wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
PH czemu wysokie, czemu niskie??
Autor Wiadomość
Ratownik007 
Początkujący



Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 26
Skąd: Tczew
Wysłany: 2009-08-22, 22:17   PH czemu wysokie, czemu niskie??

Nurtuje mnie pytanie co daje PH w naszym oczku?? Wiem że prawdopodobnie niskie PH sprzyja zwalczeniu glonów i utrzymaniu czytsej, krystalicznej wody. Ale czy w takim razie PH neutralne 7-7,5 lub wyzsze jest niekorzystne?? Czy może wyzsze PH i woda bardziej zasadowa także ma jakies plusy?? Proszę o pomoc gdyż ja mam wode czystą, a PH mam ok. 8 . Co to znaczy, czy to dobrze czy zle? Czy powinienem obizyc PH?
 
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-08-22, 22:27   Re: PH czemu wysokie, czemu niskie??

Ratownik007 napisał/a:
Nurtuje mnie pytanie co daje PH w naszym oczku?? Wiem że prawdopodobnie niskie PH sprzyja zwalczeniu glonów i utrzymaniu czytsej, krystalicznej wody. Ale czy w takim razie PH neutralne 7-7,5 lub wyzsze jest niekorzystne?? Czy może wyzsze PH i woda bardziej zasadowa także ma jakies plusy?? Proszę o pomoc gdyż ja mam wode czystą, a PH mam ok. 8 . Co to znaczy, czy to dobrze czy zle? Czy powinienem obizyc PH?



:-D Masz cały temat na temat parametrów wody parametry

Poczytaj czałe forum a wiele sie dowiesz
_________________
http://picasaweb.google.c...rost/OczkoNoca#

Pozdrawiam Sebastian
 
 
 
Ratownik007 
Początkujący



Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 26
Skąd: Tczew
Wysłany: 2009-08-22, 22:45   

Czytałem czytałem. I nadal pytam czy coś jest nie tak jeżeli w oczku jest wszystko ok. a ph mam ok 8??? Czy test może wadliwy, czy zle wykonuje badania? Czy samo PH jest wykładnikiem tego , że mamy w oczku równowage biologiczna czy nie? Bo jak ma tak jak inni forumowicze ( bez urazy) przejmowac się skokiem Ph o 0,5 stopnia bo na forum pisza , że ma byc kwasnie to chaiłbym wiedzieć dlaczego?? KWasne ma być, żeby nie było zielono to wiem. A jak Ph jest 8 a nie jest zielono to czy jest ok, czy i tak trzeba obizyc?
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-08-22, 23:14   

To bardzo złożony temat i trudno to objaśnić w kilku zdaniach. Na pH duży wpływ ma skład chemiczny wody, jej twardość i twardość węglanowa (czyli tzw bufor bezpieczeństwa). Generalnie pH poniżej 8 jest dużo korzystniejsze ze względu na amoniak który przy wodzie zasadowej jest silnie toksyczny.

Co do pomiarów pH to zrób testy w rożnych porach dnia:
z samego rana gdy tylko wychodzi słońce i po południu (szczególnie w słoneczny dzień)
spróbuj też zrobić pomiary w miejscach mocno zarośniętych przez rośliny (np w kępie rogatka) i w miejscach wolnych od nich - różnice mogą być bardzo wysokie. Jest to spowodowane fotysyntezą. Rośliny potrzebują do jej przeprowadzenia dwutlenku węgla, przy czym rośliny podwodne jak wspomniany rogatek nie maja dostępu po atmosfery wiec biorą go z kwasu węglowego H2CO3 - co odkwasza wodę. Gdy brakuje kwasu węglowego wiele gatunków roślin podwodnych potrafi wykorzystywać inne minerały i pozyskuje CO2 z węglanu wapnia co ma wpływ na parametry wody. Rośliny przy słońcu produkują tlen a pobierają dwutlenek węgla, zaś nocą jest odwrotnie stad różnice miedzy rankiem a popołudniem.

Ratownik007 napisał/a:
KWasne ma być, żeby nie było zielono to wiem. A jak Ph jest 8 a nie jest zielono to czy jest ok, czy i tak trzeba obizyc?


jak jest wszystko OK to nic nie kombinuj
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny