wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przechowalnia
Autor Wiadomość
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
  Wysłany: 2006-08-29, 20:06   Przechowalnia

zaczełem wykopki wrzesień się zbliża :P ,a tak na poważnie robię coś w rodzaju przechowalni dla roślin tylko nie wiem czy mi coś z tego wyjdzie mój problem jest taki że nie wiem czy mam to łączyć z oczkiem i w jaki sposób bo jest to wykopane osobno , mam zamiar tam zimować żabiściek,rogatka,zebym nie musiał jeżdzić po nich ,myślałem o połączeniu tak jak w filtrach starego typu do akwa zewnetrznych, ale bez pompki to chyba mi nic nie da (martwa woda )resztę obsadze roślinami i zastanawiam się właśnie czy bez pompki i napowietrzania bedzie cos z tego, dołek wykopałem na 90 cm reszta to mini półki bo miejsca nie ma ,pogoda popsuła plany na dziś :evil: leje od południa
fotki robiłe dopiero tak że może nie wyrazne lampa się odezwała :P

[ Dodano: 2006-08-29, 20:09 ]
jak widać na pierwszej fotce wychodzą korzenie z iglaków co mam z tym zrobić czy nie przebiją foli za jakiś czas
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-08-29, 21:04   

Rogatek przezimuje CI w oczku, a żabiściek można pączki w słoiku, w piwnicy.

Do "przechowalni" nie potrzebne żadne pomki, toż w naturze te gatunki zimują bez napowietrzania.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-08-30, 07:47   

no może nie dokońca się dobrze wyraziłem myślałem zeby także może po tarle narybek tam trzymać no i boje się też czy nie bedzie zakwitu wody i czy komary nie będą miały rozmnażalni jak woda będzie stała może ktoś poradzi w jaki sposób to razem połączyć może jakimiś rurkami chyba ze nie ma potrzeby czekam na pomysły
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-08-31, 19:54   

A jaką masz wydajność pompy ?
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-08-31, 23:01   

Ernest napisał/a:
A jaką masz wydajność pompy ?


3,5 tyś litrów i 7 tyś litrów ale chodzi ta mniejsza,koszty duże z ta większą :P
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-09-01, 04:56   

No i wystarczy wydajność 3,5 litrów.Na zdjęciach widać żę został Tobie nadmiar folii z oczka.Można by było wykorzystać tą folie i zrobić przelew do "przechowalni".Pompe z oczka dać do przechowalni.Z przechowalni woda na filtr,z filtra do oczka i przelewem do przechowalni.I jak dojdzie do takiego rozwiązania to czeba ustawić przelew do wydajności pompy.Czyli ile wody zabierzesz z przechowalni to tyle samo musi przelewem wrócić.W przechowalni może być troszke mniejszy poziom wody co da Tobie możliwość nie klejenia obydwóch folii.
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2006-09-01, 10:03   

o tym to ja juz tez myślałem ale
1.odalając w tej chwili pompe od filtra nastepna strata cisnienia na weżach a i tak mam duza
2.dając duża pompę ,za duże koszty jak dla mnie :cry:
3.martwi mnie właśnie to rozwiązanie z tym przelewm i nie klejenia foli, przelew wiem jak zrobić tylko wlaśnie to dobranie odpowiedniego przepływu wody zeby stan był mniejszy w przechowalni ale ztym to jeszcze mozna będzie pokombinować
Muszę pomyśleć nad przeniesieniem filtra w inne miejsce (bliżej pompy) i wkopanie go w ziemię jak narazie to to zostawię naddatki foli tak żebu można w przyszłości coś zrobić, a zachwile zabieram sie za przechowalnie :P pogoda się zrobiła można zacząć pracę 2 dni straty było dzieki :piwko:

[ Dodano: 2006-09-07, 13:05 ]
przechowalnia ukończona ale jak zwykle to troszkę spaprałem robote kosztem pólki na rośliny nie mam jak założyć foli kamieniami ale coś na to jeszcze poradze
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny