wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
w doniczce czy bez
Autor Wiadomość
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-05-06, 08:44   

DJM napisał/a:
Strefę bagienną mam oddzieloną małym wałkiem. Jeśli na dół dam ziemię, a na wierzch żwirek to źle chyba nie powinno być. Bezpośredniego kontaktu samej ziemi z wodą nie powinno być.


Ziemi nie dawaj jest nie potrzebna , u mnie rosną rośliny tylko przygniecione kamieniami lub miedzy kamieniami.
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
KarolVIII 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 193
Skąd: Kraków/Brzezie
Wysłany: 2009-05-06, 10:56   

To prawda, ziemia jest zbędna u mnie rośliny same się rozsiały na najpłytszej półce wśród samego żwiru bez odrobiny ziemi. A jeśli miałbyś oberwanie chmury to by Ci tę ziemię jeszcze wymyło :?
_________________
Pozdrawiam Karol.
 
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2009-06-03, 23:04   

samuraj napisał/a:
DJM napisał/a:
Strefę bagienną mam oddzieloną małym wałkiem. Jeśli na dół dam ziemię, a na wierzch żwirek to źle chyba nie powinno być. Bezpośredniego kontaktu samej ziemi z wodą nie powinno być.


Ziemi nie dawaj jest nie potrzebna , u mnie rosną rośliny tylko przygniecione kamieniami lub miedzy kamieniami.

Cześć Chłopaki !!
ja tez tak robię (jak znawcy doradzają) . Trochę gliny to tylko lilie mają, reszta w podziruawione korytka po kiwi, stare durszlaki , na to samonośka czarna dla estetyki , w srodek kamienie i ch lust !!! A teraz się pochwalę :yahoo: , po dzisiejszych łowach nad strumieniem (na skraju miasta) właśnie skończyłam sadzić w taki sposób - 22 kosaćce , mietę wodną ( ze 20 sadzonek z kłączami), i tatarak też b.dużo. Że tatarak i że mieta to się ziorientowałam bo pachniało ,że szok !!!!! Bo na wygląd to ja jeszcze znawca nie jestem. Piękna ta polana z tym wszystkim, zostało tego - cały łan !!!! Jakby ktos bardzo potrzebował to mogę pokazać, ZApraszam do Słupska !!!!!!!!!! :piwko:
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-04, 01:10   

Z miętą uważaj, jak się porozłazi to jest nie do opanowania, ja ze swoją walczę od kilku lat, i ciągle gdzieś odrasta.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2009-06-04, 07:53   

Pawel Woynowski napisał/a:
Z miętą uważaj, jak się porozłazi to jest nie do opanowania, ja ze swoją walczę od kilku lat, i ciągle gdzieś odrasta.


Dzięki za uwagę PAweł, własnie to przeczytałam o tej mięcie. A czy ona ma duze własciwosci oczyszczajace? czy natleniające ? Bo moze nie ma sie co podniecać ładnymi listkami i zapachem i dac sobie z nia spokój?
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-06-04, 08:28   

ewa535 napisał/a:
A czy ona ma duze własciwosci oczyszczajace? czy natleniające ? Bo moze nie ma sie co podniecać ładnymi listkami i zapachem i dac sobie z nia spokój?


Ewo według mnie mięta także powinna być w oczku , nie odpuszczaj sobie jej.Co z tego że np.kosaćce dobrze "czyszczą " wodę , wcale nie znaczy że w oczku powinny być tylko te rośliny.Już kilka razy pisałem tutaj na forum że dla mnie jakaś roślina jest ładna , dobrze komponuje się z innymi a dla kogo innego ta roślina to zwykły chwast i tutaj zawsze podaje przykład szczawiu lancetowatego :) .Jest to naprawde bardzo pospolita roślina w naturze ale u mnie w oczku rośnie jeden egzemplarz i bardzo mi sie podoba i wcale nie ma właściwości oczyszczających --poprostu jest i już :) Więc sadź tą miętę , w końcu nasze oczka to nie hektary wody i każdą zbyt ekspansywną roślinę da się utzymać w ryzach
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2009-06-04, 15:01   

Mięta wodna jest jedną z moich ulubionych roślin ;) I na pewno warto ją mieć.
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-04, 19:58   

ewa535 napisał/a:
Dzięki za uwagę PAweł, własnie to przeczytałam o tej mięcie. A czy ona ma duze własciwosci oczyszczajace? czy natleniające ? Bo moze nie ma sie co podniecać ładnymi listkami i zapachem i dac sobie z nia spokój?


Jest to roślina ekspansywna, szybko rosnąca, czyli potrzebuje dużo składników pokarmowych aby budować swoje tkanki.

Wniosek jest z tego chyba tylko jeden :-D

Zresztą co to za gadanie, czy jakaś roślina jest oczyszczająca, a inna nie. Można powiedzieć, ze wszystkie są czyścicielami, tylko jednie więcej inne mniej. Przecież roślina rosnąc pobiera składniki pokarmowe z wody, czyli oczyszcza ją.

Należy też pamiętać, ze latem rośliny oczyszczają, ale jesienią obumierając zwracają do wody to co zabrały podczas wegetacji, czyli brudzi. Należy wybierać martwe części rośli. Z tymi co rosną blisko brzegu nie ma problemu, ale rośliny podwodne są nie do wyłowienia.

Podsumowując, rośliny pod wszelką postacią czyszczą wodę, ale musimy im pomagać usuwając ich martwe części, bo inaczej lepiej mieć mało roślin niż więcej.
 
 
castleman 
Oczkomaniak



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 1329
Skąd: Tychy p.Moszna 2014
Wysłany: 2009-06-05, 22:53   

Mięta ponoć dobra jest na nalewki ;)
_________________
...........\\\ ///
.........( @ @ )
--oOOo-(_)-oOOo----->
A multis animalibus decore vincimur
pozdrawiam Castleman
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-06-06, 00:19   

Cytat:
Mięta ponoć dobra jest na nalewki


ale nie mięta wodna, a jej krzyżówka (spontaniczny mieszaniec) z miętą zieloną czyli tzw. mięta pieprzowa.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny