ziemi i gliny, do górnego poziomu kamieni. Następna warstwa kamieni i tak dalej i tak dalej. Można by było ziemię wyizolować agrowłókniną, aby podczas pierwszego zalewania wodą nie wypłukać jej całej do drugiej części basenu. W ten sposób mógłbyś uzyskać kilka stref głębokości i sadzić rośliny bezpośrednio do gleby. Można by tą strefę wysypać grubym żwirem. Oczywiście możnaby również całość zrobić z kamienia bez użycia ziemi, ale musiałbys mieć dużo tego towaru i rosliny uprawiać w samej wodzie, albo w doniczkach.
To taki mój pomysł, a czy do zaakceptowania sam oceń :)
Pozdrawiam
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
Wachu 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Przeworsk
Wysłany: 2009-11-07, 17:28   

Wg. mnie wystarczy tylko odczyścić i obsadzić roślinami dookoła. Nie jeden chciały taki zbiornik. W gazetach o oczkach wodnych co raz częściej spotykam się z takimi kształtami, oraz oczkami wykonanymi z cegieł.

Van napisał/a:
Kształt wcale nie przeszkadza i mozna się pokusić na stwierdzenie, ze jest taki no "modernistyczny".
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-07, 18:10   

No i tak te żółwie po głowie mi chodzą. Jeśli chcesz basenik dla żółwi i przy okazji żeby ładnie było to nie bawić się w obsadzanie wielką ilością roślin tylko zrobić przegrodę z przezroczystej pleksy (można kupić na wymiar) nawiercić w niej otwory, żeby woda się mieszała i w jednej części trzymać żółwie a w drugiej lilie wodne. Dodaj sobie do tego ciekawe oświetlenie, kaskadę w nowoczesnym stylu i zbiorniczek jak marzenie. :)
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-11-07, 20:41   

Po miesiącu pleksa pewnie już będzie matowa :hehe: A podczas wiercenia lubi pękać. Lepsza będzie, sztywna metalowa siateczka z małymi oczkami. I najlepiej zamontować ją w jakiejś drewniane rameczce.
 
 
Vanka 
Przyjaciel forum



Pomogła: 85 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 2044
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-11-09, 21:34   

melek napisał/a:
Po miesiącu pleksa pewnie już będzie matowa


Zapewne, może nie tyle matowa ile porośnięta glonami. Gruba pleksa i dobre wiertło i nic Ci nie pęka - nie wiem skąd takie obserwacje, ale domyślam się, że z doświadczenia - coś widać źle robiłeś, bo pleksa jest raczej wdzięcznym materiałem do obróbki mechanicznej. A co do utrzymania przeźroczystości to trzeba by było zapytać Taran czy jej by to przeszkadzało. Nie widzę w tym nic śmiesznego, ale być może jest to śmieszne ;)
_________________
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3444
Bądźcie pozdrowieni :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-11-09, 21:44   

Melek ma racje , plexi to kiepski pomysł. Siatka na pewno o wiele lepsza.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-11-09, 21:46   

Jest ;) Ja wierciłem pleksę 3mm, w zimnie. Na zewnątrz było z -5* w garażu trochę cieplej, pleksa była sztywna więc może dlatego lub zbyt mocno przydusiłem tępym wiertłem.
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 301
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-01-21, 17:18   Basen murowany

Witaj ! Temat mnie interesuje bo też mam oczko murowane .Ostatni post jest z września, napisz co dalej z oczkiem.
Pozdrawiam ! Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny