wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Komary i szczupaki = problem?
Autor Wiadomość
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2009-05-19, 23:57   

Wszystko wpuszczasz co tylko możliwe...ale tylko część z tych zwierząt się utrzyma( kijanki już pewnie zostały pożarte).
Może warto się zastanowić nad tym co chcesz mieć i czym ewentualnie może mieszkać .
Raki to największy chwast – bardzo trudny do wytępienia .
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-20, 00:49   

elfikp napisał/a:
Wszystko wpuszczasz co tylko możliwe...
tez wydaje mi sie to malo szczesliwy pomysl...
 
 
Gliniak 
Bywalec



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 219
Skąd: PCIM/LISZKI/KRAKÓW
Wysłany: 2009-05-20, 23:56   

elfikp napisał/a:
Wszystko wpuszczasz co tylko możliwe...ale tylko część z tych zwierząt się utrzyma( kijanki już pewnie zostały pożarte).
Może warto się zastanowić nad tym co chcesz mieć i czym ewentualnie może mieszkać .
Raki to największy chwast – bardzo trudny do wytępienia .



Nie jestem przekonany do konca do ryb ..... obawiam sie " przerybienia" - szczupaki raczej ten problem rozwiazuja tyle tylko ze w takim oczku nawet jeden szczupak to chyba za duzo jak na naturalnego reduktora.

Teraz wpuszczam nowe rybki i bede je wpuszczal dopoki nie wylowie szczupakow wedka.

Poza tym ryby dziesiatkuja poglowie owadow wodnych i innych drobnych zwierzat ... w tym komarow i dlatego mam zagwozdke z tymi rybami. A zamowilem juz wstepnie 20 ciernikow i slonecznic ;)

Kijanek wciaz plywa wiele.

A wpuszczam zyjatek mnostwo poczawszy od bakterii , rozwielitek , ochotek i roznych drobnych owadow po owe nieszczesne szczupaki , i sadze mnostwo roznych roslin ( tak na oko to juz chyba z 50 gatunkow mam) bo zalezy mi na bioroznorodnosci.
A ze ma byc rownowaga biologiczna to nie bede sie zbytnio przejmowal jak czesc z tych gatunkow zniknie z glinianki. Im wieksza bioroznorodnosc tym stabilniejsza rownowaga biologiczna.

Daje konia z rzedem temu kto mi tu poda optymalny sklad gatunkowy dla mojego oczka.
Wydaje mi sie ze nie ma lepszego sposobu aby osiagnac moj cel niz wpuszczanie "wszytskiego co sie da".

Dlaczego raki to chwast?

Pozdrawiam
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-21, 00:56   

Dla scislosci, nasze raki to nie chwast, wszystkie inne tak :-D
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2009-05-21, 16:44   

Rak wytnie Ci wszystko , ponadto mnożą się strasznie .

Jak chcesz mieć dużą różnych gatunków to nie wpuszczaj żadnych ryb tylko sadz rośliny . Ryby bardzo często uniemożliwiają rozwój wielu ciekawych roślin oraz płazów , ważek oraz innych małych stworzeń.
Jak będzie odpowiednia szata roślinna to wszystko samo się zjawi( no prawie ) a i problemu z komarami również nie będziesz miał ( patrz moje oczko- stawik ) .
Pozdrawiam.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny