wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc przy oczku z siatkobetonu
Autor Wiadomość
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-26, 10:00   

am00 napisał/a:
A czy oczko wyłożone folią ma wieniec?

bez jaj, a czy staw naturalny ma folię, tak to można udowodnić, że lot na księżyc jest możliwy na pompce od roweru.
Bajbas
 
 
am00 
Początkujący


Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 39
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-04-28, 15:46   

Bajbas napisał/a:
am00 napisał/a:
A czy oczko wyłożone folią ma wieniec?

bez jaj, a czy staw naturalny ma folię, tak to można udowodnić, że lot na księżyc jest możliwy na pompce od roweru.
Bajbas

Z całym szacunkiem, dla Ciebie i Aurory. Zanim w zeszłym roku zabrałem się za budowę, przez rok podczytywałem na tym forum Wasze rady co do budowy oczka z siatkobetonu. Śledziłem w internecie również inne publikacje. I doszedłem do wniosku, że zbrojenie konstrukcyjne + wieniec przy budowie oczka z siatkobetonu, to "dmuchanie na zimne".

Teraz mam takie oczko i już nie muszę teoretycznie uzasadniać, że miałem rację.
_________________
Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-29, 02:09   

am00 napisał/a:
I doszedłem do wniosku, że zbrojenie konstrukcyjne + wieniec przy budowie oczka z siatkobetonu, to "dmuchanie na zimne".
chcesz powiedziec, ze mozna wycementowac goly wykop i ze bedzie to tak samo mocne jak wtedy, gdy uzyjemy do tego kilku warst siatki Rabitza? :???: Odwazna hipoteza, nie ma co :-D
 
 
am00 
Początkujący


Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 39
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2009-04-29, 11:13   

piotr urbanski napisał/a:
am00 napisał/a:
I doszedłem do wniosku, że zbrojenie konstrukcyjne + wieniec przy budowie oczka z siatkobetonu, to "dmuchanie na zimne".
chcesz powiedziec, ze mozna wycementowac goly wykop i ze bedzie to tak samo mocne jak wtedy, gdy uzyjemy do tego kilku warst siatki Rabitza? :???: Odwazna hipoteza, nie ma co :-D

Nic podobnego użyłem 3 warstw siatki Rabitza. Nie rozdzielałem ich tylko drutami "konstrukcyjno/dystansowymi" i nie robiłem wieńca.
Każdą warstę tynkowałem osobno. Ostatnia 4-ta warstwa wyrównująca bez siatki. Siatka przy tynkowaniu lubi wyłazić na wierzch więc ta 4 warstwa ją ukryła. Na to jeszcze ceresit CR-65 w mniejszych "kałużach" i CR-90 w głównym zbiorniku. Warto moim zdaniem zwrócić uwagę na cement, najlepszy jest hutniczy (CEM III) o niskim cieple hydratacji co zapobiega powstawaniu rys skurczowych.

Chciałem brzeg obkleić kamieniami, ale gładki beton jest przyjemny przy chodzeniu dookoła oczka na bosaka. Duże kamienie wkopane w ziemię na krawędzi siatkobetonu chronią oczko przed zanieczyszczeniami i robią za wieniec. Jak porobię trochę zdjęć to zamieszczę. Może coś doradzicie.
_________________
Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-29, 15:14   

am00 napisał/a:
Nic podobnego użyłem 3 warstw siatki Rabitza. Nie rozdzielałem ich tylko drutami "konstrukcyjno/dystansowymi" i nie robiłem wieńca.

jak u mnie tylko że ja mam wieniec.
Pozdr, Bajbas
 
 
Kret89 
Początkujący


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 16
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-05-14, 12:20   

Mam pytanie odnośnie siatki. U mnie łączna powierzchnia ścian i dna wynosi 15m2 czyli na jedną warstwę potrzebuję 15m2 siatki rabitza. Doczytałem że przy takim niedużym oczku wystarczą 2 warstwy. Wczoraj całkiem przypadkowo dostałem 10m2 siatki leduchowskiego. Wiem że ta siatka nie nadaje się do siatkobetonu ale czy przy ułożeniu 2 warstw siatki rabitza mogę dodać jeszcze jedna leduchowskiego?? Czy takie rozwiązanie zwiększy wytrzymałość konstrukcji czy raczej jej zaszkodzi?? Jeżeli mam ją dodać to w jakicm układzie.

Od dołu
1) Rabitza -> Leduchowskiego -> Rabitza
2) Rabitza -> Rabitza -> Leduchoiwskiego
3) Leduchowskiego -> Rabitza -> Rabitza
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-05-23, 17:25   

Ja bym wybrał 3 wariant czyli na samo dno dał siatkę leduchowskiego- robiła by ona za otulinę i nie trzeba by było kołkować. Na pewno trochę to wzmocni konstrukcję.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny