wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompa 12V
Autor Wiadomość
Marix 
Początkujący


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 26
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-08-25, 12:12   Pompa 12V

Witam.

Chciałem zapytać o pompy zasilane napięciem 12V.
Moja kaskada/wodospadzik nie będzie wielkich rozmiarów, chodzi o to, żeby był mały strumyczek. Zakładając, że kaskada nie będzie mieć większej wysokości niż powiedzmy metr i będzie bardzo krótka (zatem wąż tez bedzie krótki) to może styknie taka pompa

https://sklep.aquael.pl/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10001&storeId=10001&productId=21551&langId=1000&parent_category_rn=10780

Aquael PF-2 12V ?

to zdajsie odpowiednik pompy pfn 1500, czyli rozumiem wydajność 1500?
Szkoda, ze podstawowej informacji nie ma nawet na stronie producenta..


Nigdzie indziej w necie nie widze tej pompy.

Czy pompa o takiej wydajności jest w stanie wywołać jakikolwiek sensowny obieg w kaskadzie?

Chodzi tylko o to, zeby płynęła woda....
Efekty dźwiękowe sobie zrobie poprzed zlewanie wody na kamienie.


Jesli pompa do moich celow jest za słaba, to skłonny jestem zrobić kaskade malutką, z bardzo niskiej wysokości.


Czy można w ogóle kupić pompy na 12V o większej wydajności?

Znalazlem jeszcze PF-3 wydajność prawdopodobnie 2000.
Może taka bedzie juz ok?

https://sklep.aquael.pl/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10001&storeId=10001&productId=21553&langId=1000&parent_category_rn=10780
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-25, 16:07   

Cześć
ja mam taką 30 W. tej firmy, nie pamiętam oznaczenia. 12 v. Daje całkiem nieźle, u mnie długi wąż, jest też odnoga do mini oczka. Gdzieś w galeryjce mojej jest fota jak leci główny strumień. Nie ważne ile wolt (to kwestia bezpieczeństwa) ważne inne parametry (te są niezależne od napięcia, jak ile i jak wysoko podnosi), a o tych możesz przeczytać na forum (tzn. co do jakiej kaskady jest potrzebne).
:piwko: Bajbas
 
 
Marix 
Początkujący


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 26
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-08-25, 20:57   

Wiem, napięcie potrzebuje takie bo mam dwużyłową instalacje na działce i nie moge w żaden sposób elektrycznie zabezpieczyć oczka.

Skoro daje to ok ;-)

kupie tą najmocniejszą 2000 l/h
Najpierw poeksperymentuje z węzem na sucho, a potem dobiore kaskade.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-08-25, 22:17   

Marix napisał/a:
Szkoda, ze podstawowej informacji nie ma nawet na stronie producenta..
Jak dla mnie bezsensu :-o produkować pompę i nie podać trzech najważniejszych informacji : wydajności, wysokości podnoszenia i poboru prądu :???: Jak sie tym nie chwalą to jest duże prawdopodobieństwo że do niczego się nie nadaje :dupa:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-08-26, 02:39   

Pompy z serii PF to było poprzedniczki obecnej serii PFN - mam jeszcze gdzieś taką, ale one były na 220 v.

Wiec może to jakiś nowy eksperyment, albo seria testowa- zwróćcie uwagę na napis- końcówka serii.
Te pompy nie były wcale wprowadzone do sprzedaży i nie istnieją w żadnych katalogach - może się pojawia a może to niewypał i chcą się pozbyć.
Reasumując ja bym nie ryzykował.

Moim zdaniem do malutkiej kaskady (znacznie poniżej metra)wystarczy pfn 1500
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-26, 10:55   

JAREK G napisał/a:
do niczego się nie nadaje

nie masz racji. U mnie chodzi już czwarty rok i zero problemów (odpukać). Przez jakiś czas nie można nic na 12 v było kupić. MOże po prostu maja jakiś bałagan i nie zamieścili na stronie. Ja mam bodajże 2500. Myślę, że dane o wydajności będą podobne do pompy 220 v przynajmniej tak było jak porównywałem swoją 2500 na 12 v z 2500 na 220 v

A ja bym pisał do producenta. Najprostsza sprawa. Wielokrotnie mi odpowiadano. Kto pyta nie błądzi.
:piwko: Bajbas
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-08-26, 12:39   

Bajbas napisał/a:
JAREK G napisał/a:
do niczego się nie nadaje

nie masz racji. U mnie chodzi już czwarty rok i zero problemów (odpukać).


Jak możesz porównywać zupełnie inną pompę.
U mnie mikrofalówka działa już 17 lat co nie oznacza że ta pompa też tyle pociągnie ;) .
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Marix 
Początkujący


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 26
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-08-26, 13:13   

W takim razie moge kupić PF2 (1500)
Tylko gdzie?

W necie z trudem, a w sklepach?
Wiecie moze gdzie kupie w promieniu 60 km od Bielska-Białej?
 
 
szopen 
Hobbysta



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 401
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-08-26, 21:55   

A ja Ci radzę jednak przerobić instalację elektryczną, po czym znikną Ci wszystkie problemy z bezpieczeństwem. Przecież pompa na 12 Volt to nie wszystko przy oczku.

Pozdrawiam Antoni !!
_________________
ANTERMOSZOP
 
 
Marix 
Początkujący


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 26
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-08-26, 22:15   

Nie podejme sie grzebania przy instalacji własnoręcznie, a elektryk to kasa.
Poza tym więcej urządzeń nie użyje, bo żadna pompa, lampa uv nie będzie tam chodzić na okrągło, a tylko co 2-3 dzien po kilka godzin

dlatego jedyne co elektryczne to bedzie pompa do kaskady.
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-08-26, 22:23   

Marix napisał/a:
Nie podejme sie grzebania przy instalacji własnoręcznie, a elektryk to kasa.
Poza tym więcej urządzeń nie użyje, bo żadna pompa, lampa uv nie będzie tam chodzić na okrągło, a tylko co 2-3 dzien po kilka godzin

dlatego jedyne co elektryczne to bedzie pompa do kaskady.




A co zrobisz zimą jak przyjdą mrozy,bedzie potrzebne napowietrzanie a tu kicha brak voltów i rybki szlak trafił
_________________
http://picasaweb.google.c...rost/OczkoNoca#

Pozdrawiam Sebastian
Ostatnio zmieniony przez sebastianrost 2009-08-26, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
szopen 
Hobbysta



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 401
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-08-26, 22:30   

Marix, nie mów hop, jak zaczniesz, to i tak będziesz dokładał. A "grzebanie" w instalacji to nic trudnego, zapytaj Castlemana.

Pozdrawiam Antoni !!
_________________
ANTERMOSZOP
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-08-26, 23:41   

Jak też tak myślę , kiedyś może zechcesz dać jakąś lampkę by kaskadę ładnie podświetlić czy coś w tym stylu więc lepiej od razu się przygotować i zrobić porządnie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-27, 08:33   

AurorA napisał/a:
ak możesz porównywać zupełnie inną pompę.
U mnie mikrofalówka działa już 17 lat co nie oznacza że ta pompa też tyle pociągnie

Arek solisz.
1. jako jeden z nielicznych mam pompę na 12 V
2. mam pompę tej samej firmy
3. mam pompę tej samej serii tylko ciut mocniejszą PF3

dlatego uważam, że spokojnie mogę się powiedzieć (mimo, że nie mam mikrofalówki) czy i jak chodzi, a chodzi dobrze. A końcówka serii wynika z faktu, że tych pomp ludzie nie kupują. Ja mam różnicowo-prądowy, a mimo to chciałem mieć bezpieczną pompkę (ja wchodzę do tej wody). Napowietrzacz czy inne szpeje dają już inne zagrożenie.

Co do pytania gdzie kupić, to Marix przecież masz sklep firmowy (sam tam pompkę wypatrzyłeś), możesz kupić przez internet, masz tam też listę dystrybutorów. W czym problem?

PF3/12 V też dłuższy czas nie było w sprzedaży. Ale ja jestem tak zadowolony z niej, że sobie kupie kolejną już na zapas. By jak mi padnie, nie szukać pompki 12 V, których nikt inny nie robi (a przynajmniej nie robił, było tak dłuższy czas - a może źle szukałem).
:piwko: Bajbas
 
 
Marix 
Początkujący


Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 26
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-08-27, 10:26   

Cytat:
A co zrobisz zimą jak przyjdą mrozy,bedzie potrzebne napowietrzanie a tu kicha brak voltów i rybki szlak trafił


To jedyny problem, ale póki co nie zamierzam zimować rybek, w ogóle nie zamierzam ich teraz wpuszczać. Tymbardziej, że odradzono mi taką konieczność ostatnio na tymże forum.


Cytat:
Jak też tak myślę , kiedyś może zechcesz dać jakąś lampkę by kaskadę ładnie podświetlić czy coś w tym stylu więc lepiej od razu się przygotować i zrobić porządnie.


Weźcie pod uwage o czym mówimy. O oczku, którego wielkość lustra wody ma niecałe 120x niecałe 180

Nie właduje w nie 1000 zł.




Cytat:
Arek solisz.
1. jako jeden z nielicznych mam pompę na 12 V
2. mam pompę tej samej firmy
3. mam pompę tej samej serii tylko ciut mocniejszą PF3

dlatego uważam, że spokojnie mogę się powiedzieć (mimo, że nie mam mikrofalówki) czy i jak chodzi, a chodzi dobrze. A końcówka serii wynika z faktu, że tych pomp ludzie nie kupują. Ja mam różnicowo-prądowy, a mimo to chciałem mieć bezpieczną pompkę (ja wchodzę do tej wody). Napowietrzacz czy inne szpeje dają już inne zagrożenie.

Co do pytania gdzie kupić, to Marix przecież masz sklep firmowy (sam tam pompkę wypatrzyłeś), możesz kupić przez internet, masz tam też listę dystrybutorów. W czym problem?

PF3/12 V też dłuższy czas nie było w sprzedaży. Ale ja jestem tak zadowolony z niej, że sobie kupie kolejną już na zapas. By jak mi padnie, nie szukać pompki 12 V, których nikt inny nie robi (a przynajmniej nie robił, było tak dłuższy czas - a może źle szukałem).
:piwko: Bajbas


bajbas mam do Ciebie pytanie w sprawie tych pompek, bo via PW z szopenem mamy pewne wątpliwości.

Czy to jest po prostu tak, ze na drugim końcu tego 10metrowego kabla jest zwykły zasilacz, który sie bezpośrednio daje do kontaktu?

Napisz jeszcze prosze do czego używasz tej PF2, w jakich pracuje warunkach, na co i jak tłoczy i jaki efekt.


Co do zakuputo faktycnzie zostaje zamówić ze strony producenta
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny