wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam i prosze o kilka rad odnośnie budowy nieduzego oczka
Autor Wiadomość
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-19, 21:40   

kikan napisał/a:
mam juz filtr z beczki.

Kolego,skoro zrobiłeś sam filtr z beczki,to i potrafisz zaplanowac,a także zrobic swoje wymarzone oczko.Przecież właśnie o to chodzi,aby nasze oczko było naprawdę nasze,a nie zaprojektowane,czy zrobione przez osoby trzecie.Musisz tylko uwierzyc w siebie,a zrobisz oczko które będzie się tobie podobało.
 
 
 
kikan 
Uczestnik


Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 67
Skąd: biała podlaska
Wysłany: 2008-04-19, 22:53   

na zrobienie filtra mialem dokladna instrukcje,a tutaj sprawa wyglada inaczej,zrobie sam oczko tylko slabo wyobraznia pracuje i potrzebuje pomyslu na ksztalt oczka,gdzie ten skalniak z wodospadem umiescic ...
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-04-19, 22:55   

Mam propozycję przejrzyj galerie zdjęć poszczególnych forumowiczów, a rozwiązanie samo Ci się nasunie
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-20, 05:10   

Kurcze... żebym ja miał taki problem, to bym był szczęśliwy :-D Mam już z dziesięć projektów mojego przyszłego oczka, chociaż nawet w przybliżeniu nie mam pojęcia kiedy ono powstanie :crazy:

Może wcale nie musisz mieć kaskady? Jeśli brakuje Ci weny to nie znaczy, że musisz powielać pomysły innych, nawet jeśli są ok... A może zrób dwa "wizualnie" oddzielne oczka? Jedno sporo większe i głębsze od drugiego. Płytszego mógłbyś wtedy użyć jako filtru i oczka dla płazów i... połączyć go z większym rurą wkopaną na odpowiedniej głębokości, zabezpieczoną przed przedostawaniem się fauny w obu kierunkach... Mogłoby to wyglądać tak http://img210.imageshack....12/paintyj5.png ...w przybliżeniu oczywiście ;) Bądź jak tylko byś chciał. Proporcje, kształt i rozmieszczenie zrobiłbyś według uznania.
Chodziło mi głownie o to, że można też inaczej... i też ładnie, a przy okazji funkcjonalnie (oddzielnie ryby, oddzielnie płazy - czytając forum widzę, że dla niektórych to bardzo ważne)
Pozdrawiam
 
 
gmark 
Początkujący


Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2008-08-14, 15:17   

widzę, że kolega w gorącej wodzie kompany :) Spokojnie trzeba samemu przemyśleć co się chce. Ja oczka nie mam, ale jest w planach niebawem pewnie także zwrócę się o poradę do forumowiczów. Na początku jak pojawi się myśl o oczku poszperałbym forum, to jest kopalnia wiedzy. Pooglądaj galerię i osobiste rozwiązania, jakie zastosowali forumowicze u siebie. Ja mam ulubione foty i oczka i myślę zrobić oczko na ich przykładzie, choć myśl o oczku chodzi mi po głowie 4 lata. :-D
_________________
Mam w głowie oczko :)
 
 
arturoo 
Nowy


Dołączył: 03 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: Puszczykowo
Wysłany: 2009-05-03, 23:21   

a tu historia (ogolna i w duzym skrocie) mojego oczka :) wrzucilem troche fotek.
www.mojeoczkowodne.blox.pl
I mam problem. To oczko ma powierzchnie mniejsza niz 30m.kw. ale juz istnieje, a nie zglaszalem tego nigdzie. Powaznie teraz zgloszenie kosztowaloby mnie 2500zl??!! to jakas masakra...
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-05-04, 08:52   

arturoo napisał/a:
a tu historia (ogolna i w duzym skrocie) mojego oczka wrzucilem troche fotek.


To oczko krzyczy .... roślin, roślin ;) Kolor folii trudny do zamaskowania (też kiedyś taką miałem).Popraw jeszcze brzegi są źle wyprofilowane , jeśli tego nie zrobisz to tą niebieską folię zawsze będzie widać .Brzeg oczka powinien być lagodny a nie tak ścięty , kamienie które masz wokoło oczka powinny być lekko w wodzie

Załóż swoją galerię
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny