wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zewnętrzna pompa
Autor Wiadomość
=MaLuTkI= 
Nowy


Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-06-29, 15:08   zewnętrzna pompa

Witam
jest to moje pierwsze oczko i nie za bardzo jestem obeznany w rozwiązaniach technicznych.

Czy mółgby mi ktoś pokazać która pompa na all.egro może działać bedąc poza oczkiem ? Szukam takiej ponieważ jeśli włożę pompę normalnie do oczka to szybko ona mi zniknie (złodzieje).
 
 
lepi 
Bywalec



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-06-29, 15:20   Re: zewnętrzna pompa

=MaLuTkI= napisał/a:
Witam
jest to moje pierwsze oczko i nie za bardzo jestem obeznany w rozwiązaniach technicznych.

Czy mółgby mi ktoś pokazać która pompa na all.egro może działać bedąc poza oczkiem ? Szukam takiej ponieważ jeśli włożę pompę normalnie do oczka to szybko ona mi zniknie (złodzieje).


Wiele pomp posiada gwitnowany wlot (widoczny dopiero po zdjęciu obudowy pompy), na który możesz założyć króciec do węża.

Jedna uwaga - w 99% jak nie więcej, to nie są pompy ssące, a więc sama pompa umieszczona poza zbiornikiem musi być cały czas poniżej poziomu lustra wody w oczku.

Co do konkretów, to może nie na alle..., ale na miejscu ;) w sklepie masz np. PFN-y... z całą pewnością dobierzesz sobie coś do Twojego oczka (choć jak dobrze kojarzę to jest malusie)...

lepi
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-06-29, 15:33   

Daj jakies fotki oczka bedzie łatwiej Tobie pomóc pompe można przymocowac do jakiegos cieżkiego postumentu i ukryć w oczku ten temat był niedawno omawiany na forum
_________________
http://picasaweb.google.c...rost/OczkoNoca#

Pozdrawiam Sebastian
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-07-01, 01:09   

lepi napisał/a:
w sklepie masz np. PFN-y... z całą pewnością dobierzesz sobie coś do Twojego oczka (choć jak dobrze kojarzę to jest malusie)...


pfn-y mają tez duże wydajności a te od 15 000 do 25000 l/h mogą być używane na zewnątrz na sucho (ssące)
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
kofcio 
Początkujący


Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 18
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-07-01, 14:47   

Witam,

Mam podobny problem/zagadnienie, tj. nie chciałbym każdorazowo opuszczając działkę zanurzać się, kombinować z przewodami, aby wyciągnąć pompe przed złodzijaszkami.

Aurora, czy nie masz jakiś bardziej ekonomicznej alternatywy w stosunku do zaproponowanych pomp zewnetrznych/ssących ?

AurorA napisał/a:
pfn-y mają tez duże wydajności a te od 15 000 do 25000 l/h mogą być używane na zewnątrz na sucho (ssące)


Wspomiane mają przedaną wydajność no i kosztownośc prądu (>320W)...

PS. Sebastian, a mógłbyś podrzucić linka z tym tematem zabezpieczeń przed złodziejaszkami, bo nie mogę zamierzyć....?
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2009-07-01, 15:02   

Zastanawiam się czy takie coś mogło by działać:

Zbiornik po lewej ,służył by na komorę pompy. Do węża trzeba by nalać wody. Kiedy pompa została by uruchomiona ,woda z węża by za sobą ssała wodę z oczka ,no i wiadomo co dalej :)

Ale niech się wypowiedzą jeszcze Ci co znają się na pompach bo teoria to nie wszystko ;)
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2009-07-01, 15:10   

Moim zdaniem zadziała.
 
 
lepi 
Bywalec



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-07-01, 19:14   

Pawlak napisał/a:
Zastanawiam się czy takie coś mogło by działać:


Cześć!

Będzie działało, ale:

Połączenie węża doprowadzającego wodę do pompy z samą pompą jest szczelne.
W takim układzie, jak przedstawiłeś na rysunku, nie ma potrzeby (ani sensu) zalewać komory pompy - ważne jest jej umiejscowienie - conajmniej 20 cm poniżej lustra wody.

Tak jak napisałeś - ważne, żeby przed włączeniem pompy do węża nalać wody i pozbyć się z pompy powietrza.

Jeśli ten warunek będzie spełniony oraz wąż idący z oczka do komory pompy nie będzie szedł więcej, niż 20 cm nad lustrem wody - będzie ok.

lepi
PS. Te 20 cm to z moich prób (próby z Heissner AquaCraft 11000), może innym wyszło inaczej...
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-07-03, 10:45   

kofcio napisał/a:
Witam,


PS. Sebastian, a mógłbyś podrzucić linka z tym tematem zabezpieczeń przed złodziejaszkami, bo nie mogę zamierzyć....?




Oto link z podobnego tematu pozdr
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=3327
_________________
http://picasaweb.google.c...rost/OczkoNoca#

Pozdrawiam Sebastian
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny